Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-10, 13:53   #1
nubira

Stock
 
nubira's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2
Default Ford Focus MK2 1.6 Ti-VCT - FROZEN WHITE

Salut!

Am si eu un Ford Focus din 2009 nivel de echipare Trend dar cu cateva optiuni in plus. Ma bate gandul sa ma apuc de modificat cate ceva dar nu sunt hotarat pentru ca as cam vrea sa o vand . Ma intereseza si pe mine daca stie cineva cu cat as putea sa ii maresc puterea motorului si unde as putea gasi un chit exterior mai iesftin ca nu prea imi vine sa bag prea multi bani.

Merci.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0020.jpg
Views:	111
Size:	1.09 MB
ID:	1520083   Click image for larger version

Name:	Fotografie0013.jpg
Views:	87
Size:	1.03 MB
ID:	1520084   Click image for larger version

Name:	Fotografie0019.jpg
Views:	163
Size:	949.6 KB
ID:	1520085  

Click image for larger version

Name:	Fotografie0015.jpg
Views:	111
Size:	1.05 MB
ID:	1520086  
nubira is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 20:12   #2
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Ford Focus MK2 1.6 Ti-VCT - FROZEN WHITE

Cum ai acelasi motor in princiupiu cu cel de pe Fiesta, daca vrei o crestere de putere mai consistenta, poti incerca supraalimentarea:

http://www.european-parts.net/catalo...oducts_id=1029
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 21:05   #3
sebbyex

Stage 1
 
sebbyex's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 20
Default Re: Ford Focus MK2 1.6 Ti-VCT - FROZEN WHITE

las-o asa ca ai destula putere cat sa te descurci admirabil.
in cel mai bun caz ii poti schimba evacuarea complet si poti pune o admisie.
mai mult nu are rost si iti va creste oricum consumul!
felicitari oricum pentru masina, e f frumoasa.
sebbyex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -