Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Masina mea Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 27-02-08, 20:15   #1
denisDA`me

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 3
Default daca se poate

Salut, detin un Peugeot 406 Coupe 2.0 16V, si am aflat mai nou ca exista unele body kituri care poate modifica masina asta(mai ales) in unele cel putin din punct de vedere estetic mai spectaculoase. Intrebarea mea este.. care este metodologia `tunningului` asta ? care este forma legala pe care trebuie sa o respect? trebuie sa le cumpar de la un vanzator autorizat?? cum as putea sa fac acest lucru, din moment ce am vazut ca este posibil. Practic body kit-ul asta schimba total exteriorul masinii, transformando intr-un Ferrari. Daca stiti si puteti sa-mi raspundeti as fi foarte recunoscator.

Multumesc,
denisDA`me is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 10:28   #2
feline
Peugeot Driver

Stage 3
 
feline's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 125
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: daca se poate

nu exista restrictii in privinta tuningului exterior (de fapt sunt pe acolo pe undeva niste reglementari dar nici nu conteaza) atata timp cat nu modifici culoarea masinii in procent mai mare 40 - 50 % (reprezentand suprafata vopsita a masinii) sau cam pe acolo. peste acest procent se considera masina cu alta culoare si trebuie iar acte...
feline is offline   Reply With Quote
Old 05-03-08, 16:48   #3
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: daca se poate

Esti liber sa iti faci bodykitul daca il vrei custom(personalizat) unde doresti tu sau sa-l cumperi de la firmele care produc asa ceva pentru 406,dar cred ca prima varianta e mult mai avantajoasa din toate punctele de vedere.Legat de aspectul kitului,doar tu decizi si asta uitandu-te pe net la poze cu 406 modificate,gasesti o gramada,s-au mai pus si pe forum Sigur gasesti ceva pe gustul tau
Nu o sa iti ceara nimeni explicatii unde l-ai facut,cu atat mai putin acte
__________________



Vand KITURI XENON la preturi avantajoase
~Ada~ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -