![]() |
Ford Focus MK2 1.6 Ti-VCT - FROZEN WHITE
4 Attachment(s)
Salut!
Am si eu un Ford Focus din 2009 nivel de echipare Trend dar cu cateva optiuni in plus. Ma bate gandul sa ma apuc de modificat cate ceva dar nu sunt hotarat pentru ca as cam vrea sa o vand :D. Ma intereseza si pe mine daca stie cineva cu cat as putea sa ii maresc puterea motorului si unde as putea gasi un chit exterior mai iesftin ca nu prea imi vine sa bag prea multi bani. Merci. |
Re: Ford Focus MK2 1.6 Ti-VCT - FROZEN WHITE
Cum ai acelasi motor in princiupiu cu cel de pe Fiesta, daca vrei o crestere de putere mai consistenta, poti incerca supraalimentarea:
http://www.european-parts.net/catalo...oducts_id=1029 |
Re: Ford Focus MK2 1.6 Ti-VCT - FROZEN WHITE
las-o asa ca ai destula putere cat sa te descurci admirabil.
in cel mai bun caz ii poti schimba evacuarea complet si poti pune o admisie. mai mult nu are rost si iti va creste oricum consumul! felicitari oricum pentru masina, e f frumoasa.:D |
| All times are GMT +2. The time now is 20:09. |
- Copyright 2026 4Tuning