Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ALFA ROMEO > Masina mea Alfa Romeo

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-08, 19:19   #16
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Noua achizitie! 145 Quattrofoglio

Quote:
Originally Posted by mihai clio willy View Post
mai chiar azi am condus una ca si a ta. doar ca era gri titan.....foarte faine masinile astea .sa o folosesti sanatos.........da eu tot raman la prima faza alfa 155 Q4 (sper viitoarea mea masina).....ai putea sa ne vorbesti despre 155
Pai 155-ul Q4 care l-am avut pe mana tragea demential pt cei 186 de cai + un feeling de control absolut al masinii. Pacat ca avea mari probleme de fiabilitate masina, poate din cauza ca cel care o condusese timp de vreo cativa ani nu a tratat-o asa cum se cuvine sa tratezi asa o bijuterie. Tin minte ca am incercat intr-o noapte sa urcam la munte cu fratele meu ,era zapada pe drum si ningea f tare si la un momentdat dupa vreo 5-6 km de urcare pe zapada nu am mai reusit sa urcam, patinam. ne-am dat jos si nu reuseam sa stam in picioare, dar cu masina facusem cei 5-6 km . Cat despre diferentialul acestei masini....am auzit numai vorbe de lauda. Pacat ca alfa romeo nu a mai continuat traditia Q4-ului. Daca o sa am resursele financiare necesare in viitor as dori sa imi iau o Delta Integrale Evoluzione, un alt monstru sacru.
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 29-11-08, 09:10   #17
RENAULTts

Stage 4
 
RENAULTts's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 229
Default Re: Noua achizitie! 145 Quattrofoglio

Pe masina am vazut un set de jante foarte frumoase... cred ca masinile vin din fabrica echipate cu ele.
Click image for larger version

Name:	411580835_96caff72d8_o.jpg
Views:	269
Size:	192.0 KB
ID:	713371
RENAULTts is offline   Reply With Quote
Old 29-11-08, 12:38   #18
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Noua achizitie! 145 Quattrofoglio

Quote:
Originally Posted by RENAULTts View Post
Pe masina am vazut un set de jante foarte frumoase... cred ca masinile vin din fabrica echipate cu ele.
Attachment 713371
Da. Sunt jantele originale. Sunt frumusele. Parca si pe 156 sunt jantele astea.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 29-11-08, 23:56   #19
triesse

Stage 1
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 17
Default Re: Noua achizitie! 145 Quattrofoglio

Salut.Sunt nou pe aici si din cate vad,exista cateva exemplare de Alfa foarte bine intretinute si unul din ele este acest 145,foarte frumos(Red Alfa).
Felicitari pt. noua achizitie
triesse is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 08:07   #20
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Noua achizitie! 145 Quattrofoglio

Multumesc. Bun venit pe forum.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 22:18   #21
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Noua achizitie! 145 Quattrofoglio

Quote:
Originally Posted by 3SGE View Post
Pai 155-ul Q4 care l-am avut pe mana tragea demential pt cei 186 de cai + un feeling de control absolut al masinii. Pacat ca avea mari probleme de fiabilitate masina, poate din cauza ca cel care o condusese timp de vreo cativa ani nu a tratat-o asa cum se cuvine sa tratezi asa o bijuterie. Tin minte ca am incercat intr-o noapte sa urcam la munte cu fratele meu ,era zapada pe drum si ningea f tare si la un momentdat dupa vreo 5-6 km de urcare pe zapada nu am mai reusit sa urcam, patinam. ne-am dat jos si nu reuseam sa stam in picioare, dar cu masina facusem cei 5-6 km . Cat despre diferentialul acestei masini....am auzit numai vorbe de lauda. Pacat ca alfa romeo nu a mai continuat traditia Q4-ului. Daca o sa am resursele financiare necesare in viitor as dori sa imi iau o Delta Integrale Evoluzione, un alt monstru sacru.
pacat de ea....eu personal imi doresc una foarte mult....
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 11-12-08, 20:04   #22
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Noua achizitie! 145 Quattrofoglio

Frumos exemplaru,sa il porti sanatos.
HOT is offline   Reply With Quote
Old 28-08-09, 02:04   #23
CoSmIn-CMN

Stage 3
 
CoSmIn-CMN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 75
Default Re: Noua achizitie! 145 Quattrofoglio

Un sfat de la un cunoscator...
Se zice QUADRIFOGLIO,nu QUATTROFOGLIO.
In rest multa bafta si felicitari!
CoSmIn-CMN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -