Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-09, 08:39   #16
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
fain proiect , merita urmarit.

felicitari ca ai curajul sa te apuci de o asa masina
ce culoare iese?

Habar n-am, eu zic sa facem in felul urmator. Facem un concurs la care astept opiniile voastre in privinta culorii, iar premiul este o tura in dreapta dupa ce e gata masina ). Nu pe bune acum chiar astept niste opinii deoarece stau in dubiu ce culoare sa ii dau.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 12:43   #17
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Quote:
Originally Posted by vyper2thex View Post
Habar n-am, eu zic sa facem in felul urmator. Facem un concurs la care astept opiniile voastre in privinta culorii, iar premiul este o tura in dreapta dupa ce e gata masina ). Nu pe bune acum chiar astept niste opinii deoarece stau in dubiu ce culoare sa ii dau.
SAL MAN
SI SPOR LA MUNCA,CA SA STII CA O SA AI NEVOIE
LA CULOARE,DACA O FACI NUMAI DE LINIUTE,NU PRA CONTEAZA ASA MULT,DAR FIIND O JAPONEZA PURA MERGE ORICE CULOARE,SA-U CHIAR 2 CULORI IESE CEVA SUPER IN DOUA CULORI.
O CULOARE DE BAZA ITI SUGEREZ MOVUL ASTA DIN POZA CU PLAFON,CAPOTA SI PORTBAGAJ NEGRU MAT
Attached Images
File Type: bmp untitled.bmp (138.1 KB, 198 views)
dan_eclipse4g63t is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 17:16   #18
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Quote:
Originally Posted by vyper2thex View Post
Mersi pentru ajutorul acordat, problema e ca la mine galeria e fisurata, si oricum o sa trebuiasca niste serpisori. Holset-ul tau e de vanzare sau e pus pe masina daca da, care. Eu vroiam sa ma axes pe Turbonetics.

am inteles. ce ti-am aratat nu este de vanzare, ci cum arata montat la tine pe masina - fara sa schimbi galeria. daca vrei sa vezi cum merge un DSM cu holset cauta pe net.
nu am stiut ca vrei sa te apuci de lucruri serioase - , referitor la turbina de mai sus ma gandeam ca fiind foarte populara in US, ieftina si cu performante mai bune decat 16G-ul, merita sa incerci.
__________________
www.ToolMan.ro

Vanzari si Service la standarde ridicate
Husqvarna|Makita|Benza|Oregon|Fronius|Unior

tel: 0244 347414 / 0721 991892
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 20:04   #19
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Quote:
Originally Posted by dan_eclipse4g63t View Post
SAL MAN
SI SPOR LA MUNCA,CA SA STII CA O SA AI NEVOIE
LA CULOARE,DACA O FACI NUMAI DE LINIUTE,NU PRA CONTEAZA ASA MULT,DAR FIIND O JAPONEZA PURA MERGE ORICE CULOARE,SA-U CHIAR 2 CULORI IESE CEVA SUPER IN DOUA CULORI.
O CULOARE DE BAZA ITI SUGEREZ MOVUL ASTA DIN POZA CU PLAFON,CAPOTA SI PORTBAGAJ NEGRU MAT
Nu stiu tati ce sa zic, ma mai gandesc caut ceva interesant nu prea tipator, posibil sa o las chiar neagra sa nu bata la ochi, sa fie sleeper.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 13:15   #20
SUN

Presedinte SUN RACERS

Stage 5
 
SUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 667
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Felicitari pentru proiect si ca ai gasit o astfel de masina pe care sa o construiesti usor usor. Sa iasa asa cum vrei tu si sa-ti aduca multe satisfactii.
SUN is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 13:00   #21
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

andi...ce pot sa zic esti un bou! de cate ori mi-ai cerut opinia la un cazan...eu ti-am zis nu te lega la cap si intr-adevar tu m-ai ascultat, dar acum ce ai facut ai zis ba hai ca nici macar nu il mai bag in seama pe asta si imi fac de cap...ti-au iesit ursii din cap, cotoroabele de silvii, sau alte nebunii de japoneze cu forma de cutie de banane si ti-ai luat un eclipse...turbo este, integrala este...veche ca dracu este...de mers nu merge, rugina evident la loc de cinste, interiorul este si el partial pe acolo...si acum te-ai apucat sa o refaci de la primul surub la ultimul, daca tu consideri ca ai nevoie de stresul si de mareata gaura in buzunar pe care o sa ti-o faca masina asta...atunci nu pot decat sa iti zic ca sunt mandru de tine si ca ai facut o alegere buna, dar ai mare grija sa nu incepi sa plangi pe traseu, stii bine cat si ce tragi cu masinile astea si sincer nu cred ca esti genul de persoana care are timp sa stea dupa mecanici in service-uri si sa isi faca plantatie de par alb in cap aiurea, iti permiti ceva care sa necesite mai putin timp si sa iti ofere satisfactii mai mari...nu e prea tarziu sa te sucesti si sa o dai pe cat ai luat-o!
orice ai face eu nu am cum decat sa iti urez bafta si sper sa iei alegerea pe care tu o consideri potrivita!
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 16:44   #22
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Quote:
Originally Posted by vladdaman View Post
andi...ce pot sa zic esti un bou! de cate ori mi-ai cerut opinia la un cazan...eu ti-am zis nu te lega la cap si intr-adevar tu m-ai ascultat, dar acum ce ai facut ai zis ba hai ca nici macar nu il mai bag in seama pe asta si imi fac de cap...ti-au iesit ursii din cap, cotoroabele de silvii, sau alte nebunii de japoneze cu forma de cutie de banane si ti-ai luat un eclipse...turbo este, integrala este...veche ca dracu este...de mers nu merge, rugina evident la loc de cinste, interiorul este si el partial pe acolo...si acum te-ai apucat sa o refaci de la primul surub la ultimul, daca tu consideri ca ai nevoie de stresul si de mareata gaura in buzunar pe care o sa ti-o faca masina asta...atunci nu pot decat sa iti zic ca sunt mandru de tine si ca ai facut o alegere buna, dar ai mare grija sa nu incepi sa plangi pe traseu, stii bine cat si ce tragi cu masinile astea si sincer nu cred ca esti genul de persoana care are timp sa stea dupa mecanici in service-uri si sa isi faca plantatie de par alb in cap aiurea, iti permiti ceva care sa necesite mai putin timp si sa iti ofere satisfactii mai mari...nu e prea tarziu sa te sucesti si sa o dai pe cat ai luat-o!
orice ai face eu nu am cum decat sa iti urez bafta si sper sa iei alegerea pe care tu o consideri potrivita!

Frate stiu ce zici, ma cunosti de foarte mult timp, stii foarte bine de cate ori m-am sucit, am considerat ca e o varianta prin care sa ard gazu'. Poate a fost o decizie proasta, poate nu. Masina am cumparat-o cu 500 de euro. singura hiba care a avut-o a fost ca i s-a rupt cureaua de distributie la ralanti si 16 din cele 16 supape s-au indoit. Masina cum vreau eu in stage I sa fie nu ma duce mai mult de 10 mii. Si plm doar ma cunosti am si eu orgoliul meu, si au tot ras unele tarfe de Corsa, dupa care au ras ca mi-am luat Subaru Forester 2.5XT ca e masina de familie si ca oricat as vrea nu pot sa ii fac. Am tacut am bagat la cap, am gasit varianta prin care sa ii ard, ma dedic trup si suflet si vedem ce iese.
Ureaza-mi bafta si spor la munca. Si de dragul vremurilor de demult, promit ca te voi face sa urli de placere si de frica in dreapta

Last edited by vyper2thex; 16-06-09 at 16:49.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 16:45   #23
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

MARE MARE EXTRA MARE NEVOIE!!!!!!!!!!!!



Planetara din cutie care duce la cutia de transfer, daca are cineva una in plus sa ma anunte si pe mine ca am foarte mare nevoie. Multumesc.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 21:06   #24
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

M-am decis sa folosesc o vopsea speciala pe masina, de la Alsa, nu de alta dar e posibil sa ies destul de bine, si sa o fac ori cromata, ori sa ii dau o vopsea termoreactiva, sa ma gandesc cum mi-ar place jigodia...

Apropo sunt pe vine axe Brian Crower Stage 4 288 grade "C" plus supape Brian Crower marite cu 2mm plus arcuri Brian Crower. 9000 cica garanteaza ei. Sa fie primit un schimbat la 8000.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 09:26   #25
mitmotors

Stage 1
 
mitmotors's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 14
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Quote:
Originally Posted by vyper2thex View Post
Habar n-am, eu zic sa facem in felul urmator. Facem un concurs la care astept opiniile voastre in privinta culorii, iar premiul este o tura in dreapta dupa ce e gata masina ). Nu pe bune acum chiar astept niste opinii deoarece stau in dubiu ce culoare sa ii dau.
legat de alegerea ta,te felicit,sunt masini foarte bune,unde se vede daca bagi orice banut
apropos, eu am un eagle talon 2000 16 valve turbo awd
am facut ceva investitie in motor=biele si pistoane forjate de la wiseco,garnitura chiulasa metalica,kit ambreiaj exedy stage 2,etc
spor la treaba,si te pot ajuta cu orice sfat vrei
mitmotors is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 16:22   #26
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Quote:
Originally Posted by mitmotors View Post
legat de alegerea ta,te felicit,sunt masini foarte bune,unde se vede daca bagi orice banut
apropos, eu am un eagle talon 2000 16 valve turbo awd
am facut ceva investitie in motor=biele si pistoane forjate de la wiseco,garnitura chiulasa metalica,kit ambreiaj exedy stage 2,etc
spor la treaba,si te pot ajuta cu orice sfat vrei
Mihai? Daca da vorbeam azi cu Igor si l-am intrebat ce mai faceti, ca nu v-am mai vazut de aproape un an. Ms pentru urari, si daca am probleme te anunt. Momentan caut cu disperare porcaria aia de "planetara" care se duce in cutia de transfer, ca a mea e putin cam obosita.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 18:15   #27
Zaf

Stage 4
 
Zaf's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 268
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Tare masinuta...identica cu a mea. Iti urez multa bafta si crede-ma satisfactia va fi al dracu de mare cand va fi gata.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAGE_179.jpg
Views:	279
Size:	790.0 KB
ID:	987108  
Zaf is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 18:23   #28
Alex_Mig

Stage 5
 
Alex_Mig's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 369
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Ce are acolo aripa spate ca nu am inteles!
Bafta cu proiectu am in plan pe viitor sa-mi cumpar si eu una!
Alex_Mig is offline   Reply With Quote
Old 30-06-09, 09:52   #29
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Quote:
Originally Posted by Alex_Mig View Post
Ce are acolo aripa spate ca nu am inteles!
Bafta cu proiectu am in plan pe viitor sa-mi cumpar si eu una!
A avut o indoitura destul de aproape de rezervor, am avut noroc ca nu s-a cutat interiorul de la clapeta pentru rezervor.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 30-06-09, 09:54   #30
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Mitsubishi Eclipse/Eagle Talon TSi AWD

Quote:
Originally Posted by Zaf View Post
Tare masinuta...identica cu a mea. Iti urez multa bafta si crede-ma satisfactia va fi al dracu de mare cand va fi gata.
Dap dar tu cand ai cumparat-o vechiul proprietar nu a crezut k e Mitsubishi Pajero ), el a vazut k e AWD masina si s-a gandit ca e off road, si i-a pus niste 215/65/16 daca o vedeai cand am adus-o cred ca radeai cu lacrimi.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -