Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-13, 21:14   #1
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Modificari Golf 3

Prezint si eu cateva modificari aduse golfului meu(bara fatza+haion de America,urmeaza si cea de pe spate )

-aproape full in afara de AC(geamuri electrice fatza+spate,trapa electrica,stropitori si manere incalzite;interior piele-scaune incalzite)
-inchidere centralizata cheie briceag
-suspensie sport reglabila pe duritate si inaltime
-faruri look Golf 4
-bad-boy look
-grila fara semn
-buza VR6
-praguri
-jante 17"
-triple tuning pe led
-oglinzi de M electrice,incalzite,heliomate
-toba Borla ProXS
-dvd-uri in tetiere(urmeaza si in fatza)
-proiectie logo VW in usile din fatza
-folie fatza,spate+luneta(poze fara si cu folie)

Succes tuturor la proiecte!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 002.jpg
Views:	252
Size:	1.39 MB
ID:	2712133   Click image for larger version

Name:	Picture 003.jpg
Views:	114
Size:	1.46 MB
ID:	2712134   Click image for larger version

Name:	Picture 004.jpg
Views:	205
Size:	1.43 MB
ID:	2712135  

Click image for larger version

Name:	Picture 009.jpg
Views:	165
Size:	1.82 MB
ID:	2712136   Click image for larger version

Name:	Picture 010.jpg
Views:	216
Size:	1.89 MB
ID:	2712137   Click image for larger version

Name:	Picture 013.jpg
Views:	176
Size:	1.52 MB
ID:	2712138  

Click image for larger version

Name:	Picture 023.jpg
Views:	119
Size:	1.56 MB
ID:	2712139   Click image for larger version

Name:	Picture 028.jpg
Views:	79
Size:	1.99 MB
ID:	2712140   Click image for larger version

Name:	IMG_2158.jpg
Views:	125
Size:	1.70 MB
ID:	2712141  

Click image for larger version

Name:	IMG_2155.jpg
Views:	107
Size:	1.92 MB
ID:	2712142   Click image for larger version

Name:	Picture 030.jpg
Views:	333
Size:	624.4 KB
ID:	2712153   Click image for larger version

Name:	Picture 031.jpg
Views:	178
Size:	619.6 KB
ID:	2712154  

Click image for larger version

Name:	Picture 032.jpg
Views:	99
Size:	1.99 MB
ID:	2712155   Click image for larger version

Name:	Picture 016.jpg
Views:	161
Size:	1.50 MB
ID:	2712172   Click image for larger version

Name:	Picture 017.jpg
Views:	135
Size:	1.45 MB
ID:	2712173  

Click image for larger version

Name:	Picture 020.jpg
Views:	200
Size:	1.77 MB
ID:	2712174  
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 07-03-13, 21:48   #2
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Modificari Golf 3

bara fata nu e de state, oglinzile alea de "iem" daca poti, sparge-le pragurile sunt din filmul "tiuning"... in rest ce pot sa spun... draguta
goshy is offline   Reply With Quote
Old 07-03-13, 22:38   #3
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Eu unul zic ca arata chiar OK masina, fata de alte rable prezentate pe aici, care au si alea 2 stickere si vor a fi recunoscute ca mama lor.
Chiar se vad destule imbunatatiri aduse masinii, interiorul de piele, scaunele de Golf cabrio 3.5, suspensia, jantele si multe altele ce le-a enumerat colegul nostru.

Ca si pe celalalt forum unde este prezentata masina, va grabiti repede sa aruncati cu noroi.
Poate oginzile alea M style, (nu "iem" ca nu suntem in talcioc sa facem misto) sunt pe gustul proprietarului, omul isi mai face masina si dupa gustul lui, nu dupa gusturile celorlalti!

Sunt sigur ca masina asta va mai primi ceva imbunatatiri, insa daca toti vrei sa dati sfaturi incercati si voi sa o faceti intr-o maniera mai politicoasa si mai revizuiti-va citatele ce le scrieti aici, ca la urma urmei e o comunitate de pasionati, nu e o jungla!
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 06:47   #4
B999CPY

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 297
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

LIIIIKE! MadAboutGolf3

Vad ca ai mers pe linia de tuning extrem. Imi place cat de cat. Ceea ce nu imi place la masina este ca ai vopsit-o toata.Rosu merge cu negru.
Vopseste-i buza fata neagra si partea de jos a barii spate la fel. Semnalele din bara fata fa-le fumurii. Si...rotile daca mai merg scoase putin in afara ar fi perfect. In rest... numai bine.
B999CPY is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 08:25   #5
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

E frumoasa masina, te-am vazut prin oras! Sper sa nu ajunga avion ca supernova!
Nu o mai incarca cu tot felul de leduri si luminite, iar ca un sfat, incearca sa schimbi pozitiile din faruri cu unele galbene sau renunta la ele de tot daca tot le-ai pus si pe semnalizare!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 08:32   #6
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Intr-adevar,poate parea cam rosie, doar plafonul este negru..pragurile...nu aveam de gand sa imi pun niste hidoase de tabla cum au toti,oglinzile sunt pe gustul meu.la inceput a fost "foarte"stock, si tratamentul pe care l-a vazut cu ceara si altele, nu au vazut-o multe rable, care de altfel am vazut ca sunt catalogate superbe )le-au pus un braduletz parfumat si gata.

Ca si pe celalat forum,nu am zis ca l-am adus din America,am incercat sa il fac in stilul asta.

Nova a fost primul meu proiect,mai mult un experiment,asta e altceva.nu inteleg de ce pare incarcat de luminite,dar oricum nu va mai suferi modificari in sensul asta.
Multumesc pt aprecieri si parerile contra.
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 08:33   #7
sOund
VW Driver

Stage 4
 
sOund's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 282
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Cum se comporta pompa servo cu jantele alea?
sOund is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 08:40   #8
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Singura si unica problema pe care mi-o fac jantele cam este consumul
in rest, nimic.nici nu merg foarte mult cu el,fiind mai mult de "expozitie"
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 19:08   #9
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
bara fata nu e de state, oglinzile alea de "iem" daca poti, sparge-le pragurile sunt din filmul "tiuning"... in rest ce pot sa spun... draguta
cumva ai tu cine stie ce modificari la masina? eu am facut personal modificarile de la a la z: praguri turnate din fibra,bad boy,grila turnata,vopsit integral in serviceul propriu.cand o sa faci si tu asa ceva sa ma anunti,cand vei baga atatia bani intr-o masina.cand lucram eu in fibra de sticla,tu nu iti stergeai nici mucii de la nas, puneai petice de table si faceai carpeli cum faceti aproape toti(nu generalizez).la tine in "marlania".am vazut cum se face tuningul,pui un sticker din" filmele de groaza" si braduletz mirositor si gata.pune-te si mai strange bani sa iti mai pui vreun sticker pe masina.
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 22:01   #10
AR120CP

Stage 5
 
AR120CP's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 988
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

salut,

da mai multe detalii de cotiera, de la ce masina ii?

Scrii mai sus de ceva manere incalzite....n-am prea inteles ce manere incalzite ai.

sanatate
AR120CP is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 22:36   #11
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by AR120CP View Post
salut,

da mai multe detalii de cotiera, de la ce masina ii?

Scrii mai sus de ceva manere incalzite....n-am prea inteles ce manere incalzite ai.

sanatate
rectific, sistemul vacuumatic al broastelor e incalzit.
cotiera am luat-o de pe o vectra B si am adaptat-o

Last edited by BR07SSF; 08-03-13 at 22:39.
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 22:44   #12
Flaviu-Daniel

Stage 5
 
Flaviu-Daniel's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 301
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by BR07SSF View Post
cumva ai tu cine stie ce modificari la masina? eu am facut personal modificarile de la a la z: praguri turnate din fibra,bad boy,grila turnata,vopsit integral in serviceul propriu.cand o sa faci si tu asa ceva sa ma anunti,cand vei baga atatia bani intr-o masina.cand lucram eu in fibra de sticla,tu nu iti stergeai nici mucii de la nas, puneai petice de table si faceai carpeli cum faceti aproape toti(nu generalizez).la tine in "marlania".am vazut cum se face tuningul,pui un sticker din" filmele de groaza" si braduletz mirositor si gata.pune-te si mai strange bani sa iti mai pui vreun sticker pe masina.
chiar nu va mai inteleg iti prezinti masina iar daca unu vine si are o parere sariti de 'posterior' in sus...atat timp cat iti expui masina pe un forum iti cam dai seama ca o sa fie persoane carora nu o sa le placa si au tot dreptul sa comenteze...iar povestea cu 'sa vad ce modificari ai tu la masina de comentezi' cred ca nu prea are importanta...o parere pot avea si daca am masina stock si daca ii 'tiuning'...si ca o parere despre masina,cum se spunea si mai sus...unu la mana ii prea mult rosu si doi prea multe lumini de prea multe culori...iar cu barile de sua cred ca stii si tu...repet is doar niste pareri...daca iti convin ia-le in considerare daca nu ingnora-le! multa bafta
Flaviu-Daniel is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 22:46   #13
BR07SSF

Stage 1
 
BR07SSF's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 23
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by Flaviu-Daniel View Post
chiar nu va mai inteleg iti prezinti masina iar daca unu vine si are o parere sariti de 'posterior' in sus...atat timp cat iti expui masina pe un forum iti cam dai seama ca o sa fie persoane carora nu o sa le placa si au tot dreptul sa comenteze...iar povestea cu 'sa vad ce modificari ai tu la masina de comentezi' cred ca nu prea are importanta...o parere pot avea si daca am masina stock si daca ii 'tiuning'...si ca o parere despre masina,cum se spunea si mai sus...unu la mana ii prea mult rosu si doi prea multe lumini de prea multe culori...iar cu barile de sua cred ca stii si tu...repet is doar niste pareri...daca iti convin ia-le in considerare daca nu ingnora-le! multa bafta
eu nu am o problema cu parerile contra,chiar am zis ca intr-adevar poate parea prea rosie +alte imperfectiuni. as vrea doar ca parerile sa fie expuse intr-un mod mai civilizat
PS: doar bara fatza e in stil us,nu am zis eu nimic de cea de pe spate,e cea originala

Last edited by BR07SSF; 08-03-13 at 22:49.
BR07SSF is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 22:49   #14
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Presimt ca va sari in aer si topicul asta! )))))
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 22:50   #15
Flaviu-Daniel

Stage 5
 
Flaviu-Daniel's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 301
Member of:
[VW]
Default Re: Modificari Golf 3

Quote:
Originally Posted by BR07SSF View Post
eu nu am o problema cu parerile contra,chiar am zis ca intr-adevar poate parea prea rosie +alte imperfectiuni. as vrea doar ca parerile sa fie expuse intr-un mod mai civilizat
si asta ii adevarat,numai ca vezi tu ca fiecare ii cu personalitatea si vocabularul lui...mai bine ignori ca altfel numai intri in 'povesti' aiurea care nu isi au rostul...o sa iti dai seama pe parcurs...
Flaviu-Daniel is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -