Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-12, 13:03   #76
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Bora tdi

oare?!

...trebuie sa apara in peisaj si reglabila, bara de rigidizare si bielete antiruliu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	01092012018.jpg
Views:	123
Size:	285.3 KB
ID:	2542242  
goshy is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 13:17   #77
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Bora tdi

Poi nu ai zis ca o dai ?
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 13:24   #78
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Bora tdi

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Poi nu ai zis ca o dai ?
deocamdata ea nu se mai da, am dat doar golful si un vito, mi-am luat altceva pt eleganta si confort asa ca bora ramane pt "mofturile" mele

Last edited by goshy; 03-09-12 at 13:32.
goshy is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 13:47   #79
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Bora tdi

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
deocamdata ea nu se mai da, am dat doar golful si un vito, mi-am luat altceva pt eleganta si confort asa ca bora ramane pt "mofturile" mele
Ce ti-ai luat pt eleganta si confort?:>
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 13:49   #80
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Bora tdi

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Ce ti-ai luat pt eleganta si confort?:>
un MB E classe
goshy is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 13:58   #81
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Bora tdi

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
un MB E classe
Atunci sa ai noroc de el.
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 15:18   #82
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: Bora tdi

Ce bine se pupa oem cu stilul "reising" )
Trebuie ceva ce sa sara in ochi mai mult,sa fie mai unic! daca vrei si aia,desigur,si nu doar asa,sa-ti placa tie.Altfel e kitsch.
Roly94 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 15:53   #83
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Bora tdi

daca vine reglabila,sarim peste aspectul ca este jeep si este urata asa
dar inainte de stickere ar fi mai ok sa rezolvi rugina de pe capota(daca vad bine din poze..)
suportul ala negru de numar arata ca draq acolo si se mai poate continua

vezi ca sunt unele prioritati care au mai mare efect si merita mai mult decat niste prostii lipite
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 19:26   #84
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Bora tdi

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Ce bine se pupa oem cu stilul "reising" )
Trebuie ceva ce sa sara in ochi mai mult,sa fie mai unic! daca vrei si aia,desigur,si nu doar asa,sa-ti placa tie.Altfel e kitsch.
pustiule, tu macar ai permis, sa nu zic de masina daca tot esti tu atat de stiutor... e bine ca tu il consideri stil "reising" considera-l in continuare, atat eu cat si altii nu-l consideram, dar de, seria de copii nfs asta crede
Quote:
Originally Posted by soosy View Post
daca vine reglabila,sarim peste aspectul ca este jeep si este urata asa
dar inainte de stickere ar fi mai ok sa rezolvi rugina de pe capota(daca vad bine din poze..)
suportul ala negru de numar arata ca draq acolo si se mai poate continua

vezi ca sunt unele prioritati care au mai mare efect si merita mai mult decat niste prostii lipite
eu zic sa-ti pui cat mai multe perechi de ochelari si sa belesti mai bine ochii... daca tu vezi rugina pe capota, ti-o dau moca
prefer sa fiu "legal" cu acel suport de numar, lucrez in domeniiu si stiu de ce anume sa ma leg sa iau un talon, asa ca eu imi vad de treaba
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009
goshy is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 19:33   #85
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Bora tdi

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Ce bine se pupa oem cu stilul "reising" )
Trebuie ceva ce sa sara in ochi mai mult,sa fie mai unic! daca vrei si aia,desigur,si nu doar asa,sa-ti placa tie.Altfel e kitsch.
Alo, femeie, iara iei la misto lucrurile de bun gust pe care le fac unii? Tot aiurea postezi si sa enervezi lumea. Ia-te de mana cu bagabontu si mai stiu io care si pune spoilere si elerone "tiuning" si "reiser".
__________________
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 20:02   #86
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Bora tdi

si atunci is pete de ulei sau?
poate o fi laptopul meu murdar dar din orice unghi ma uit se vad urme...
eventual daca nu,spala si tu masina daca tot faci poze si atunci poate nu voi avea nici eu nevoie de ochelari si nici altu
legat de numar,daca tu ai citit undeva in legislatie sau nu stiu pe unde ca numarul nu este admis sa fie prins fara suport atunci nu stiu ce sa zic...

in fine
nu vreau sa intru in polemici
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0583.jpg
Views:	258
Size:	2.12 MB
ID:	2542730  
soosy is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 20:03   #87
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: Bora tdi

Nici macar nu se pupa,dar aveti voi lingai.Lasa,daca punea altcineva asa ceva pe o masina "oem" sigur te luai de el,stiu eu. .Racing stripes pe o masina de familie,iti bati joc de mine prietene ? ) Nici macar nu e rat,sa insiri stiluri pe acolo,dar nu,ca totul cat de clean posibil,si steaguri pe oglinda,asa,sa iti arati si latura "titi aur".Daca tot unii dintre voi copiaza stilul "de afara",uitati-va daca vedeti pe vreo masina facuta cu inventivitate si simplism asa ceva.Dupa aia sa imi comentati mie eleroanele si NFS ul.E una sa pui si de la tine,dar acel lucru sa si arate bine,trebuie sa ai gusturi.Aici ajungi,daca doar copiezi,si nu ai pic de creativitate in tine.Masina arata bine,dar unde legi tu steagurile alea? Acum ori de familie,classy,bagged,stance,static,oem,ce vrei tu,ori de raliuri domle.
Roly94 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 20:07   #88
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Bora tdi

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Nici macar nu se pupa,dar aveti voi lingai.Lasa,daca punea altcineva asa ceva pe o masina "oem" sigur te luai de el,stiu eu. .Racing stripes pe o masina de familie,iti bati joc de mine prietene ? ) Nici macar nu e rat,sa insiri stiluri pe acolo,dar nu,ca totul cat de clean posibil,si steaguri pe oglinda,asa,sa iti arati si latura "titi aur".Daca tot unii dintre voi copiaza stilul "de afara",uitati-va daca vedeti pe vreo masina facuta cu inventivitate si simplism asa ceva.Dupa aia sa imi comentati mie eleroanele si NFS ul.E una sa pui si de la tine,dar acel lucru sa si arate bine,trebuie sa ai gusturi.Aici ajungi,daca doar copiezi,si nu ai pic de creativitate in tine.Masina arata bine,dar unde legi tu steagurile alea? Acum ori de familie,classy,bagged,stance,static,oem,ce vrei tu,ori de raliuri domle.
Ma copile, tu iti pui pleoape din platic si zaruri la oglinzi, cutii cu servetele si mai stiu eu si zici de el? Esti lovit la cap, cred ca te-a aruncat doctoru de 3 ori in sus si te-a prins doar 2 ori. Nu mai polua topicul te rog frumos, lasa ca stie el ce face, nu te baga.
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 20:10   #89
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Bora tdi

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Ma copile, tu iti pui pleoape din platic si zaruri la oglinzi, cutii cu servetele si mai stiu eu si zici de el? Esti lovit la cap, cred ca te-a aruncat doctoru de 3 ori in sus si te-a prins doar 2 ori. Nu mai polua topicul te rog frumos, lasa ca stie el ce face, nu te baga.
excelent face,in asa fel ca isi permite sa comenteze la altu ca modifcariile(ex masina mea)nu sunt majore si ce ii bine si ce nu
cand el in 3 luni a reusit sa puna o buza de 50 eu si stickerul la oglinda
cacaturi de genul ca vopsim emblema in negru si etc astea is TIGANISME dar na...chestia ii sa fim realisti
nu ca pe un topic ne facem de cap si cand ii vorba cam de acelas lucru pe alt topic acolo dam limbi in cur

sa ne auzim cu bine
soosy is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 20:12   #90
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Bora tdi

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
excelent face,in asa fel ca isi permite sa comenteze la altu ca modifcariile(ex masina mea)nu sunt majore si ce ii bine si ce nu
cand el in 3 luni a reusit sa puna o buza de 50 eu si stickerul la oglinda
cacaturi de genul ca vopsim emblema in negru si etc astea is TIGANISME dar na...chestia ii sa fim realisti
nu ca pe un topic ne facem de cap si cand ii vorba cam de acelas lucru pe alt topic acolo dam limbi in cur

sa ne auzim cu bine
Eu vorbeam de Roly, nu de goshy.
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -