Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 23-12-07, 10:00   #1
Adgii

Stage 1
 
Adgii's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 14
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
O stiu. Vrea mult . In state o iei in 5000 $ stock .
eu`s din state...si in viatza mea nu am gasit de vanzare un eclipse gst or gsx la 5 mii ) poate rs..de ala fara turbo...mi`am luat si eu un eclipse gst 97 cu 90 mii miles si am dat 8500$...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF5121.JPG
Views:	391
Size:	1.24 MB
ID:	412656   Click image for larger version

Name:	DSCF5159.JPG
Views:	386
Size:	1.22 MB
ID:	412657  
Adgii is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 10:21   #2
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Eu zic sa mai cauti. In cautarile mele nu m-a interesat in ce stare e motorul .. intrucat oricum e de preferat sa-l schimbi cu cel de la versiunea anterioara ... sau macar chiuloasa cu tot cu admisie (clapeta pe 70 mm la cel vechi fata de 62 la cel nou) si cine stie ce optiuni ai vrut tu... Iti spun sigur ... gst am gasit chiar bun la 4-5000 iar gsx 5000 era cel mai ieftin .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 24-12-07, 11:21   #3
Adgii

Stage 1
 
Adgii's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 14
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Eu zic sa mai cauti. In cautarile mele nu m-a interesat in ce stare e motorul .. intrucat oricum e de preferat sa-l schimbi cu cel de la versiunea anterioara ... sau macar chiuloasa cu tot cu admisie (clapeta pe 70 mm la cel vechi fata de 62 la cel nou) si cine stie ce optiuni ai vrut tu... Iti spun sigur ... gst am gasit chiar bun la 4-5000 iar gsx 5000 era cel mai ieftin .
a..daca ai de gand sa ii pui alt motor..potzi gasii unul cu 200 mii miles..pe la 5 mii $...mai ales daca e fara turbo..sunt si la 3500$ (si ii pui tu motor cu turbo)...dar asa la un eclipse cu turbo in stare BUNA ! sub 8 mii nu il iei....stii ce e frumos? sa cumperi un eclipse cat de ieftin il gasesti si sa ii pui un motor de lancer evolution ..mai upgrade si turbo , injectoarele , etc.. si ...Palaria Jos !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF5122.JPG
Views:	287
Size:	1.24 MB
ID:	413114  
Adgii is offline   Reply With Quote
Old 24-12-07, 12:48   #4
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Pai motorul de pe eclipse e 4G63 adik acelasi cod ca pe evo. Difera electronica si turbina. Eu cand am spus 4-5000 ma refeream doar la gst sau gsx nu si gs. La gst si gsx versiunile noi e chiar indicat sa faci un downgrade la motor cu totul sau macar la chiuloasa. In timp apar probleme.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 07:24   #5
Adgii

Stage 1
 
Adgii's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 14
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

in seara de craciun....baba cu masina a vrut sa tramverseze strada prin fatza mea....prea tarziu....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF5344.JPG
Views:	161
Size:	1.28 MB
ID:	413688   Click image for larger version

Name:	DSCF5345.JPG
Views:	175
Size:	1.27 MB
ID:	413689   Click image for larger version

Name:	DSCF5346.JPG
Views:	149
Size:	1.23 MB
ID:	413690  

Click image for larger version

Name:	DSCF5347.JPG
Views:	99
Size:	1.28 MB
ID:	413691   Click image for larger version

Name:	DSCF5348.JPG
Views:	101
Size:	1.25 MB
ID:	413692   Click image for larger version

Name:	DSCF5349.JPG
Views:	180
Size:	1.23 MB
ID:	413693  

Adgii is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 09:32   #6
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

se poate repara? si mai exact cum s-a intamplat? ca nu am prea inteles.. o baba a traversat strada intr-o masina? wtf?
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 04:09   #7
Adgii

Stage 1
 
Adgii's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 14
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by AdiNX View Post
se poate repara? si mai exact cum s-a intamplat? ca nu am prea inteles.. o baba a traversat strada intr-o masina? wtf?
nu se mai poate repara.....e indoiata din toate partzile..adika nici sunroof`ul nu e la locul lui, nici portbagajul nu e la locul lui...si motorul e oleaka inlautru....cum sa intamplat...eu conduceam pe o strada..si o alta masina a vrut sa tranverseze strada prin fatza mea...nu sa asigurat bine si am facut Car Crash Tests for real ..e ca si cum eu eram un tren si ea si`a incercat norocul sa vada daca poate sa treaca prin fatza mea.....era mai bine dupa ,dar se grabea ca era Christmas night.
nimeni din masina mea..nu a patzit nimik.(mai aveam un pasager in dreapta)...soferul din celalalta masina sa dus cu salvarea la spital ...peste 2 zile aveam sa imi pun HALO PROJECTOR HEADLIGHTS B .cu angel eyes..(la masina) . ca deja le aveam cumparate dar norok ca nu le`am instalat inca

am un video cu masina pea pe youtube cum arata...

https://youtube.com/watch?v=e0ohtUYdhO0
Attached Images
File Type: jpg LHPELP97JM.jpg (15.1 KB, 107 views)
Adgii is offline   Reply With Quote
Old 28-12-07, 11:59   #8
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Eclipse gst 97

pacat pentru masina, ce ai de gand acuma, iei o masina donatoare? motorul e gata de el sau se mai poate recupera ceva?
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 05:06   #9
Adgii

Stage 1
 
Adgii's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 14
Default Re: Eclipse gst 97

Quote:
Originally Posted by adisoruc View Post
pacat pentru masina, ce ai de gand acuma, iei o masina donatoare? motorul e gata de el sau se mai poate recupera ceva?
nu se mai poate repara....insurantza celalaltei persoane o sa imi dea bani pe masina ..si masina o so ia statu...ce am de gand mai incolo nush...akuma sa se finalizeze toata treaba cu accidentul...so im just waiting..

Lucian trebuie sa iti dau dreptate $ uite cu 4500$ sunt si in USA..1 la 1 an

http://sfbay.craigslist.org/eby/car/515956148.html

!SPER sa imi ajunga bani de la insurentza mai rapid ca sa o pot sa o cumpar...vanzatorul are deja clientzi la ea dar el e in alt oras pt ceva vreme si nici un cumparator inca nu a vazuto.. masina e...faina
deci pentru romanii amator sa cumpare un eclipse gst ..O SANSA
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cars004.jpg
Views:	354
Size:	177.0 KB
ID:	415490   Click image for larger version

Name:	cars014.jpg
Views:	355
Size:	120.2 KB
ID:	415491  

Last edited by Adgii; 29-12-07 at 05:11.
Adgii is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 10:02   #10
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Eclipse gst 97

insurentza = asigurare ,pt cei care nu s-au prins .

Adgii te invit la o geana pe sectiunea internationala :
https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 17:17   #11
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Eclipse gst 97

Sincere pareri de rau pt ce ti s-a intamplat... Doar ce am vezut postul tau legat de Gst...si ma gandeam ca acum as putea impartasi cu cinevea mai multe pareri despre masina...Sper sa reusesti sa iti iei alta...asta daca iti doresti cu adevarat eclipse..si nu te gandesti la alta masina. In legatura cu alte posturi..pe care le-am vazut...pot sa spun ca un "downgrade" cum a fost numit...nu este chiar indicat la motoru' asta....asta daca nu ai nici o problema cu el... Problema la eclipse generatia a 2-a...95-99...este asa numitul "crankwalk"...care a aparut la multe masini in special cele de pana in 97...problema insa nefiind generala.Comparativ cu generatia veche de motoare....este net superior...iar daca apare aceasta problema cu bataia arborelui..atunci este indicat sa se treaca de la motorul "7 bolt" la motorul "6 bolt"..cu toate modificarile de riguare...iar chiulasa...in nici un caz nu trebuie schimbata daca nu sunt probleme....nu am auzit pe nimeni sa fi avut probleme cu ea. Problema cu arborele este singura problema...iar daca nu o ai...sau nu ti-a aparut...poti sa stai linistit.Tot ce spun reprezinta rezultatu' a multor ore petrecute pe net...interesandu-ma de probleme...detalii...tuning..etc. Numai bine..iar daca ai ceva ce se mai poate folosi de la masina avariata...si vrei sa vinzi...ma intereseaza. Bafta
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 17:46   #12
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Eu zic sa mai cauti. In cautarile mele nu m-a interesat in ce stare e motorul .. intrucat oricum e de preferat sa-l schimbi cu cel de la versiunea anterioara ... sau macar chiuloasa cu tot cu admisie (clapeta pe 70 mm la cel vechi fata de 62 la cel nou) si cine stie ce optiuni ai vrut tu... Iti spun sigur ... gst am gasit chiar bun la 4-5000 iar gsx 5000 era cel mai ieftin .
Nu te supara pe mine...da' parerea mea e ca deformezi putin realitatea...pe net...si mai ales pe ebay...poti gasi si la preturi mai mici de 5mii de E sau de $..nu mai conteaza...ca tepele sunt la ele acasa pe net..si mai ales pe ebay...unde anuntu incepe cu vreau sa scap de ea....iar raspunsu care il primesti e sa trimit banii si primesti masina...in colet. Am avut parte de asa zise afaceri..cu preturi super tari la masini...chiar si pe site-uri din europa. Oricare ar fii pretul masinii....pune la socoteala transportu si vama pe care tre sa o platesti la masinile aduse din state. In legatura cu sfaturile tale despre motor...io zic sa te mai interesezi... Daca cineva crede ca poate cumpara o masina asa de ieftin...vb la modul cel mai serios..ma intereseaza sa cumpar una...pt piese...cu spaga celui care mi-o vine...bine'nteles. Sfatu meu...cautati in lumea reala...iar pe net... fiti atenti ce cumaparti...sa nu regretati dupa.
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 13:29   #13
Adgii

Stage 1
 
Adgii's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 14
Default Re: Eclipse gst 97

trebuia sa iti dai si tu seama ca ce am gasit eu atunci pe net era...1 la 1 million..si masina nu am gasitp pe e`bay..am gasito pe craigslist.com...si cand am sunat eu sa o cumpar deja omu avea client la ea..care spre dezamagirea mea a luato ala ....persoana care o vindea se muta in alt stat si a vrut sa o dea cat mai rapid...daca stai asa pe internet si te uitzi dupa o masina mult o gasesti ieftin.. daca va vine sa credetzi nici akuma politzia nu mi`a incheat cazul cu masina mea accidentata (Eclipse)...de 1 luna si ceva aproape..!!!!! a trebui sa imi iau o honda civic sa ma duc la munca si inapoi...e faina honda e din 95 lx..power everything, sunroof..(motorul si trans a fost schimbata 1 an si ceva in urma si are 50.000 miles , e destul de bun) exhasut system..si mai are si un air cold intake ..e nebuna) pana akuma am race un w-jetta 2002 de la un semafor si am facuto ..cam atat de povestit...am sa pun poate poze mai incolo cu masina....nu e asa de importanta..doar daca suntetzi curiosi cum arata..

Last edited by Adgii; 27-01-08 at 13:33.
Adgii is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 17:56   #14
Bogdan2fsc

Stage 5
 
Bogdan2fsc's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 432
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Eclipse gst 97

poti sai faci un thread la masina mea honda daca nu te deranjeaza sa o vedem si noi
Bogdan2fsc is offline   Reply With Quote
Old 29-01-09, 09:32   #15
pedros

Stage 3
 
pedros's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 79
Default Re: Eclipse gst 97

doamne cat de mult imi doresc un eclipse , nu ma las pana nu-mi fac pofta....anii trec si ramaii cu regretele
pedros is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -