Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-06, 00:08   #1
X-PAK

Stage 4
 
X-PAK's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 208
Default Mondeo TDDI 116 cp 2001 - Owner's Manual

Are cineva la mondeo manuale in engleza ? Eu am in franceza, shi nu prea intzeleg nimic.
X-PAK is offline   Reply With Quote
Old 05-01-06, 02:37   #2
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default

Mai bine il duci pe al tau la tradus...dai un ban dar stii ca dupa il ai cand vrei tu.
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 14-01-06, 09:25   #3
cosmineloo

Stage 5
 
cosmineloo's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 502
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"cls21b_EVO\"
Mai bine il duci pe al tau la tradus...dai un ban dar stii ca dupa il ai cand vrei tu.
ai idee cat costa trdusul? mai bine te apuci sa invatzi franceza
cosmineloo is offline   Reply With Quote
Old 16-02-06, 20:39   #4
Wiu

Stock
 
Wiu's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 7
Default Re:

Mi-am luat eu manual de la reprezentantza, mai precis de la Tester, mai precis de la o reprezentantza in teritoriu de-al Testerului. Baiatul mi-a spus scurt ca se poate si ca ma costa 47 de Euro. Nu stiu daca a fost ceva oficial sau ceva...\"pe sub mana\".Totul s-a intamplat la inceputul lui 2005. Mi-au dat manualul masinii, dar pt ultimul tip de Mondeo (consola schimbata si unele motorizari mai recente, ceea ce a determinat scoaterea unora mai vechi) si cartzulia de la linia audio. 47 euro. Face ? Si daca mai spun ca atunci era euro cu putin peste 40.000...... . Deci, pe mine nu ma intrebati daca face.
Cartea originala la mine era in lb germana, deci nici o sansa inteleg ceva. Macar daca era in franceza desi suport mai bine engleza...
In mare, sa stii ca poti afla unele chestii utile, dar le poti scoate daca iti lasa cineva cartea in romana 1-2 ore. Ma refer la consumabile, presiuni in pneuri, etc. Tu hotarasti.
Hai pa!
Wiu is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 21:04   #5
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Wiu\"
Mi-am luat eu manual de la reprezentantza, mai precis de la Tester, mai precis de la o reprezentantza in teritoriu de-al Testerului. Baiatul mi-a spus scurt ca se poate si ca ma costa 47 de Euro. Nu stiu daca a fost ceva oficial sau ceva...\"pe sub mana\".Totul s-a intamplat la inceputul lui 2005. Mi-au dat manualul masinii, dar pt ultimul tip de Mondeo (consola schimbata si unele motorizari mai recente, ceea ce a determinat scoaterea unora mai vechi) si cartzulia de la linia audio. 47 euro. Face ? Si daca mai spun ca atunci era euro cu putin peste 40.000...... . Deci, pe mine nu ma intrebati daca face.
Cartea originala la mine era in lb germana, deci nici o sansa inteleg ceva. Macar daca era in franceza desi suport mai bine engleza...
In mare, sa stii ca poti afla unele chestii utile, dar le poti scoate daca iti lasa cineva cartea in romana 1-2 ore. Ma refer la consumabile, presiuni in pneuri, etc. Tu hotarasti.
Hai pa!
nu poti sa o scanezi?
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 25-04-06, 13:33   #6
JERRYY

Stock
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1
Default Re: Mondeo TDDI 116 cp 2001 - Owner's Manual

Quote:
Originally Posted by X-PAK
Are cineva la mondeo manuale in engleza ? Eu am in franceza, shi nu prea intzeleg nimic.

Eu am un DVD cu manualul de reparatie la o groaza de ford-uri, inclusiv Mondeo 2001 (pana in 2003).
Programul respectiv se instaleaza pe calculator, si ruleaza cu DVD-ul in unitatea optica.
Asta daca ai DVD-player la calc.
Daca te interseseaza, ti-l trimit la pretul de 30 RON.
JERRYY is offline   Reply With Quote
Old 11-10-06, 20:05   #7
klinutzu

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 6
Default Re: Mondeo TDDI 116 cp 2001 - Owner's Manual

salut

poti sa imi trimiti si mie manualul sau il poti pune pe un server?

mersi
klinutzu is offline   Reply With Quote
Old 21-11-06, 15:16   #8
Mykeee

Stock
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 5
Default Re: Mondeo TDDI 116 cp 2001 - Owner's Manual

Quote:
Originally Posted by JERRYY View Post
Eu am un DVD cu manualul de reparatie la o groaza de ford-uri, inclusiv Mondeo 2001 (pana in 2003).
Programul respectiv se instaleaza pe calculator, si ruleaza cu DVD-ul in unitatea optica.
Asta daca ai DVD-player la calc.
Daca te interseseaza, ti-l trimit la pretul de 30 RON.

Salut!

Vrei sa spui 300 000 lei vechi?

Pai, in cazul asta as vrea si eu unul. Eu am un Mondeo, 2002 DI

Astept un mesaj de la tine!


Pa, Mykeee
Mykeee is offline   Reply With Quote
Old 29-11-06, 15:11   #9
4Focus

Stage 2
 
4Focus's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Re: Mondeo TDDI 116 cp 2001 - Owner's Manual

Jerryy te mai faci de 30RON daca ai si modelul de Focus TDDI(1,8 90CP 2002)
Astept un rasp,un nr de tel ceva,orice
SALUTARE!
4Focus is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 09:45   #10
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Thumbs up Re: Mondeo TDDI 116 cp 2001 - Owner's Manual

Quote:
Originally Posted by JERRYY View Post
Eu am un DVD cu manualul de reparatie la o groaza de ford-uri, inclusiv Mondeo 2001 (pana in 2003).
Programul respectiv se instaleaza pe calculator, si ruleaza cu DVD-ul in unitatea optica.
Asta daca ai DVD-player la calc.
Daca te interseseaza, ti-l trimit la pretul de 30 RON.
Salut, si pe mine m-ar interesa daca ai pt Fiesta 1,4 - 80 CP automatic din 2004 ai mai castiga 30 ron. Astept un PM de la tine sau un nr de tel sau o adresa de mess si vb.
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -