Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-10, 21:46   #556
GbO69
Ford Driver

Stage 3
 
GbO69's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 107
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

hey pinky
chiar am fazut probele la tv cand ai dat si un interviu, aiurea ce se intampla te chinui atata timp , baniii cum ziceai tu ca fiecare sutica de euro o bagai in probe si un idiot care se crede schumy cu un cart sa tio distruga
imi pare rau ai grija ce faci si de akm in colo tzineo mai pazita impanzeste masina cu niste benzi sa nu se mai apropie lumea ! si faza cu organizatorii e chiar dura dar mnah ! lipsa de respect si de organizare! pt toti cei care au plecat dupa pinky Jos Palaria!!!

Ai grija de tn si de Probe !!!
Astept sa il vad live la intruniri:X!
O seara Faina sa ai !
GbO69 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 21:47   #557
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Pinky, mie mi`a lovit unu cu o duba masina in ziua in care am scos`o la plimbare PT PRIMA DATA, a dat marsarier si nu s`a uitat in oglinda, masina era vopsita de 3 zile si totu era nou pe ea, faruri proiectoare capota absolut tot. Am avut pagume mult mai mari decat ce ai tu acuma crede`ma. Si era un strain, asta dupa ce am bagat 12000 euro intr`o saptamana in masina, ce era sa`i fac sa`l impusc? Sa`l duc la padure? De ce nu trebuia sa scriu ce am scris? Ti se putea intampla si tie si la oricine, nu trebuie sa ameninti omu ca nu e al nimanui, mai ales cu dusul la arad si chestii d`astea. Nu mi se pare normal, mi se pare normal sa fii nervos da pana la anumite limite, mai ales ca SYD era acolo si chestiile astea se rezolva da nu asa.
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 21:56   #558
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
Pinky, mie mi`a lovit unu cu o duba masina in ziua in care am scos`o la plimbare PT PRIMA DATA, a dat marsarier si nu s`a uitat in oglinda, masina era vopsita de 3 zile si totu era nou pe ea, faruri proiectoare capota absolut tot. Am avut pagume mult mai mari decat ce ai tu acuma crede`ma. Si era un strain, asta dupa ce am bagat 12000 euro intr`o saptamana in masina, ce era sa`i fac sa`l impusc? Sa`l duc la padure? De ce nu trebuia sa scriu ce am scris? Ti se putea intampla si tie si la oricine, nu trebuie sa ameninti omu ca nu e al nimanui, mai ales cu dusul la arad si chestii d`astea. Nu mi se pare normal, mi se pare normal sa fii nervos da pana la anumite limite, mai ales ca SYD era acolo si chestiile astea se rezolva da nu asa.
Trebuia sa ii iei asigurarea obligatorie si daca nu o are trebuie rezolvat altfel. Pe cale amiabila.
Baiatul a vorbit cam urat, asa ca nu m-am lasat calcata in picioare, SYD a fost de fata si acolo si la politie, poate ar trebui sa scrie si el. Pentru ca a auzit exact discutile si calea pe care am ales sa mergem! Baiatul nu are de ce sa se planga dupa discutile noastre finale, tot ce am vorbit a fost in favoarea lui nici decum in a mea! Am incheiat discutia.
__________________

The winner ain't the one with the fastest car it's the one who refuses to lose! Pinky
Ford Probe (Pinky)
Mazda MX5 (Mia)
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 22:08   #559
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
Pinky, mie mi`a lovit unu cu o duba masina in ziua in care am scos`o la plimbare PT PRIMA DATA, a dat marsarier si nu s`a uitat in oglinda, masina era vopsita de 3 zile si totu era nou pe ea, faruri proiectoare capota absolut tot. Am avut pagume mult mai mari decat ce ai tu acuma crede`ma. Si era un strain, asta dupa ce am bagat 12000 euro intr`o saptamana in masina, ce era sa`i fac sa`l impusc? Sa`l duc la padure? De ce nu trebuia sa scriu ce am scris? Ti se putea intampla si tie si la oricine, nu trebuie sa ameninti omu ca nu e al nimanui, mai ales cu dusul la arad si chestii d`astea. Nu mi se pare normal, mi se pare normal sa fii nervos da pana la anumite limite, mai ales ca SYD era acolo si chestiile astea se rezolva da nu asa.
Cand esti nervos spui ce iti vine la gura ! Cred ca la fel s-a intamplat si acolo cu persoanele implicate mai mult sau mai putin!
Intr-un final Ramona va suporta cheltuielile ca sa nu se ajunga la altele mai grave din punct de vedere legal pentru baiatul in cauza! Daca il da in judecata fii sigur ca are prima sansa sa castige si atunci sa te intrebi ce se va intampla cu baiatul respectiv! O fi spus multe dar fatza de care spui tu este doar o impresie de moment! NU cred ca ii vrea raul baiatului in cauza sub nici o forma ...drept dovada isi va face masina pe banii ei !
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 22:34   #560
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Salutare
Imi pare rau sa aud ce ti s-a intamplat si sper din tot sufletul sa-ti faci masin la fel ca si inainte de eveniment.
Crede-ma stiu exact ce simti si supa un astfel de eveniment.
Am fost si eu invitat sa particip la acest show dar nu am putut onora invitatia si mi-a parut rau, dar dupa ce am auzit de toate chestiile petrecute acolo acum sunt bucuros ca nu am putut participa la show.
Bafta cu reparatia!!!
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 22:43   #561
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

imi pare foarte rau pt.probele tau nu am fost de fata sa vad cum s-a intamplat,dar daca baiatu cu 'cartu s-a dat in spectacol (mai ales ca nu si-a asumat paguba )nu cred ca scapa nebatut...sincer.. acuma daca s-a dat normal si pur si simplu s-a intamplat poate gaseam o intelegere... pacat si rusine organizatorilor...
__________________

,,Pe strazi zboara masini tunate-n fiecare noapte,
De pe fiecare strada poti sa cumperi moarte.
Si curve bete-n discoteci pe mese
D-aia strainii spun c-avem cele mai frumoase fete
''
by Si$u
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 22:52   #562
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

imi pare sincer rau pt ceea ce s-a intamplat cu pinky probe!chiar nu meritai asa ceva stiu cat suflet ai investit in el,bani...prin cate ai trecut si cate nopti nedormite au fost pana a ajuns atat de frumos...nu te descuraja din cauza celor care comenteaza inutil! multi vad si isi dau cu parerea dar foarte putini inteleg cu adevarat prin ce treci si cat e de greu sa modifici o masina...din toate punctele de vedere... dar asa cum ai trecut peste nenumaratele greutati de-a lungul anilor o sa treci si peste incidentul neplacut de duminica si pinky probe va fi iar la fel de frumos...stiu sigur asta...fiindca il iubesti foarte mult.multa bafta ramo!

vroiam si noi sa mergem la sibiu...dar din cate am auzit am facut bine ca am stat acasa....

P.S: daca te putem ajuta cumva,sau vrei sa vorbim....we're here 4 you!
__________________
F*ck new model cars...I'm riding old school!!!


my mk3 under construction



ID Mess: mk3vip
valyh is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 23:48   #563
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Felicitari pentru interviu
Nu e chiar atat de grav se poate repara ... ai nevoie de cineva care lucreza bine in fibra .. si avem meseriasi ....
Succes cu Pinky Probe!
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 23:53   #564
Old_boy
Dacia Driver

Stage 5
 
Old_boy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,711
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

este destul de tarziu am citit randurile alea multe scrise de tine si restu printre randuri...

nu pot decat sa zic ca mi s-a rupt sufletu cand am vazut pozele cu rozaliu a fost ca atunci cand am gasit masina troznita in parcare si nimeni nu a vrut sa vada nimic (chiar daca e dacie o iubesc la fel cum isi iubesc toti de pe acest forum masinile/motoarele)

sper ca rozaliu sa se faca bine cat mai repede si sper sa invatam si noi sa organizam un show asa cum trebuie... fara incidente ca acesta sau cum a fost cel de la 4 tuning days din bucuresti...
__________________
EX Dacia 1310 L '98
Dacia 1310 MLS '86
Suzuki DR750sBIG '90

"Dacia mea 1310MLS '86 AKA The Smurf 1710 "
"EX Dacia mea 1310L '98 AKA TEI 1610 "
"My DR 750s BIG"
Old_boy is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 23:59   #565
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Felicitari pentru interviu
Nu e chiar atat de grav se poate repara ... ai nevoie de cineva care lucreza bine in fibra .. si avem meseriasi ....
Succes cu Pinky Probe!
Multumesc pentru sustinere tuturor.

Legat de bara, este duraflex combinat cu un material flexibil de plastic, oricat as repara vor aparea fisuri pe viitor.
Si aici sunt meseriasi destui care stiu despre ce este vorba si nu se baga.
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 00:03   #566
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Probele asa cum am spus, va fi din nou cum a fost. Va trece un timp dar se va repara asa cum trebuie, nu carpit.
Prin ce am scris pe pagina anterioara am vrut doar sa atrag atentia in anumite privinte. Eu oricum am invatat multe din acest eveniment pe propria piele. Nemultumiri sunt si vor ramane si din partea mea si din partea altora. Asta este.
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 00:06   #567
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Si oricum o piesa reparata,peticita etc nu va fi niciodata la fel ca o piesa turnata,noua. Desi la exterior va arata ca prima data, in interior treaba sta altfel, isi pierde din proprietati, si dupa cum a spus si stapana te trezesti cu fisuri la primul hop sau in timp.

Pt o astfel de masina ai nevoie si de nervi de otel, ca sa te poti stapani. Eu personal nu ajungeam la amenintari cu cel care mi-ar fi lovit masina, mai ales facand pe smecherul, terminam pe loc cu el.

Bafta multa la remediat si la ce ti-ai mai propus cu ea.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 00:40   #568
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat! Pacat ca bara nu poate fi reparata... daca ar fi fost din fibra de sticla ar fi fost floare la ureche...
Curios totusi faptul ca s-a rupt, ar trebui sa le-o trimiti inapoi celor de la Duraflex sa vada ca nu e chiar ca in reclame...

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
.... Nu sa ii ceri omului VOPSIRE TOTALA LA MASINA...
Crezi ca mai poti "nimeri" vopseaua de pe bara la aceeasi nuanta cu restul masinii (fiind vorba de o vopsea custom)? Eu sunt convins ca e foarte greu... si nu ti-ar conveni nici tie, indiferent ce masina ai si cat e de modificata, sa vezi bara fata (tocmai bara fata) de o nuanta diferita fata de restul masinii...
Totusi, nu e vorba de negru mat sau alb 12 si nici macar de o vopsea standard, dintr-un catalog.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 00:53   #569
Cuiutz

Stage 4
 
Cuiutz's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 273
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Imi pare rau pt tine si daca pot ajuta cu ceva doar da un telefon..
Nu stiu ce se intampla daca eram toata echipa Custom acolo ...



Quote:
In calitate de Presedinte si membru fondator al Custom Crew anunt ca nu o sa luam parte la nici un eveniment organizat de Auto Sibiu Magazine si Midnight Racers sucursala SIBIU ,pana nu se solutioneaza problema aparuta cu colaboratorul si prietenul nostru Ramona(Pink).
Daca Ramona doreste o sa punem la dispozite avocatul nostru pentru a o ajuta la solutionarea problemei!
Cuiutz is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 01:51   #570
nelutz69

Stage 5
 
nelutz69's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 966
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Arrow Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Nu stiu ce sa scriu, sant foarte uimit , imi pare rau pt Probe, imi pare rau ca acel eveniment care trebuia sa inbunatateasca nivelul acestui sport din pacate din cauza unor organizatori inconstienti sa umbrit enorm aceasta disciplina, consider ca vina totala in acest asa zis SHOW o poarta strict organizatorii dar si cei care le-au permis si au aprobat desfasurarea evenimentului... Sper ca totusi acei raspunzatori sa plateasca pt greselile grave ce le-au comis, cineva sa ai traga la raspundere, iar altii sa ai treaca in lista neagra a organizarilor de Show-uri pt a nu se repeta niciodata....

Succes Ramona in tot ce trebuie sa faci....
__________________
SOLENZA FT / Resita
nelutz69 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -