Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-07, 10:36   #16
djandrey23

Stage 3
 
djandrey23's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 94
Unhappy Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Hristos a inviat! (ca tot e Sf. Pasti). Am si eu o rugaminte la voi , mi`am pus folia pe capota de la motor tot(ps: si macheta de pe bord am facut`o la fel ), iar acum vreau sa`i pun geamuri electrice , CARE MA POATE AJUTA CU UN SFAT , O INDRUMARE , CINE ARE TOT MECANISMUL CU BUTOANELE ORIGINALE CU TOT sa mi le poata trimite si ii platesc , cum se face , AJUTATI`MAAAA , VA ROG FRUMOS !! Astept indrumari dak nu aici pe messenger ! (ps: In tot iasul` asta eu nu am gasit geamuri electrice originale pentru T4 si nu vreau sa ma duc la reprezentantza ca ma jupoaie de viu aia ) Multzumesc anticipat.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S3010006.JPG
Views:	119
Size:	460.1 KB
ID:	247901   Click image for larger version

Name:	° dj ° -0051.jpg
Views:	58
Size:	155.6 KB
ID:	247902   Click image for larger version

Name:	° dj ° -0052.jpg
Views:	51
Size:	182.1 KB
ID:	247903  

Click image for larger version

Name:	° dj ° -0054.jpg
Views:	70
Size:	184.6 KB
ID:	247904   Click image for larger version

Name:	S3010004.JPG
Views:	60
Size:	349.7 KB
ID:	247905  
djandrey23 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-07, 14:27   #17
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Si Eu Caut Motorase Pt. Geamuri,daca Gasesti Ceva ,pe Undeva Anunta-ma Si Pe Mine. Am Si Eu Un T4 Pickup De La Servici.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	agg.JPG
Views:	151
Size:	683.9 KB
ID:	250487  
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 14-04-07, 14:32   #18
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Am Si Eu Ideei Pentru Exterior
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bus 007.jpg
Views:	101
Size:	76.4 KB
ID:	250489   Click image for larger version

Name:	Stickers3.jpg
Views:	62
Size:	15.0 KB
ID:	250490   Click image for larger version

Name:	pa250385.jpg
Views:	73
Size:	194.0 KB
ID:	250491  

Click image for larger version

Name:	dental_033.jpg
Views:	120
Size:	300.8 KB
ID:	250492  
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 19:49   #19
djandrey23

Stage 3
 
djandrey23's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 94
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Super dragutz pick`up`u , sa`l folosesti la munca cu placere si FARA INCIDENTE !! Apropo , T E N N Y - E , sau altii care mai citesc pe aici , NU STITI PE LA DEZMEMBRARI TOT KITU` PT GEAMURI ELECTRICEEEEE???? Vre`un park SH ceva , dezmembrari... VRE`UN CARAVELLE BOTIT , CEVA....???? VREAU NEAPARAAAAAAAAAAT !! VA ROG FRUMOOOOS !
djandrey23 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-07, 15:53   #20
djandrey23

Stage 3
 
djandrey23's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 94
Unhappy Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

vreeeeeeau geamuri electriceeeee , VA ROOOOOG , sunt disperaaaat AJUTATI-MA !!! macarale electrice noi nu se gasesc?
djandrey23 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 01:02   #21
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Buna Ideea Cu Dunga Neagra Pe Capota,vreau Sa-mi Trag Si Eu Una ,cred Ca Va Arata Bine La Mine Daca Vine Pana Jos,cum Am Eu Spoilaru' Vopsit In Culoare Masinii. Dupa Ce Vine Bara De La Reparat Direct O Sa-mi Fac Si O Sa Pun O Poza S-o Vezi Si Tu.
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 01:06   #22
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Cu Kitul De Geamuri Cred Ca Ar Fi Cel Mai Bine Sa Cauti Prin Germania. Daca Ai Drum Sau Prieteni Care Merg Cred Ca Ai Rezolva.
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 23-04-07, 16:34   #23
djandrey23

Stage 3
 
djandrey23's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 94
Unhappy Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

da da , negru cu bleo`u ala o sa dea bine (ps: puneti folie lucioasa nu mata ca a mea , ca sa dea mai bine) si spor la treaba . apropo , ce`a patit bara de ai dus`o la reparat? incidente nedorite? asa , si in legatura cu geamurile , ii buna ideea cu Germania , dar din catzi cunosc eu , ei se duc sa aduca masini , nu prea se duc ei pe la dezmembrari sa caute kitu` pt geamuri electrice , dar lasa ca am sa stric o vorba , poate poate ! Oricum multzumesc de idee , succes la foliat capota si bara
djandrey23 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 01:30   #24
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Da,am Avut Un Incident Nedorit Domnisoara Nu Mi-a Acordat Prioritatae,mi-a Iesit In Fata Si Buf,bara(sincer M-am Bucurat Pentru Ca Era Toata Vopseaua Ciobita De Pietre),aripa Drepta(mi-a Ramas O Dunga Neagra De Plastic,dar Nu O Afectat Aripa Cu Nimic. Dupa Ce Am Iesit De La Asigurari Am Sters-o Cu Un Pic De Diluant Si O Iesit Ca Noua.)si Janta Fata Dreapta(mi-a Spart Capacul Care Mascheaza Prezoanele.m-am Suparat Ca Janta Este Oz Si Modelul Asta Nu Se Mai Produce Din 2003.dupa Lungi Cautari De Capace,am Renuntat Si Am Fost Nevoit Sa-l Lipesc.) Cu Folia Trebuie Sa Ma Mai Gandesc ,eu Eram Decis Sa Mi-o Fac Neagra Mata ,dar Ramane De Vazut.
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 15:06   #25
djandrey23

Stage 3
 
djandrey23's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 94
Unhappy Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

nasol cu domnishoarele,off off ) , dar lasa ca poate tot raul e spre bine !! apropo , de cat sunt jantele tale? ca as vrea si eu sa le schimb pe astea , ca`s ANTICE si as vrea dimensiunile exact , si cum simti gropile , ca aici la mine in Iasi... cand trec niste peste 2 linii de tramvai ii jale... oricum merg incet dar tot degeaba ( , deci sa`mi lasi si mie dimensiunile jantei si a cauciucurilor , te rog! Asa si cu folia , eu sunt multumit de asta mata , dar eu mi`am dat doar cu parerea ca tu sa o pui lucioasa ,oricum bafta si DAK AUZI CEVA DE GEAMURI ELECTRICE PT TRANSPORTER sau CARAVELLE ANUNTA`MAAAA !!! Multzumesc anticipat!
djandrey23 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 21:56   #26
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Jentile Fara Cauciucuri Au Fost 300 E Si Sunt Pe 17",iar Cauciucurile Au Fost 130 E Buc. Si Sunt 245/45/17. La Gropi Si Eu Merg Incet Dar Am Mai Luat Cateva Cam Urat,rotile Nu Au Avut Nici O Problema. La Drum Se Simte Diferenta,in Ce Priveste Stabilitatea Si Aderenta.
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 06-05-07, 01:20   #27
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Am Mai Lucrat Si Eu Ceva La Masina De Servici,mie Imi Place Cum Arata.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag002.jpg
Views:	154
Size:	140.9 KB
ID:	263743   Click image for larger version

Name:	Imag000.jpg
Views:	133
Size:	42.6 KB
ID:	263744   Click image for larger version

Name:	Imag006.jpg
Views:	111
Size:	139.7 KB
ID:	263745  

T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 06-05-07, 01:25   #28
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Numarul Nu O Sa Ramana Acolo Ii Doar O Chestie Provizorie.imi Face Un Prieten Numarul Din Autocolant Si-l Pun La Locul Lui.
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 12-05-07, 10:21   #29
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Am un VW T4 si vreau sa`l modific putin.. care imi poate da niste sfaturi ?!

Super ideile..-. din pacate la noi nu se da lumea inca prea in vant dupa tuning pe van-uri... eu insa daca as putea, as shcimba cate ceva pe LT-ul nostru de la firma(noastra, deci nu e masina de servici)...nu stiti daca exista cumva Chip pentru LT35 TDI, 109 cai...?? in rest...merge capra de rupe
Korne is offline   Reply With Quote
Old 12-05-07, 16:37   #30
djandrey23

Stage 3
 
djandrey23's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 94
Wink

Salutari! Ce mai faceti? Ce ati mai schimbat? T E N N Y - E pot sa`ti spun ca a iesit MORTAL botu` pisicii , imi place la nebunie si ca nu mai are nici emblema VW , cred ca am sa`ti fur ideea si`l dau si eu jos !! sper sa nu te superi ca ma iau dupa tine ! Si eu am mai facut cate ceva la masina , si zilele urmatoare am sa mai pun ceva poze , i`am mai schimbat si eu cate ceva si am sa`i fac poze dar astept sa fie mai cald afara ca sa o pot spala sa o prezint curata

apropo , ce era sa uit , de unde pot sa iau si eu un set de inele de bord? chiar si pt Golf 4 ca sunt aceleasi ceasuri de bord... ? Cine ma poate ajuta? Un pretz , un magazin , un magazin on-line , un link ceva , v`as fi recunoscator ! Multumesc anticipat !! O zi placuta tuturor !

Last edited by Magos; 01-02-08 at 17:36.
djandrey23 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -