Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-07, 22:45   #1
HasPDG

Stock
 
HasPDG's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4
Default Re: Lancer 2.0 SND intense 135 CP

Salutare tuturor.
Tot pedaland pe net am vazut si 4tuning cu mits Lancer si m-am inscris sa va impartasesc impresiile mele (pentru cei interesati)
Lancer 2.0 e super. Am si io un Lancer 2.0 model 2006 de 1 an jumate' (40000km) si sunt super incantat de el. i-am dat rafe de la primii 50 km si merge motorul fara gram de consum. am pus si eu o toba Magnaflow (adaptata) ca cea originala arata naspa - un filtru sport Green si Metabond in motor, cv si benzina. consum in oras pe la 13 daca te dai la ea, iar in ext. la mers frumos (max.130km/h) undeva la 7.5 minim.
Vi-l recomand si din punct de vedere intrtinere:4.25l ulei, f aer,f aer habitaclu 80Ron, f ulei 20Ron si cam atat.
Stiu cate ceva despre el asa ca daca aveti intrebari va stau la dispozitie.
eu am o intrebare - ce fel de jante se pot pune pe el fara modificari 16x6J ca aproape toate care le-am gasit si care sunt ceva de capu' lor sunt 16X7J iar in spate nu merg ptr. ca lovesc in arc sau aripa daca pui flansa.

Pana la lansarea noului model nu a fost disponibil motorul diesel. oricum nu vi-l recomand pentru ca este f zgomotos. pentru varianta noua de lancer sunt valabile doar motoare de 1.5, 1.8 benzina (daca apare varianta Americana cu motorul de 2.0 il voi cumpara iar masina pe care o am va fi de vanzare pentru cei interesati - apropo nu se mai fabrica nici macar cel de 1.6) si cel de 2.0 diesel identic ca cel de pe Outlander si Grandis.

Salutari din Brasov

Last edited by CJ-01-WOB; 21-10-07 at 23:19.
HasPDG is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 22:55   #2
HasPDG

Stock
 
HasPDG's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4
Default Re: Lancer 2.0 SND intense 135 CP

am uitat. pret 13700 cip pentru varianta SAM pentru Lancerul 2.0 model vechi acum
HasPDG is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 22:24   #3
manumeciu

Stage 5
 
manumeciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 648
Default Re: Lancer 2.0 - 2006

Sa o stapanesti sanatos...unde ai vazut cat de zgomotos este motorul PE noul Lancer ?Chiar ma intereseaza sa cumpar unu....
BTW 2,0D (noul Lancer) de la 15702 fara TVA.
__________________
NU TE LAUDA CU CE NU-TI APARTINE !! CINE ARE STIE .
manumeciu is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 22:50   #4
HasPDG

Stock
 
HasPDG's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4
Default Re: Lancer 2.0 - 2006

Multumesc.
Cum spuneam, motorul se monteaza de ceva timp pe Grandis si noul Outlander iar cu astfel de modele m-am plimbat destul si mi se par f zgomotoase (si nu numai mie). Nu am avut inca ocazia sa conduc inca noul Lancer dar sper (pentru iubitorii motoarelor Diesel) ca in habitaclu nu este asa zgomot ca si in modelele deja amintite. Pe deasupra aceste motoare nu sunt facute de japonezi.
Noul Lancer continua linia Outlander: pe modelul vechi nu se montau motoare Diesel - se monteaza pe cel nou (colaborare Citroen-Peugeot);la fel s-a intamplat si cu Lancer-ul; bordul la new Lancer este identic cu new Outlander... etc.

Nu este lauda este consatatare. De laudat ma laud doar cu mas. mea.
HasPDG is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 14:58   #5
florentin84
Dacia Driver

Stage 5
 
florentin84's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 362
Member of:
[DACIA]
Default Re: Lancer 2.0 - 2006

cred ca este o masina super. eu am inteles ca motorizarea 2.0 de 140CP de pe noua generatie Lancer este de la VW, cel putin asa am citit pe net.
florentin84 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 18:40   #6
HasPDG

Stock
 
HasPDG's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4
Default Re: Lancer 2.0 - 2006

Da, motorizarea este de VW.
HasPDG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -