Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 24-11-07, 09:02   #106
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 85 Civic shuttle

aici mai scrie cineva sau il rog pe WOB sa-l inchida?ca oricum vad ca e pustiu....
fasso is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 22:43   #107
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: 85 Civic shuttle

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
aici mai scrie cineva sau il rog pe WOB sa-l inchida?ca oricum vad ca e pustiu....
Esti plictisit?
Stai linistit ca lumea citeste dar poate nu are chef de postat.
La mine pe thread u s-a mai postat de o gramada de vreme, dar pt asta nu cer sa fie inchis
Threadu ii aici pt a arata ce update-uri aduci de masina nu pt chat
Intra pe youtube si relax
__________________
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 10:50   #108
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 85 Civic shuttle

mi s-a luat naibii si de youtube...))
fasso is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 13:21   #109
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 85 Civic shuttle

in sfarsit am reusit si eu sa-i iau adidasi la fata, ca ii incgetzasera picioarele pe frigu asta)pe fatza Matador 185/65/14 de (M+S->Mud & Snow) iar pe spate Debica Navigator 185/65/14 (All Season)!toata afecerea(cauciucuri,montat,echilibrat,etc) in jur de 800 RON!astazi mi-am comandat capete de bara,bielete,flansa de amortizor(ca sa-mi pot face unghiul de fuga) si placutze de frana ca mai aveau un pic si ajungeau la fier
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN1388.JPG
Views:	47
Size:	947.5 KB
ID:	398561   Click image for larger version

Name:	DSCN1400.JPG
Views:	58
Size:	783.1 KB
ID:	398562  
fasso is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 17:36   #110
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: 85 Civic shuttle

Acum trebuie sa-ti faci rezervare la predeal
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 20:42   #111
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 85 Civic shuttle

pai iti dai seama ca nu rezist....sambata ma duc la pestera ca e drumul cica greu de practicat din cauza zapezii...iti dai seama ca nu am treaba pe zapada acuma mai ales cu 4WD
fasso is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 22:49   #112
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 85 Civic shuttle

astazi am reusit in sfarsit sa schimb bieletele de directie,capetele de bara,placutzele de frana,becurile din far(aveam niste chioambele naibii si mi-am tras niste philips-uri aparute acu proaspat care m-au costat cat ambele capete de bara da nu mai conteaza asta<<oricum diferenta de vizibilitate e foarte mare>>) si am renuntat la stergatorul de pe spate nu neaparat ca as fi vrut eu,dar m-a mancat ... acolo sa il scutur de praf si fara sa-mi dau seama ca era inghetzat si materialul antimoniu....combinatia perfecta pt a face trosc si a facut trosc.....tocmai bratul lui si l-am dat jos de tot si am descoperit ca da mai bine
fasso is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 20:15   #113
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 85 Civic shuttle

ma cam mananca sa-mi iau stroboscoape....stiu ca risc sa raman fara talon)din nou)dar asa e cand ai 19 ani si te mananca)
fasso is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 21:11   #114
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: 85 Civic shuttle

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
ma cam mananca sa-mi iau stroboscoape....stiu ca risc sa raman fara talon)din nou)dar asa e cand ai 19 ani si te mananca)
Am luat eu un set pt 37€ si nu am apucat sa-l pun pe masina ca l-am folosit la un party si am ars un blitz
Nu ar trebui sa ai probleme atata timp cat il folosesti in afara drumurilor publice
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 09:52   #115
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: 85 Civic shuttle

pai el de ce crezi ca vrea sa le ia !? sa il vada lumea prin targovishte pe acolo
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 11:35   #116
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 85 Civic shuttle

sa fiu zmecher ca am blitzurisi oricum...pe laaaaaanga targoviste ca nu locuiesc in targoviste multumita lui Dumnezeu)
fasso is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 20:31   #117
marius-gabriel

Stage 5
 
marius-gabriel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 324
Member of:
[Honda]
Default Re: 85 Civic shuttle

pana la urma de care iti iei?
de-alea simple de se pun in locul becului de pozitie sau de-alea cu tot cu proiectoare?
alea simple sunt f proaste, iti spun ca am pe dacie asa ceva si dupa ce i-am schimbat de n ori un tiristor din cutiuta aia, tot se aprind cand vor ele.
__________________
marius-gabriel is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 22:23   #118
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 85 Civic shuttle

poi nush mah....eu teoretic as vrea sa-mi iau decat becurile si instalatia ca sa le pot monta in lampile de ceatza pe spate(doua din ele),si alte doua in locul ochilor de pisica din stopuri....,ca sa nu ma vada" ein zvai politzai " chiar asa din fatza....macar daca le vede pe spate si se ia dupa mine....cu loganu nu ma prinde)si am mai vazut un focus pe aici prin zona cu ele puse asa cum vreau eu si mi-au placut!acuma sa vad pe unde *** gasesc, ca am cautat mai peste tot si prin carrefour si la astia la type r si am gasit numai ciurucuri!as vrea sa-mi iau ceva care sa ma si tina,nu din alea atata dai atata face!chiar daca ma costa ceva mai mult,fac un efort si strang din fund))asta e!daca gasesc si mi le montez iti dai seama ca nu o sa lipseasca pozele de pe 4 tuning)lojic,nu trebe sa ma dau mare ce naiba=))
fasso is offline   Reply With Quote
Old 13-01-08, 10:16   #119
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 85 Civic shuttle

am si eu o mica intrebare la voi...care se pricepe....in legatura cu inchiderea centralizata: din telecomanda merge sa incui masina,se incuie perfect toate usile,in schimb cand incerc sa o descui nu se mai descuie niciuna,trebuie sa o descui cu cheia pe cea de la sofer...avetzi idee care ar putea fi cauza,vreo sigurantza bulita ceva?
fasso is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 18:52   #120
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default Re: 85 Civic shuttle

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
am si eu o mica intrebare la voi...care se pricepe....in legatura cu inchiderea centralizata: din telecomanda merge sa incui masina,se incuie perfect toate usile,in schimb cand incerc sa o descui nu se mai descuie niciuna,trebuie sa o descui cu cheia pe cea de la sofer...avetzi idee care ar putea fi cauza,vreo sigurantza bulita ceva?
sa nu fie pistonasul de la usa soferului,care da impuls si celorlalte...zic eu,dar mai intereseaza te
ZooM-ZooM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -