Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-13, 19:48   #46
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by Speedy88 View Post
Intradevar s-a postat aiurea pe topicul asta,cativa au postat insulte,injurii pe care o persoana normala s-a saturat sa le vada zi de zi pe alte forumuri sau chiar si pe 4tuning,dar sunt cativa care au zis ca nu le plac,ba oglinzile,ba pragurile,ba alte elemente de caroserie dar per total au zis ca masina e ok,insa vad ca tu ii ataci pe cei care is pun stickere si care nu posteaza in fiecare zi modificari "majore" ale masinilor proprii.Te-ai gandit ca fiecare si-ar face masina frumoasa daca ar avea fonduri?Daca tu ti-ai permis sa-i schimbi majoritatea pieselor/componentelor de caroserie cu unele noi nu inseamna ca toti isi permit asta,dar ei se bucura pentru unele schimbari mai mici chiar daca tie ti se par nesemnificative.Din punctul meu de vedere ai o atitudine gresita in ceea ce priveste aceste aspect si cu privire la feedback-ul negativ referitor la masina ta din partea altor useri.Nu se poate ca toti userii sa-ti aprecieze masina in aceasi masura sau sa fie de acord cu parerile tale,de aia e forum ca sa primesti feedback pozitiv dar si feedback negativ cu referire la imbunatatirile(fie ele vizuale sau pe partea de functionalitate) pe care le-ai adus sau le poti aduce masinii.Mie personal imi place masina ta,dar daca ar fi sa-i modific ceva ar fi schimbarea oglinzilor(daca chiar vrei altele decat cele stock sunt multe modele frumoase),a pragurilor(iarasi sunt unele simple si frumoase fara fante pt aerisire sau ventilatie a franelor precum au supercarurile italiene)stopurile si realizarea unui contrast cu unele elemente negre(e prea mult rosu).Bafta!

Daca ar fi fost toti amabili ca tine,asa as fi fost si eu.i-am atacat pe cei care au zis sa sparg oglinzile si ca nush ce elemente sunt din filmul "tiuning".eu accept pareri civilizate ca ale tale.Am facut referire la modificari majore nu pt a ma lauda cu bani(oricum manopera nu m-a costat pt ca am facut-o in serviceul meu) ci pt a le raspunde celor care ma acuza ca am pus lucruri luate din "talcicoc".stiu ca am investit multi bani si timp(masina nu e facuta din chit/in valuri,are doar fibra la pasaje si praguri)
Doar plafonul e negru,ma mai gandesc la ce sa ii mai fac tot negru ca sa nu mai para asa rosie.
Oglinzile,pragurile,stopurile,astea mi-au placut.Ms pt parere!
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 20:01   #47
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Mai bine te-ai duce tu la Golf-u ala a tau rosu si super tare pe care a crapat chitu. Te inteleg de ce esti ofticat, m-am luat de stilul vostru de modificat cu spoilere de Boeing 787. Iti imprumut si tie putin subwooferu? Sau ti-e frica ca-ti "cad" aripile alea din fibra de aia smechera sau iti faci la loc bandourile de pe usi =)))? Eu vorbeam cu el si doar mi-am spus parerea, nu am zis-o cu rea intentie pana nu ai aparut tu bagator de seama si te-ai bagat in seama la fel cum se pupa spoilerele ce le ai pe masina cu linia masinii. Am vorbit cu el, nici de cum cu tine si doar i-am zis ce as face eu la masina daca as avea masina lui. Masina nu-i deloc urata, doar ca unele elemente nu sunt pe gustul meu si mi-am spus parerea.


fara suparare sa iti spun si eu ceva,sa imi dau cu parerea cum ar veni ...daca iti dau subwooferul meu,s-ar putea sa iti sara luneta in sus (fara intentie rea,da am vazut ca ii spuneai colegului ca ii sare fibra)
Sa stii si tu ca bmw M3,model 2010,de exemplu,are portbagajul, capota si alte elemente din fibra.Fibra asta nu e ca plasticul,e f rezistenta.Nu asociati fibra de sticla/carbon cu chitul de fibra care poate crapa(mai ales daca nu e dat cum trebuie)
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 20:40   #48
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by BR07SSF View Post


fara suparare sa iti spun si eu ceva,sa imi dau cu parerea cum ar veni ...daca iti dau subwooferul meu,s-ar putea sa iti sara luneta in sus (fara intentie rea,da am vazut ca ii spuneai colegului ca ii sare fibra)
Sa stii si tu ca bmw M3,model 2010,de exemplu,are portbagajul, capota si alte elemente din fibra.Fibra asta nu e ca plasticul,e f rezistenta.Nu asociati fibra de sticla/carbon cu chitul de fibra care poate crapa(mai ales daca nu e dat cum trebuie)
Eu am inteles asta, chestia cu fibra, dar am vazut masini care sunt facute sa fie doar facute, sunt toate in valuri, crapate, denivelate,, nu am zis ca masina ta nu e facuta cum trebuie etc, ba din contra chiar is unele elemente care imi plac mult, eu doar ti-am zis ce nu imi place, a fost o parere, care cred ca si tu ai inteles-o
__________________
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 21:01   #49
cotto
VW Driver

Stage 5
 
cotto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 547
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Ce frumos se aseaza bara aia de state de la Iasi
cotto is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 21:05   #50
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by cotto View Post
Ce frumos se aseaza bara aia de state de la Iasi
Care la randul ei de la braila a ajuns la iasi! S-a intors acasa bara!
A fost bara lui alin cyb mirele!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 21:35   #51
Я7B.

Stage 5
 
Я7B.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 331
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Mai bine te-ai duce tu la Golf-u ala a tau rosu si super tare pe care a crapat chitu. Te inteleg de ce esti ofticat, m-am luat de stilul vostru de modificat cu spoilere de Boeing 787. Iti imprumut si tie putin subwooferu? Sau ti-e frica ca-ti "cad" aripile alea din fibra de aia smechera sau iti faci la loc bandourile de pe usi =)))? Eu vorbeam cu el si doar mi-am spus parerea, nu am zis-o cu rea intentie pana nu ai aparut tu bagator de seama si te-ai bagat in seama la fel cum se pupa spoilerele ce le ai pe masina cu linia masinii. Am vorbit cu el, nici de cum cu tine si doar i-am zis ce as face eu la masina daca as avea masina lui. Masina nu-i deloc urata, doar ca unele elemente nu sunt pe gustul meu si mi-am spus parerea.
Masina aia a fost mai modificata si mai frumoasa de cat toate cele 4 masini care le-ai avut tu pana acuma... App muzica care o avea masina aia era de 10 ori mai tare decat ce ai tu acuma. Plus ca masina nu mai e la mine , am masina de generatie mai noua , dar nu i-am facut topic sa ma laud cand schimb uleiu sau un led ca tine ! Si daca stau bine sa bagasem mai multi bani in masina aia avut tu vreodata in buzunar !
__________________
Fiat Grande Punto 1.2

Y!mes : red.boy_89

Like me on facebook

http://ptdaniel.blogspot.ro/
Я7B. is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 21:36   #52
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by Я7B. View Post
Masina aia a fost mai modificata si mai frumoasa de cat toate cele 4 masini care le-ai avut tu pana acuma... App muzica care o avea masina aia era de 10 ori mai tare decat ce ai tu acuma. Plus ca masina nu mai e la mine , am masina de generatie mai noua , dar nu i-am facut topic sa ma laud cand schimb uleiu sau un led ca tine ! Si daca stau bine sa bagasem mai multi bani in masina aia avut tu vreodata in buzunar !
Esti tare, pacat ca tot kitch e, degeaba ai bagat tu atatia bani ) sunt cel mai mare lefter de pe comunitate, nu imi donatie si mie ceva?
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 21:38   #53
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
Care la randul ei de la braila a ajuns la iasi! S-a intors acasa bara!
A fost bara lui alin cyb mirele!

Stiu, chiar m-am intalnit zilele trecute cu alin si despre asta vorbeam, ce traseu a mai facut si bara asta
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 21:39   #54
Я7B.

Stage 5
 
Я7B.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 331
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Esti tare, pacat ca tot kitch e, degeaba ai bagat tu atatia bani ) sunt cel mai mare lefter de pe comunitate, nu imi donatie si mie ceva?
Mai bine p termin eu ca daca stai sa te certi cu omu prost ajungi la nivelu sau si te bate cu experienta. Imi cer scuze ca ti-am ofensat masina stock! Mult succes.

Sau fiu on : Mie imi place masina si chiar are potential !
Я7B. is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 13:02   #55
B999CPY

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 297
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Bai fratilor, nu vedeti ca omu' a lasat cearta? Voi de ce o mai continuati? Acum pe bune. O sa imi sariti in cap astia cu chef de scandal dar ma doare la basca. Am tot citit si chiar m-am amuzat. Va grabiti sa va adresati insulte si scrieti si incorect. Haideti va rog frumos sa ii dam omului pace. Eu urmaresc ce face el si chiar nu ma deranjeaza daca isi pune ceva la masina care mie nu imi place. De aia postam aici. Bune, rele, gusturile nu se discuta. Luati si invatati si daca nu va place nu va faceti si gata.

@BR07SSF - nu le mai de frate atentie si posteaza ceea ce faci la masina.
B999CPY is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 14:54   #56
clarkson777
Banned

Stage 2
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 62
Default Re: Modificari Golf 3

ie bini di tat masina
felicitari propietarului mare stima si respect pentru ce a reusit sa faca , ultima generatie de boeing 747 aripi mai ii lipsesc
multa bafta in continuare cu ea )
clarkson777 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 19:34   #57
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by clarkson777 View Post
ie bini di tat masina
felicitari propietarului mare stima si respect pentru ce a reusit sa faca , ultima generatie de boeing 747 aripi mai ii lipsesc
multa bafta in continuare cu ea )
ms pt ironie,foarte fina.oricum eu chiar ma amuz de toate atacurile astea )
in privinta aripilor,cred ca vi se umple gura de tot repetati "Boeing" ba 787,ba 747...mi-ai dat o idee, eu o sa mi le pun de Boeing 777 M style ca sa ma mai criticati si daca nu va place le pun de Ț style.bafta si tie la tunareala !
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 21:05   #58
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by B999CPY View Post
Bai fratilor, nu vedeti ca omu' a lasat cearta? Voi de ce o mai continuati? Acum pe bune. O sa imi sariti in cap astia cu chef de scandal dar ma doare la basca. Am tot citit si chiar m-am amuzat. Va grabiti sa va adresati insulte si scrieti si incorect. Haideti va rog frumos sa ii dam omului pace. Eu urmaresc ce face el si chiar nu ma deranjeaza daca isi pune ceva la masina care mie nu imi place. De aia postam aici. Bune, rele, gusturile nu se discuta. Luati si invatati si daca nu va place nu va faceti si gata.

@BR07SSF - nu le mai de frate atentie si posteaza ceea ce faci la masina.
ms de sfat
acum ma distrez si eu cu bagatorii de seama gen asta cu boeingul lui. devine amuzant )
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 21:42   #59
clarkson777
Banned

Stage 2
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 62
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by BR07SSF View Post
ms de sfat
acum ma distrez si eu cu bagatorii de seama gen asta cu boeingul lui. devine amuzant )
bai da ce ne distram , glumeam si eu cu tine si tu te superi atat , e chiar super marfa masina mai lipseste nicusor de la braila in poze si e beton
clarkson777 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 21:45   #60
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by clarkson777 View Post
bai da ce ne distram , glumeam si eu cu tine si tu te superi atat , e chiar super marfa masina mai lipseste nicusor de la braila in poze si e beton
ba clarkson, sa dea dracu in capu tau ca peste tot numai panarama faci =))
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -