Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MERCEDES > Masina mea Mercedes

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-15, 16:02   #16
FAN4TiC

Stage 1
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 12
Default Re: Baby Benz c180 w202 ELEGANCE

C-ul negru a fost dus ieri la mecanic din nou pentru o ultima revizie, iar apoi, de acolo pleaca direct la vopsit A fost cumparata si o capota pentru acesta + bara fata-bara spate-praguri de facelift. Urmeaza ca dupa ce o sa fie gata vopsitul sa fie inscris. Urmeaza si montarea unei instalatii de aer conditionat
C-ul visiniu (CAF) trebuie dus si acesta, dupa ce se termina C-ul negru, la vopsit. Si la acesta s-au achizitionat elemente facelift plus covorase originale, urmeaza a fi montata si pe aceasta o instalatie de aer conditionat.
Cat despre e, inca nu se stie care e soarta lui, a fost pus la vanzare de doua ori, tatal meu razgandindu-se de mai multe ori in privinta aceasta. Dar pana la urma cred ca o sa ramana. La acesta este mai mult de munca, abia s-au reparat mici probleme, urmeaza achizitonarea de elemente de caroserie gen oglinzile la care sticla este prinsa in suruburi, iar in iarna speram sa putem sa il vopsim si pe acesta



P.S Cand o sa ajunga acasa amandoua o sa le fac topic separat la fiecare.
FAN4TiC is offline   Reply With Quote
Old 28-04-16, 21:16   #17
vlad.tiberiu

Stock
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 2
Default Re: Baby Benz c180 w202 ELEGANCE

Buna va spun si eu ,
sunt nou pe forum, defapt este prima data cand scriu pe un forum.
Tocmai mi-am achizitionat un Mercedes-benz c180 kompresor elegance din 2002 spre 2003 (combi)
doresc si eu cateva pareri sincere .

P.S. daca va intrebati de ce am optat pentru un combi (optiunile...piele perforata, incalzire in scaune , ventilatie in scaune, masaj in scaune, etc plus ca din fabrica e printre putinele care este de 163 cp) .

multunesc anticipat.
vlad.tiberiu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -