Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 25-08-12, 06:51   #391
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: MK3 - G E K

Quote:
Originally Posted by gekvr6 View Post
Am achizitionat o husa de baterie ca un update sunt foarte multumit de ea ....
Din nou am avut probleme cu rotile de data aceasta mi-au taiat roata stanga fata ..... ciumpalaci ce sa le faci
Saptamana asta sper sa achizitionez 2 cauciucuri noi .....
Foarte frumoasa masina
Legat de astea cu parcarea te sfatuiesc sa ignori, eu mi-am permis sa ii spun lu unu doar sa nu mai parcheze oblic pentru a nu mai ocupa 2 locuri de parcare si am gasit masina zgariata cu , cuiul pana la tabla aripi fata+usi toate 4+ aripa stanga spate + haion tot pana la tabla si trebuie vopsita..
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 25-08-12, 14:14   #392
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: MK3 - G E K

Quote:
Originally Posted by Alex4u View Post
Foarte frumoasa masina
Legat de astea cu parcarea te sfatuiesc sa ignori, eu mi-am permis sa ii spun lu unu doar sa nu mai parcheze oblic pentru a nu mai ocupa 2 locuri de parcare si am gasit masina zgariata cu , cuiul pana la tabla aripi fata+usi toate 4+ aripa stanga spate + haion tot pana la tabla si trebuie vopsita..
Nu m-am implicat in nici un conflict oricum in cateva saptamani o sa imi instalez o camera video si nu o sa mai imi fac probleme !
Bafta
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-12, 16:01   #393
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Miroase a cauciucurii noi pe fata
https://www.youtube.com/watch?v=4aFZF...ature=youtu.be
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 22:54   #394
chyryCRY

Stage 5
 
chyryCRY's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Quote:
Originally Posted by gekvr6 View Post
le-ai schimbat cumva intr-o vulcanizare prin jilava/1decembrie gen !? te-am vazut sigur intr-o vulcanizare pe acolo pe undeva
chyryCRY is offline   Reply With Quote
Old 04-09-12, 03:52   #395
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Quote:
Originally Posted by chyryCRY View Post
le-ai schimbat cumva intr-o vulcanizare prin jilava/1decembrie gen !? te-am vazut sigur intr-o vulcanizare pe acolo pe undeva
Probabil m-ai vazut la magazinul unui prieten de piese auto care este situate pe sosea la 1 decembrie , merg destul de des pe acolo deci acolo e cel mai probabil sa ma fii vazut ...
__________________


RALINFILMS
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-12, 04:34   #396
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Frate , inca odata felicitari ptr masina ! geniala...
In legatura cu idiotu cu anvelopa , nu prea ai ce sa ii faci , asta am patit si eu , dar cu un cui pe aripa dreapta spate , asta abia dupa ce o scosesem de la vopsit. Stiam cine e , am chemat Politia si au spus ca daca nu am martor , nu am ce sa ii fac... Mi-a mai vorbit si urat cel care a comis-o si i-am promis ca am sa ii dau oglinzile jos de la BMW-ul lui e60 "limuzina cu talent , seria 5 pe sistem" ), drept urmare , asta am si facut , ca nici el nu avea martori ... Shit happens !!!
Insa am inca o problema ... Acum am observat ca ai sigla cu rabbit , cu siguranta de foarte mult timp. Acum ceva timp am primit si eu una cadou si am lipit-o in acelasi loc , nestiind ca si tu ai la fel. Nu de alta , dar am facut-o in nestiinta de cauza , nu cum am auzit unele guri , rele cu certitudine , ca am copiat pe unul si pe altul ... Iti zic aici si public , asta in cazul in care vei auzi si tu aceleasi guri , ca nu am dorit sa te copiez pe tine sau pe cine mai are ... pur si simplu ,nu am stiut ... Multa bafta si ai grija cu vecinii si cu martorii
__________________
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 04-09-12, 11:46   #397
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
Frate , inca odata felicitari ptr masina ! geniala...
In legatura cu idiotu cu anvelopa , nu prea ai ce sa ii faci , asta am patit si eu , dar cu un cui pe aripa dreapta spate , asta abia dupa ce o scosesem de la vopsit. Stiam cine e , am chemat Politia si au spus ca daca nu am martor , nu am ce sa ii fac... Mi-a mai vorbit si urat cel care a comis-o si i-am promis ca am sa ii dau oglinzile jos de la BMW-ul lui e60 "limuzina cu talent , seria 5 pe sistem" ), drept urmare , asta am si facut , ca nici el nu avea martori ... Shit happens !!!
Insa am inca o problema ... Acum am observat ca ai sigla cu rabbit , cu siguranta de foarte mult timp. Acum ceva timp am primit si eu una cadou si am lipit-o in acelasi loc , nestiind ca si tu ai la fel. Nu de alta , dar am facut-o in nestiinta de cauza , nu cum am auzit unele guri , rele cu certitudine , ca am copiat pe unul si pe altul ... Iti zic aici si public , asta in cazul in care vei auzi si tu aceleasi guri , ca nu am dorit sa te copiez pe tine sau pe cine mai are ... pur si simplu ,nu am stiut ... Multa bafta si ai grija cu vecinii si cu martorii
Mersi Bengy si tu sti parerea mea despre LOW ....
Cat despre vecini si anvelope m-am resemnat , nu erau asa semnificative gumele alea trebuia sa le schimb era mai nasol daca erau noi si imi dadea o "tzeapa" din asta , dar asta e mergem inainte.
Despre sigla stai linistit nu am facut decat sa o pun in locul in care se pune si din fabrica pe modelele rabbit , nu consider copierea a fii ceva rau din contra ma bucur cand vad golfuri frumoase si le admir ..
Multa bafta si tie si numai bine ne auzim ...
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 12:09   #398
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Mi-am schimbat cauciucurile fata cu BF Goodrich 195/45/r15 78v si un toyo t1r pe stanga spate 195/45/r15.
Mi-au sosit astazi siglele Rabbit edition , cea de grila fiind mai rara se potriveste perfect si sunt foarte bucuros de ea.
Am rupt niste tije la timonerie drept urmare am fost nevoit sa le schimb pentru ca nu mai imi intra decat viteza 3/4 am schimbat tija de 5/R si 1/2 arborele auxiliar.
Voi renunta acum cu ocazia siglei din grila la nr. de "america".
Intr-o luna jumate maxim masina va fii trasa la garaj pentru sezonul de iarna
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0139.jpg
Views:	166
Size:	443.2 KB
ID:	2548529   Click image for larger version

Name:	Photo0140.jpg
Views:	263
Size:	519.2 KB
ID:	2548530  

Last edited by gekvr6; 10-09-12 at 12:13.
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 13:47   #399
pikayo

Stage 2
 
pikayo's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 32
Default Re: VolF Mk3 G E K

Vezi cum ramai fara sigle ... tentatia e mare in zona aia . Bafta in continuare la modificari !
pikayo is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 14:15   #400
dmo.mihai
VW Driver

Stage 5
 
dmo.mihai's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,999
Member of:
[VW]
Default Re: VolF Mk3 G E K

arata marfa siglele alea , felicitari !
dmo.mihai is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 16:05   #401
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Quote:
Originally Posted by pikayo View Post
Vezi cum ramai fara sigle ... tentatia e mare in zona aia . Bafta in continuare la modificari !
Cea cu rabbit pentru spate o am pe masina de ceva timp nu cea care am cumparat-o acum si sincer nu mi-a tras nimeni de ea pana acum sper sa nu o faca nici de acum incolo dar cea din grila e foarte usor de dat jos sper sa nu o patesc ...
Bafta si tie

Quote:
Originally Posted by dmo.mihai View Post
arata marfa siglele alea , felicitari !
Mersi Kap ...
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 19:50   #402
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: VolF Mk3 G E K

Am si eu un vecin,care habar n-are ce inseamna iepurele de pe grila ))).Ma uitam chiar intr-o zi,si nici nu credeam ca e considerat un accesoriu rar.
Roly94 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 21:41   #403
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Am si eu un vecin,care habar n-are ce inseamna iepurele de pe grila ))).Ma uitam chiar intr-o zi,si nici nu credeam ca e considerat un accesoriu rar.
Cel de pe spate nu e considerat asa de rar ca am mai vazut ca ies din cand in cand la vanzare dar cel din grila cam rar sincer e primul care l-am vazut si l-am achizitionat ... sper sa nu ma insel

Last edited by gekvr6; 10-09-12 at 21:43.
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-12, 21:36   #404
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Poze de proasta calitate in conformitate cu telefonul din dotare...
Initial 2 saibe fata / 2 spate - proasta alegere , masina a devenit un fel de patinuar cu volan.
Solutia finala o singura saiba fata ... alegerea perfecta subtil si in acelasi timp se observa camberul.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0166.jpg
Views:	180
Size:	390.0 KB
ID:	2564258   Click image for larger version

Name:	Photo0165.jpg
Views:	296
Size:	442.0 KB
ID:	2564259   Click image for larger version

Name:	183214_284286651675482_1804004595_n.jpg
Views:	291
Size:	49.6 KB
ID:	2564260  

gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-12, 22:25   #405
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: VolF Mk3 G E K

Quote:
Originally Posted by gekvr6 View Post
Poze de proasta calitate in conformitate cu telefonul din dotare...
Initial 2 saibe fata / 2 spate - proasta alegere , masina a devenit un fel de patinuar cu volan.
Solutia finala o singura saiba fata ... alegerea perfecta subtil si in acelasi timp se observa camberul.
la drum lung la viteze mari cum se simte masina...ma refer pe loc drept sa zicem la 130 km/h este stabila?
koala_boy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -