Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ALFA ROMEO > Masina mea Alfa Romeo

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-06, 16:10   #16
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

si daca nu sti dc .satu bmw cocosate mai documenteazate ...o fi bine cand calc pedala sa se ridice de bot ca o iapa ,care le vezi asa mai cocosate sa te bagi pe sub ia sa vezi ce motor are ,cu cat e cuplu mai mate cu atat se cocoseaza mai rau )) daca esti shi tu alfist ar trebui sa taci sau sa vb de alfe adevarate nu caricaturi ca dastea cu tractiune fata se zice ca le conduc toti prosti pe spate mai greu . Zi shi tu de ALFETA de GIULIETA de ALFA 33 aia adevarata nu asta care o sti tu ia bate acolo alfa 33 da adevarata ,shi cat am bagat io in bmw nu ai cum sa sti tu dar te depasesc cifrele arata shi tu cu ce te lauzi ca din gura ...doar citezi pe altii ))
syncron is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:18   #17
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

pai tu te-ai bagat shi daca vrei sa ma jignesti cred ca esti mai mic ca mine mai limbric ,ai sa facem un test in direct shi vedem care stie la alfa shi pe urma la germany, ce te mai roade invidia tu vb .din ce citesti sau din ce sti daca citesti un manual italian nu intelegi nimic ca e facut cu fundu asa ca daca nu sti degeaba te uiti in manual
syncron is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:18   #18
marsuleu

Stage 5
 
marsuleu's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 328
Exclamation Re: My Alfa 156

Quote:
Originally Posted by B-69-NOS View Post
si daca nu sti dc .satu bmw cocosate mai documenteazate ...o fi bine cand calc pedala sa se ridice de bot ca o iapa ,care le vezi asa mai cocosate sa te bagi pe sub ia sa vezi ce motor are ,cu cat e cuplu mai mate cu atat se cocoseaza mai rau )) daca esti shi tu alfist ar trebui sa taci sau sa vb de alfe adevarate nu caricaturi ca dastea cu tractiune fata se zice ca le conduc toti prosti pe spate mai greu . Zi shi tu de ALFETA de GIULIETA de ALFA 33 aia adevarata nu asta care o sti tu ia bate acolo alfa 33 da adevarata ,shi cat am bagat io in bmw nu ai cum sa sti tu dar te depasesc cifrele arata shi tu cu ce te lauzi ca din gura ...doar citezi pe altii ))
fratioare..acum fara nici o suparare...sunt si eu off topic ..da tu esti off-vocabulary ...tre sa ma kinui sa inteleg ce "scri" tu acolo ..si "sti"...si etc.ia citeste tu inca o data si vezi ce intelegi din ce scrii...
marsuleu is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:21   #19
Alex_Alfa

Stage 5
 
Alex_Alfa's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 492
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Alfa 156

Quote:
Originally Posted by B-69-NOS View Post
hop shi tu obosit poate esti tu nu o masina care o alergi shi schimbi tot pe ea shi daca citeai inainte sa scri poate vedeai ce scriu semianalfabeti astia de italieni twin cam shi in paranteza sa fie mai explicit tehnologie DOHC
Deci sa mor io daca am inteles ce dreaq ai incercat sa scrii acolo...
Da' in cazu in care si eu fac parte din "semianalfabeti astia de italieni" te anunt ca nu am scris twin cam ci twin spark drept urmare nu am pus nimic in paranteza pt ca nu au nicio legatura una cu cealalta Ca sa fiu mai explicit, e vorba de Twin Spark si DOHC

Iar daca nu asta ai vrut sa zici... bai frate, invata bine limba romana si mai pune si tu un semn de punctuatie sa mai inteleaga lumea ce tastezi..

Si da, te rog sa nu mai scrii 'alela pe topicul meu!! Multumesc
__________________
Alex_Alfa is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:23   #20
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

arata shi tu masina ta sa vedem cum arata sau tie rusine , shi io ziceam ca tu te-ai bagat peste mine cu eugenii ce ziceai tu acolo ,shi mai ziceam ca am vazut ca esti alfist sa vb de alfe adevarate daca ai auzit de ele ,sau intelegi doar ce-ti comvine
syncron is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:28   #21
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

Quote:
Originally Posted by Alex_Alfa View Post
Deci sa mor io daca am inteles ce dreaq ai incercat sa scrii acolo...
Da' in cazu in care si eu fac parte din "semianalfabeti astia de italieni" te anunt ca nu am scris twin cam ci twin spark drept urmare nu am pus nimic in paranteza pt ca nu au nicio legatura una cu cealalta Ca sa fiu mai explicit, e vorba de Twin Spark si DOHC

Iar daca nu asta ai vrut sa zici... bai frate, invata bine limba romana si mai pune si tu un semn de punctuatie sa mai inteleaga lumea ce tastezi..

Si da, te rog sa nu mai scrii 'alela pe topicul meu!! Multumesc
pai twin sparc zice 2 bujii sau 2 scantei pe cilindru shi twin cam e vechea denumire unde tia trimis prietenu tau un tabel 2 came
syncron is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:28   #22
marsuleu

Stage 5
 
marsuleu's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 328
Exclamation Re: My Alfa 156

Quote:
Originally Posted by B-69-NOS View Post
arata shi tu masina ta sa vedem cum arata sau tie rusine , shi io ziceam ca tu te-ai bagat peste mine cu eugenii ce ziceai tu acolo ,shi mai ziceam ca am vazut ca esti alfist sa vb de alfe adevarate daca ai auzit de ele ,sau intelegi doar ce-ti comvine
NOS-uleeee..lasa-neeeee....lasa-neeeee NOS-uleeeeee ....hai ca deja ti-au zis 2 oameni ca esti cel putin analfabet.. era o zicala care zice'asha: "mai bine sa taci , sa nu creada lumea ca esti prost , decat sa vorbesti si sa le inlaturi orice dubiu"
marsuleu is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:30   #23
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

Io Ma Refeream La Aia Care Fac Documentatia Shi Dau Denumirile Dar Care Se Simt Ingineri Italiene )))
syncron is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:31   #24
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

In mine nu creste inima cand vad unu mai prost ca mine chiar sufar
syncron is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:32   #25
marsuleu

Stage 5
 
marsuleu's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 328
Exclamation Re: My Alfa 156

Quote:
Originally Posted by B-69-NOS View Post
Io Ma Refeream La Aia Care Fac Documentatia Shi Dau Denumirile Dar Care Se Simt Ingineri Italiene )))
Se Simte Ingineri Italiene..Care Este ...aaaa...almanahe...mah..tu nu cumva stai in blocurile alea colorate din rahova..ca te inteleg daca e asa..
marsuleu is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:33   #26
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

marsuleu ai sa-ti arat care e mai prost vrei ?
syncron is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:34   #27
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

ce pui botu vezi
syncron is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:36   #28
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

alex alfa zi-mi cati km are masina ta shi din ce an e sa-ti zic defectele ,shi sa-ti zica shi ingineru asta el are voie shi la documentatie shi zici care e mai aproape
syncron is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:39   #29
Alex_Alfa

Stage 5
 
Alex_Alfa's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 492
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Alfa 156


Acuma are 76.000 km si e de prin martie 2001

Alex_Alfa is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:44   #30
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: My Alfa 156

la cat ai sch.distributia shi mai zi cate chei ai la masina shi daca ai shi cartela o sa-ti trimit pm shi intreabal shi pe atotcunoscatoru asta shi vezi care e prostu )
syncron is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -