Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-01-10, 00:55   #376
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

Quote:
Originally Posted by Silencer Power View Post
E foarte simplu, vei ramane fara talon si nu vei trece de ITP.
asta cam asea e, si asea sper sa nu raman fara acuma cat timp e plina de chit...ca astept primavara s-o vopsesc, sa fiu sigur ca nu imi crapa chitu, se strange vopseaua sau cine stie.

Quote:
Originally Posted by robert_zed2112 View Post
de unde iti vin frate ideeile astea))?
de pe net omule
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline  
Old 14-01-10, 21:09   #377
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

Quote:
Originally Posted by Silencer Power View Post
E foarte simplu, vei ramane fara talon si nu vei trece de ITP.
Traim in Romania .Absolut totul poti rezolva
catalanu is offline  
Old 14-01-10, 23:23   #378
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

Quote:
Originally Posted by catalanu View Post
Traim in Romania .Absolut totul poti rezolva
Prietene, "poti rezolva" este succedat obligatoriu de "pe ascuns", iar rugina e la vedere. Ce ne facem in cazul asta, "rezolvam" vederea, lumina zilei sau, uite ceva mai fezabil, absolut fiecare politist care e sau nu dispus sa ia spaga?

Last edited by Silencer Power; 14-01-10 at 23:30.
Silencer Power is offline  
Old 15-01-10, 02:14   #379
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

asta e renunt la ideea de rat style, oricum va fi pana in primavara rat style deja am vorbit cu vopsitoru si asteptam sa vina un pic de caldura sa faca treaba buna...banii mai trebuie am timp sa ii adun
NightClubRacer is offline  
Old 17-01-10, 01:16   #380
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

dar oare daca o vopsesti rat style? se omologheaza gen culoare "amalgam" si ai scapat de griji...

coletul ala ce face clubule, pe unde umbla??
florin_cars is offline  
Old 17-01-10, 02:26   #381
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

atata timp cat nu iti lipsesc elemente de caroserie si culoarea din talon acopera minim 80% din masina nu au ce sa iti faca, nu conteaza daca vopseaua este vraiste si e rugina multa, nu au ce sa iti comenteze. Interesanta idee, dar pacat de masina succes !
__________________
1981 BMW 316 E21
Sharknose or no nose !
AxYJamaicanu is offline  
Old 17-01-10, 13:08   #382
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

Quote:
Originally Posted by AxYJamaicanu View Post
atata timp cat nu iti lipsesc elemente de caroserie si culoarea din talon acopera minim 80% din masina nu au ce sa iti faca, nu conteaza daca vopseaua este vraiste si e rugina multa, nu au ce sa iti comenteze. Interesanta idee, dar pacat de masina succes !

Pai in cazul asta nici nu mai conteaza vopseaua, ii rogi sa te creada pe cuvant ca in spatele ruginii se afla un strat impecabil de vopsea (minim 80% culoarea din talon) si te lasa sa pleci si in felul asta il faci pe vecinul meu invidios (el a ramas fara talon doar pentru ca era murdara masina).

ps: care este sursa informatiilor pretioase pe care ni le-ai adus la cunostinta?

Last edited by Silencer Power; 17-01-10 at 13:12.
Silencer Power is offline  
Old 17-01-10, 15:32   #383
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

chiar asa...
florin_cars is offline  
Old 18-01-10, 00:34   #384
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

Quote:
Originally Posted by AxYJamaicanu View Post
atata timp cat nu iti lipsesc elemente de caroserie si culoarea din talon acopera minim 80% din masina nu au ce sa iti faca, nu conteaza daca vopseaua este vraiste si e rugina multa, nu au ce sa iti comenteze. Interesanta idee, dar pacat de masina succes !
deocamdata am renuntat la idee, oricum am sa astept primavara s-o vopsesc cum trebuie...deja o parte din chitu dat acuma pe frig, s-a cam crapat si sigur o sa cada. Asea ca e rat style pana in primavara, am dat cu nitel grund cam peste tot, acuma sa vedem cat tine.

Quote:
Originally Posted by Silencer Power View Post
Pai in cazul asta nici nu mai conteaza vopseaua, ii rogi sa te creada pe cuvant ca in spatele ruginii se afla un strat impecabil de vopsea (minim 80% culoarea din talon) si te lasa sa pleci si in felul asta il faci pe vecinul meu invidios (el a ramas fara talon doar pentru ca era murdara masina).

ps: care este sursa informatiilor pretioase pe care ni le-ai adus la cunostinta?
oricum eu merge cu masina cam de 1luna cu ea in chit, cu capota alta culoare, negru pe evazarile din spate, niste grund pe ici pe acolo si nu ma oprit nici un echipar de aspect. Toti se lua de acte, ca e de tm, itp, asigurare sau de tobe...in rest au inteles ca am s-o vopsesc candva ca de e criza, oricum ideea de rat style nu se pune, va fi vopsita, si va straluci.

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
chiar asa...
si tu acuma pachetu va pleca pe luni, marti cel tarziu!

In rest lizu merge bine, alerga prin trafic si consuma benzina cat trebuie...merge in 6, mai am sa ii schimb capetele de bara si cam atat ca mecanica, a si filtru de aer de pus Am parcat langa un alt ford destul de frumos, si cred ca este cunoscut pe forum, sper sa nu se supere proprietaru ca am pus pozele.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image006.jpg
Views:	135
Size:	159.6 KB
ID:	1268868   Click image for larger version

Name:	Image007.jpg
Views:	96
Size:	157.7 KB
ID:	1268869  
NightClubRacer is offline  
Old 18-01-10, 13:47   #385
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

sursa sunt experientele proprii .... aveam o masina plina de rugina, indoita si vai de capu ei, m-a oprit politia de 3 ori, s-au tot uitat pe langa ea de 2 ori n`au putut sa-mi ia talonul. Pana la urma au gasit cauciucurile putin mai mari ca in talon si l`au luat. Vecinul tau poate ca avea numerele asa murdare incat nu se puteau citi atunci e posibil sa fie justificat. Anyway ... sa nu mai poluez topicu omului ... succes in continuare cu ea
AxYJamaicanu is offline  
Old 18-01-10, 14:12   #386
aXelstorm
Ford Driver

Stage 5
 
aXelstorm's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 336
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

GVU - e de vanzare, proprietarul nu e pe forum, il gasiti la vulcanizarea Polonezu, pe langa Vitan (stadion Olimpia). Masina, ultima oara cand am vazut-o tragea bine, si arata bine. Pot spune ca stiu cam ce e pe ea: farurile au interior de far de Audi A3 cu lupa, interior Scorpio, din piele, jante de 16, suspensie sport (arcuri nu stiu, amortizoare Koni), motorul e V6 2.9 Cosworth, modificat un pic - aprox 230-240CP. S-a dat din mers cu un Subaru Impreza - si a tras la fel. Si...e inca funny, nu e 4x4, e tractiune spate . masina e pe bazar 4tuning, vreo 3000 si ceva parca vrea pe ea (nu-i rau pt cine vrea o masina din asta).
__________________
Ford SIERRA MK1 XR4i 2.8i K-Jet -ex 2.0i//imperial red//Ghia bodytrim//15" OZ wheels
aXelstorm is offline  
Old 18-01-10, 16:05   #387
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

Pacat ca nu ai facut poze cu un aparat foto......
GVU arata demential.
bil1706 is offline  
Old 18-01-10, 16:29   #388
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

Quote:
Originally Posted by aXelstorm View Post
GVU - e de vanzare, proprietarul nu e pe forum, il gasiti la vulcanizarea Polonezu, pe langa Vitan (stadion Olimpia). Masina, ultima oara cand am vazut-o tragea bine, si arata bine. Pot spune ca stiu cam ce e pe ea: farurile au interior de far de Audi A3 cu lupa, interior Scorpio, din piele, jante de 16, suspensie sport (arcuri nu stiu, amortizoare Koni), motorul e V6 2.9 Cosworth, modificat un pic - aprox 230-240CP. S-a dat din mers cu un Subaru Impreza - si a tras la fel. Si...e inca funny, nu e 4x4, e tractiune spate . masina e pe bazar 4tuning, vreo 3000 si ceva parca vrea pe ea (nu-i rau pt cine vrea o masina din asta).
am vazut ca arata super bine, interioru e impecabil...suspensia e la fel de joasa ca a mea, si sta bine, jantele la fel dau bine pe ea. Am avzut si eu anuntu azi, si merita masina, mai ales daca ascunde un cosie sub capota.

Quote:
Originally Posted by bil1706 View Post
Pacat ca nu ai facut poze cu un aparat foto......
GVU arata demential.
am facut cu telu ca nu aveam aparatu la mine, poate o mai gasesc acolo, ca suntem vecini de cumparaturi, gen carefour berceni o sa tin camera dupa mine.
NightClubRacer is offline  
Old 19-01-10, 10:37   #389
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

Unde este anuntul?
Silencer Power is offline  
Old 19-01-10, 11:10   #390
aXelstorm
Ford Driver

Stage 5
 
aXelstorm's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 336
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'

Quote:
Originally Posted by Silencer Power View Post
Unde este anuntul?
Aici:
http://ford.anunturi-auto.4tuning.ro...th-415794.html
aXelstorm is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -