Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-07, 20:18   #16
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: 99 3000gt

Quote:
Originally Posted by DOGY@Style View Post
Din cate stiu io...sper sa nu ma insel se pot inmatricula masini si de afara chiar daca nu au euro 3 si sunt dinainte de 2000...numai ca treaba asta costa...undeva in jur la vreo 4000 de E....cel putin asa a fost pt masina mea....e posibil sa difere si suma...si conditiile pt masinile aduse din state...la fel sper sa nu ma insel...da parca masinile aduse din state si japonia...se mai plateste vreo 20-30% din valoarea masinii taxa pt import sau tva...nu stiu exact. Daca e asa...e cam trist. Frumoasa masina...
Taxa de import e 10% si orice masina chiar euro 1 se poate imatricula,avetzi rabdare pana la anu sa vedem ce se intampla cu taxa la masinile mai vechi de 10 ani,teoretic ar trebui sa scada cu 70% fatza de valoarea actuala.

Deci daca cumperi o masina din State,sa luam exemplu concret,Eclispe'u tau GSX,daca ar fi undeva la (5000$)3700E + (10% neprovenienta UE)370E + (70% din taxa actuala adica motor de 2000 euro 2 4000)1200 + (850$ transport)650E + 200E taxele aferente imatriculari,face 6120 E suna bine,nu ,sa vedem atunci importuri la greu , am rotunjit la calcule ,daca ar fi fost sa luam exact vine chiar mai ieftin.
__________________
I shall not fear death when it finally greets me.
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -