Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Masina mea Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 21-11-07, 16:10   #1
streetwis3

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 13
Default Peugeot 406 tuning

Mi-am cumparat un Peugeot 406 si vreau sa-l modific putin. E vorba de un peugeot 406 alb, din 2003 cu dotari cat de cat elementare. In fine, eu vreau sa-l modific putin. M-am gandit sa-i scot bandourile(toate fata, spate, laterale) si sa le acopar cu chit. La spate sa-i dau un aspect clean, sa scot deschizatoarea de la portbagaj, stemele si sa-i pun un eleron tip M si eventual un eleron dinala sau cum ii zice care sa acopere partea de sus a lunetei. De asemenea mai vreau sa-i pun doua evacuari duble. La fata chiar nu stiu ce sa-i fac, eventual sa-i pun o masca fara stema dar nu se prea gasesc pe la noi elemente de tuning pt 406.
La exterior as mai vrea sa-i pun folie pe geamuri, o suspensie sport(sau se mai poate cobora putin masina cu suspensia actuala) si in final niste jante.
Interiorul este plusat si as vrea sa-l imbrac in piele dar mie nu imi prea place cum lucra firmele astea din Ro asa ca as vrea sa cumpar interiorul cu totul. Dc stiti cumva pe cineva care sa dezmembreze un 406 cu piele, va rog sa ma auntati ca sunt foarte interesat. Eu la masina as vrea sa ma apuc dupa anul nou insa pana atunci as vrea sa-mi fac o idee cam cum ar arata cu modificarile astea. Asa ca o sa va rog din nou dc cumva stiti virtual tuning si aveti timp liber sa-mi editati si mie putin masina sa-mi fac si eu o idee. V-as fi recunoscator
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN1107.JPG
Views:	102
Size:	392.5 KB
ID:	393832   Click image for larger version

Name:	DSCN1108.JPG
Views:	160
Size:	370.7 KB
ID:	393833   Click image for larger version

Name:	DSCN1109.JPG
Views:	164
Size:	376.4 KB
ID:	393834  

Click image for larger version

Name:	DSCN1110.JPG
Views:	134
Size:	367.7 KB
ID:	393835   Click image for larger version

Name:	DSCN1111.JPG
Views:	134
Size:	386.4 KB
ID:	393836  
streetwis3 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 23:03   #2
Puia

Stage 1
 
Puia's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 22
Default Re: Peugeot 406 tuning

Quote:
Originally Posted by streetwis3 View Post
Mi-am cumparat un Peugeot 406 si vreau sa-l modific putin. E vorba de un peugeot 406 alb, din 2003 cu dotari cat de cat elementare. In fine, eu vreau sa-l modific putin. M-am gandit sa-i scot bandourile(toate fata, spate, laterale) si sa le acopar cu chit. La spate sa-i dau un aspect clean, sa scot deschizatoarea de la portbagaj, stemele si sa-i pun un eleron tip M si eventual un eleron dinala sau cum ii zice care sa acopere partea de sus a lunetei. De asemenea mai vreau sa-i pun doua evacuari duble. La fata chiar nu stiu ce sa-i fac, eventual sa-i pun o masca fara stema dar nu se prea gasesc pe la noi elemente de tuning pt 406.
La exterior as mai vrea sa-i pun folie pe geamuri, o suspensie sport(sau se mai poate cobora putin masina cu suspensia actuala) si in final niste jante.
Interiorul este plusat si as vrea sa-l imbrac in piele dar mie nu imi prea place cum lucra firmele astea din Ro asa ca as vrea sa cumpar interiorul cu totul. Dc stiti cumva pe cineva care sa dezmembreze un 406 cu piele, va rog sa ma auntati ca sunt foarte interesat. Eu la masina as vrea sa ma apuc dupa anul nou insa pana atunci as vrea sa-mi fac o idee cam cum ar arata cu modificarile astea. Asa ca o sa va rog din nou dc cumva stiti virtual tuning si aveti timp liber sa-mi editati si mie putin masina sa-mi fac si eu o idee. V-as fi recunoscator
iti mai fac si maine...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pejo.jpg
Views:	345
Size:	853.7 KB
ID:	394079  
Puia is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 16:31   #3
Puia

Stage 1
 
Puia's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 22
Default Re: Peugeot 406 tuning

Scuzati ptr double posting dar nu pot sa editez postul anterior
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	neoane.jpg
Views:	292
Size:	885.3 KB
ID:	394390  
Puia is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 13:50   #4
Zein
Registered

Stage 5
 
Zein's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 612
Member of:
[OverSpeed Tuning Club]
Default Re: Peugeot 406 tuning

si eu am un 406 mai vechi ce e drept .. insa piese pt el.. o sa gasesti greu in tara .. cat despre folie auto.. te pot ajuta am pe cineva care pune la super preturi astept un pm daca esti interesat
Zein is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -