Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 01-11-10, 22:31   #16
Circoloco
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 205
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Tico-ul tau era cu plafon panoramic? Scuza-ma daca gresesc, era cumva geam termopan? Daca tin bine minte ai fost cu ea si la promotor acum 2-3 ani ceva de genul?!
Circoloco is offline   Reply With Quote
Old 02-11-10, 19:14   #17
Decodat
Colectionar Machete

Stage 5
 
Decodat's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 4,844
Member of:
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Frumoasa masina! Las-o putin mai jos.
Decodat is offline   Reply With Quote
Old 02-11-10, 19:35   #18
wolfgang_69

Stage 5
 
wolfgang_69's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Member of:
[Speed Daemons]
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Quote:
Originally Posted by Circoloco View Post
Tico-ul tau era cu plafon panoramic? Scuza-ma daca gresesc, era cumva geam termopan? Daca tin bine minte ai fost cu ea si la promotor acum 2-3 ani ceva de genul?!
-dap,ala era.nu era geam termopan, era geam securizat .

multumesc pentru aprecieri tuturor.voi incerca sa raspund tuturor,pe rand:
-in legatura cu volanul,obelix are dreptate, am avut airbagul sarit si am schimbat coaja de bord, airbagul de la pasager si centurile si in valtoarea tuturor cheltuielilor nu mi-au mai ajuns fondurile si pentru volan.Urmeaza cat de curand volan R32 si pedalier OEM de Gti.
-dupa cum se poate observa din poze masina a fost descompletata complet inainte de vopsire, in ideea de a gasi si remedia toate defectele,ocazie cu care a fost facuta si o antifonare completa pentru a evita eventualele probleme cauzate de coroziune. Consider ca dimensiunea si modul in care e facut bad boyul este cel mai potrivit pentru stilul actual al masinii.
Tin sa mentionez tot in aceasta privinta ca prelungirea capotei s-a facut cu tabla, in mod profesional.
-prelungirile de rieger mi se par mult prea comune si de aceea nu o sa imi pun asa ceva pe masina.Cel putin asta e parerea mea momentan,In viitor exista posibilitatea sa ii pun un kit complet Votex, dar pana atunci am alte planuri: BBS Lm 18'', interior piele+alcantara, Chip tuning si alte maruntisuri de genul.
O seara placuta tuturor. Si in completare, ca sa inchei frumos mai pun cateva poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0292.JPG
Views:	243
Size:	3.09 MB
ID:	1722575   Click image for larger version

Name:	IMG_0285.JPG
Views:	149
Size:	3.08 MB
ID:	1722576   Click image for larger version

Name:	IMG_0291.JPG
Views:	339
Size:	2.87 MB
ID:	1722578  

Click image for larger version

Name:	IMG_0309.JPG
Views:	191
Size:	3.08 MB
ID:	1722579   Click image for larger version

Name:	Photo0035.jpg
Views:	322
Size:	702.4 KB
ID:	1722580   Click image for larger version

Name:	IMG_0352.JPG
Views:	374
Size:	1.98 MB
ID:	1722581  

Click image for larger version

Name:	IMG_0388.JPG
Views:	199
Size:	1.99 MB
ID:	1722582   Click image for larger version

Name:	IMG_0335.JPG
Views:	174
Size:	1.97 MB
ID:	1722583   Click image for larger version

Name:	IMG_0408.JPG
Views:	300
Size:	1.98 MB
ID:	1722584  


Last edited by aleks; 19-02-11 at 10:51.
wolfgang_69 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-10, 20:28   #19
Circoloco
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 205
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

1. Prelungirea de capota ar fi trebuit sa inceapa putin mai de jos la colturile exterioare si sa fi venit drept cat sa iti acopere decupajul de deasupra farului (nu curbat pentru ca se vede ca nu e de acolo)

2. Proiectoarele de ceata pe care le ai iti obtureaza intercoolerul car primeste aer prin grila laterala dreapta. Proiectoarele pe care le ai sunt jumatate pline jumatate aerisite (din pacate pline pe directia intercoolerului). Daca o sa vrei soft o sa sufere si mai mult de "lipsa de aer".

3. Ti-ar trebui niste praguri simple. Spre exemplu de pe Golf 25Jahre ca sa pastrezi liniile barilor.

Cel mia mult imi place culoarea, pacat ca este extrem de pretentioasa.
Asta este parerea mea, sper sa nu te fi suparat. Sa te bucuri de ea

Last edited by Circoloco; 02-11-10 at 20:30.
Circoloco is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 21:40   #20
wolfgang_69

Stage 5
 
wolfgang_69's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Member of:
[Speed Daemons]
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Nu toata lumea trebuie sa exalte.Cu toate acestea, apreciez si criticile constructive. Avand in vedere ca masina a fost lucrata si gandita cap-coada de mine,cu ajutorul tatalui meu sunt extrem de multumit de rezultat.Important e ca masina a iesit asa cum mi-am dorit EU. Prelungiri de capota agresive si "drepte" asa cum spui tu poti sa vezi pe mai multe Bora de pe la noi.Cu 200 R0n, o galeata de chit si un fier de glet iti iese un bad boy de moare lumea, tota lumea te invidiaza pentru cat de "marfa" arata masina. Pentru mine important a fost ca prelungirea capotei sa urmeze exact curbura si liniile capotei, iar rezultatul final sa fie unul subtil si de bun gust. \
In plus, masina inca nu e gata in totalitate.Dupa cum am spus, urmeaza alte modificari atat la exterior, cat si interior si motor. Sper ca in maxim 1 an de zile sa rezulte un show car in adevaratul sens al cuvantului, asa cum vezi pe la evenimentele din Germania/ S.U.A. Si asta pentru ca sunt destul de satul de masinile luate cu "cinspe sute" de la nemti, lasate "burta", cu folie pe geamuri, colantate si dupa care baleste marea majoritate. In acest proiect important este ca eu sa fiu multumit in primul rand, si mai apoi altii. Pe mine m-ar bucura mult mai mult sa ma injure 99% din forumul asta, dar sa stiu ca sunt apreciat de 1%, adica cei care intr-adevar stiu ce inseamna sa modifici o masina, ce sacrificii implica,ce inseamna sa faci ceva cu mana ta si nu in ultimul rand ce inseamna sa faci o modificare nu doar care sa arate bine in poze, dar care sa fie si de callitate.
Multumesc si va doresc o seara placuta.
~ Wolfgang
wolfgang_69 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 21:54   #21
Circoloco
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 205
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Daca imi permiti, pun o poza sa intelegi la ce ma refer prin "drept". este prelungire doar in zona farurilor si astuparea gaurii lasate de sigla VW

In rest nici eu nu sunt adeptul tonei de fibra si galetii de chit. Bafta multa in realizarea proiectului.
Sper sa nu te superi si sa o iei ca pe o discutie cu scop constructiv. Si eu tot Bora am si imi face placere sa am legatura cu alti pasionati de VW Bora in care se investesc bani, timp si pasiune
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	03102010482.JPG
Views:	519
Size:	243.3 KB
ID:	1724187   Click image for larger version

Name:	75060_158440877527510_148762795161985_266547_4237174_n.jpg
Views:	363
Size:	746.5 KB
ID:	1724194  

Last edited by Circoloco; 03-11-10 at 22:06.
Circoloco is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 21:56   #22
ObeLix
Chevrolet Driver

Stage 5
 
ObeLix's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,207
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

aici ai dreptate ... nu multi stiu cum ee sa pui osul la munca si sa-ti fac o masina , chiar daca masina nu are multe modificari cel care a muncit la el iti va spune o sumedenie de lucruri facute la ea care nu se vad pur se simplu .
wolfgang aka omv cum il cunosc eu e un super tip care ma ajutat si pe mine cu niste chicitze dar oricum omnul se pricepe ......
__________________
Stance Garage va ofera :
- Kituri Xenon ( aducem si montam la cele mai ieftine preturi )
- Suspensi Sport ( aducem si montam )
- Fitment ( reglaje ale suspensiei + modificari ale jantelor sa pice cat ai bine pe masina )
- Modificari Fibra
ObeLix is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 21:57   #23
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Quote:
Originally Posted by wolfgang_69 View Post
Nu toata lumea trebuie sa exalte.Cu toate acestea, apreciez si criticile constructive. Avand in vedere ca masina a fost lucrata si gandita cap-coada de mine,cu ajutorul tatalui meu sunt extrem de multumit de rezultat.Important e ca masina a iesit asa cum mi-am dorit EU. Prelungiri de capota agresive si "drepte" asa cum spui tu poti sa vezi pe mai multe Bora de pe la noi.Cu 200 R0n, o galeata de chit si un fier de glet iti iese un bad boy de moare lumea, tota lumea te invidiaza pentru cat de "marfa" arata masina. Pentru mine important a fost ca prelungirea capotei sa urmeze exact curbura si liniile capotei, iar rezultatul final sa fie unul subtil si de bun gust. \
In plus, masina inca nu e gata in totalitate.Dupa cum am spus, urmeaza alte modificari atat la exterior, cat si interior si motor. Sper ca in maxim 1 an de zile sa rezulte un show car in adevaratul sens al cuvantului, asa cum vezi pe la evenimentele din Germania/ S.U.A. Si asta pentru ca sunt destul de satul de masinile luate cu "cinspe sute" de la nemti, lasate "burta", cu folie pe geamuri, colantate si dupa care baleste marea majoritate. In acest proiect important este ca eu sa fiu multumit in primul rand, si mai apoi altii. Pe mine m-ar bucura mult mai mult sa ma injure 99% din forumul asta, dar sa stiu ca sunt apreciat de 1%, adica cei care intr-adevar stiu ce inseamna sa modifici o masina, ce sacrificii implica,ce inseamna sa faci ceva cu mana ta si nu in ultimul rand ce inseamna sa faci o modificare nu doar care sa arate bine in poze, dar care sa fie si de callitate.
Multumesc si va doresc o seara placuta.
~ Wolfgang
Ce acest reply, ai demonstrat mult bun simt.Ai tot respectul meu pentru asta.Apreciez munca si pasiunea ta pentru masina, parerea mea este ca faci parte din putinele persoane care intradevar au o "imagine" buna a tuningului, nu "kitchareala".Succes in continuare.
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 09:28   #24
bib_andrey

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,345
Member of:
[RENAULT]
[SEAT]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Prea frumoasa masina :X
Ador masina asta:X
Bafta!
bib_andrey is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 09:41   #25
wolfgang_69

Stage 5
 
wolfgang_69's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Member of:
[Speed Daemons]
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Multumesc pentru aprecieri. Am o rugaminte, daca vreunul dintre voi stie pe undeva un interior recaro de Golf 4 rog sa imi lase un PM.
=> circoloco: am inteles acum la ce te referi. Luftul pe care mi-l arati tu e accentuat in primul rand de porcaria aia de banda alba pe care o au farurile mele in partea de sus si in al doilea rand e vorba de reglajul farurilor si al capotei.Eu am preferat sa dau farul putin mai in spate si sa ridica capota mai in sus si sa o dau mai in fata in asa fel incat sa nici nu imi atinga farurile, dar sa fie si la linie cu bara.Daca vedeai masina live iti dadeai seama usor ca la mine e modificata si bara la imbinarea cu capota, tocmai ca sa urmeze liniile masinii. Cu alte cuvinte, am preferat sa am un luft mai mare putin in partea de sus a farurilor dar capota si bara sa aiba aceeasi linie. Sper sa intelegi la ce ma refer. In orice caz, ma bucur ca mi-ai dat ocazia sa te lamuresc.
Va salut pe toti, o zi buna.
~Wolfgang.
wolfgang_69 is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 11:43   #26
GopPo

Stage 5
 
GopPo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,678
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

tare masina!
m-am uitat la ea acum ceva timp in CP si am schimbat si 2 vorbe.
bafta pe viitor!
o zi buna!
GopPo is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 15:53   #27
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

ii sta foarte bine . un minus pt volan si pedale ( volan de r32 sau cel in 3 spite din piele ar fi ok si pedale de tt daca ai finante pe vitor ) jante acelasi model am avut si eu doar ca au fost 7,5j pe fata si 9 j spate . dadeau in mare fel . multa bafta in continuare !
__________________
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 19:23   #28
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Quote:
Originally Posted by Circoloco View Post
Daca imi permiti, pun o poza sa intelegi la ce ma refer prin "drept". este prelungire doar in zona farurilor si astuparea gaurii lasate de sigla VW

In rest nici eu nu sunt adeptul tonei de fibra si galetii de chit. Bafta multa in realizarea proiectului.
Sper sa nu te superi si sa o iei ca pe o discutie cu scop constructiv. Si eu tot Bora am si imi face placere sa am legatura cu alti pasionati de VW Bora in care se investesc bani, timp si pasiune
exact la aceasta agresivitate ma refeream si eu cand am precizat
si nu neaparat prin faptul ca trebuie sa adauci mult material acolo ca o fi sudura,chit sau indiferent

cat legat de aspect esti pe drumul cel bun,insa pana la show mai este mult si bine(nu prin o vopsea buna si niste jante intri la show)
arata bine de tot,apreciez si apreciem munca depusa insa mai ai destul pana a fi ceva specatacol,no offence
masiniile alea ce zici de cincisute si pe burta,ii inceputul,asa cum ai inceput si tu mai apoi din alea cu idei si gust iasa show

in fine,normal ii ca tie sa iti placa si apoi restu ce conteaza
bafta
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 11:33   #29
wolfgang_69

Stage 5
 
wolfgang_69's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Member of:
[Speed Daemons]
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

Sunt constient ca mai e de munca,iar din moment ce am avut masini castigatoare de cupe la showuri de tuning eu zic ca stiu foarte bine ce inseamna un show car.Salut
wolfgang_69 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 08:00   #30
wolfgang_69

Stage 5
 
wolfgang_69's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Member of:
[Speed Daemons]
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: VW BORA - GERMAN CLEAN LOOK

in urma unei intamplari nefericite, am trecut la 225/45 zr 17 pe spate
wolfgang_69 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -