Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-10, 23:53   #16
XANu

Stage 5
 
XANu's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,124
Member of:
[VW]
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

Vopsea originala?Arata bine masina.Mai putin partea din fata......
XANu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 20:08   #17
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

am indreptat fusta fata acolo unde era..putin indoita...acum e dreapta, e ok....si da este vopseaua originala...astazi i-am dat ceara aia..si e shiny straluceste...i-am mai curatat inca o data inteiorul, gurile de aerisire...nuca schimbatorului...fetele de usi...am eliminant aproape tot praful..am curatat si plafonul..era curat, dar am zis hai sa il curat si pe el daca tot era cu solutiile acolo langa mine, maine sau cand o sa mai am timp o sa curat si scaunele si bancheta cu aspiratorul special pentru tapiserie....deh mania curateniei, ce a mai ramas de curatat este compartimentul motorului... cam astea sunt noutatile pe ziua de astazi..imi cam fac cu ochiul jantele astea ..dar mai astept... da iau jantele astea..trebuie sa iau si cauciucuri si implicit sa ma ocup si de suspensie. totusi o sa te sun si o sa vorbim in legatura cu pretul...si adresa...sa vin sa le vad. si poate poate..jantele sunt pe 13 sau 14?
__________________
[size=1]Prea adevarat ca sa fie light ...
Cosmetica auto--Curatare chimica a interioarelor-- Tratamente vopsea--
Curatarea motorului--degresarea jantelor, indepartarea calaminei, polishari profesionale, reconditionari jante, vopsitorie!
https://forum.4tuning.ro/83-car-styli...e-chimica.html
CONTACT 0763096148
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 21:51   #18
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

Ai un PM de la mine poate poate ma ajuti si pe mine
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 21:44   #19
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

Astazi masina s-a inscris in circulatie, deci se poate circula cu ea legal.

Tot astazi i s-au curatat si scaunele....care evident erau extrem de jegoase..cafea..praf..mama lor....dar evident au iesit ok. tot astazi am zis sa vedem si ce e pe sub arcadele alea de plastic de la pasajele spate..era mult praf noroi..le-am dat jos, le-am curatat, am bagat vaselina in ele...am dat si cu vaselina pe pasaj si am pus plasticul inapoi..am dat cu vaselina si pe interiorul pasajului....multa vaselina sa fie acolo, sa nu rugineasca...(am cratat inainte sa dau cu vaselina..sa nu credeti ca am dat peste praful ala)

Pana maine dimineata se usuca si scaunele, si spre seara ii voi da un jet de apa....deh s-a prafuit. Cand intru in vacanta..sau cand o sa fie timp o sa bag ulei amestecat cu vaselina sau ceara sau ce o fi prin usi ..praguri....am inteles ca poti sa pun si in lonjeroane ....timp sa fie
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 06:39   #20
brosko

Stage 5
 
brosko's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 573
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

poze ceva sa vedem cum arata iepuroiu cu numere noi
brosko is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 06:53   #21
sita

Stage 5
 
sita's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 546
Member of:
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
am indreptat fusta fata acolo unde era..putin indoita...acum e dreapta, e ok....si da este vopseaua originala...astazi i-am dat ceara aia..si e shiny straluceste...i-am mai curatat inca o data inteiorul, gurile de aerisire...nuca schimbatorului...fetele de usi...am eliminant aproape tot praful..am curatat si plafonul..era curat, dar am zis hai sa il curat si pe el daca tot era cu solutiile acolo langa mine, maine sau cand o sa mai am timp o sa curat si scaunele si bancheta cu aspiratorul special pentru tapiserie....deh mania curateniei, ce a mai ramas de curatat este compartimentul motorului... cam astea sunt noutatile pe ziua de astazi..imi cam fac cu ochiul jantele astea ..dar mai astept... da iau jantele astea..trebuie sa iau si cauciucuri si implicit sa ma ocup si de suspensie. totusi o sa te sun si o sa vorbim in legatura cu pretul...si adresa...sa vin sa le vad. si poate poate..jantele sunt pe 13 sau 14?
din pacate pentru tine si din fericire pentru mine, jantele sunt la mine...

felicitari pentru achizitie, un golf foarte bine intretinut, sa ai grija de el, arata foarte bine
bafta
__________________
vw golf mk1 cabriolet 1988, 1.8 8V - B 37 GTI
sita is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 09:26   #22
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

incearca ulei de in pentru protectie ... e ceva mai scump dar isi face treaba...cel mult masinile din suedia rezista la zapada de acolo
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 21:55   #23
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

brosko - o sa ii fac poze si cu numerele noi..dar acum e prafuita ..si chiar daca nu se vede in poze este inestetic..cum am timp..sper maine..o spal si ii fac niste poze.
sita - ma bucur ca ai pus mana pe jantele alea..eu unul nu mai am rabdare sa reconditionez jante...doua zile am frecat la o janta si mi s-a urat...si mai am inca vreo 3 ( la alt proiect nu la golf)..asa ca succes cu ele
o_kh3 - am acasa destul ulei..si vaselina...o sa le folosesc pe alea, am auzit si de uleiul de in..dar daca le am pe asatea pe aici prin curte, de ce sa nu le folosesc.
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 14:44   #24
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

Pozele promise...scaunul soferlui era la fel de negru ca si mocheta...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fata lateral.jpg
Views:	119
Size:	162.4 KB
ID:	1465573   Click image for larger version

Name:	spate lateral.jpg
Views:	196
Size:	170.2 KB
ID:	1465574   Click image for larger version

Name:	fata jos.jpg
Views:	160
Size:	179.5 KB
ID:	1465575  

Click image for larger version

Name:	spate jos.jpg
Views:	114
Size:	165.9 KB
ID:	1465576   Click image for larger version

Name:	fata.jpg
Views:	128
Size:	174.7 KB
ID:	1465577   Click image for larger version

Name:	spate.jpg
Views:	123
Size:	161.4 KB
ID:	1465578  

Click image for larger version

Name:	interior.jpg
Views:	262
Size:	296.8 KB
ID:	1465579  
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 10:30   #25
buzze2008

Stage 5
 
buzze2008's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 880
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

deci o masina f frumoasa dar cu 2 conditii schimbai farurile exterioare si filtru de motorina.bafta cu ea!
buzze2008 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 13:20   #26
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

Da... farul de pe partea stanga este ciobit si crapat...o sa vina vremea lor..Iar filtrul de motorina ce are?
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 22:37   #27
buzze2008

Stage 5
 
buzze2008's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 880
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

deci filtrul imi pare a fi CARFIL BRASOV din cate tin eu minte ar trebui sa fie altfel.
buzze2008 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 23:02   #28
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

Filtru din asta am avut si eu pe golf.. este filtru de tractor mic. Nu are nimica atata timp cat folosesti masina zilnic.. si nu la expozitii.

Arata f.bine!

Pune un filtru ca si cel din poza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	241631731-3839775-700_700.jpg
Views:	98
Size:	62.0 KB
ID:	1467708  
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 16:38   #29
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

Cat timp masina a mers ok..nu am acordat atentie filtrului..am acasa un filtru acasa exact ca cel din poza, il cumparasem pentru transporter..dar va fi montat pe golf.
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 17-05-10, 00:02   #30
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Golf 1 - ...1983...alb...simplu si original

Astazi s-a mai scos masina putin din curte...si inainte sa intre inapoi..i-am adresat tatalui meu o mica intrebare in gluma.." ia zi dam si noi o tura ?"..sta el si se gandeste vreo doua, trei secunde " hm...o tura zici..bine hai ia cheile", i-am zis sa se urce in masina cu mine si nu a vrut..ma rog..ma urc in masina si nu mi-a venit sa cred ca mi-a dat masina sa merg cu ea ma gandeam oare visez...nu credeam ca o sa pun mana pe ea, dar se pare ca m-am inselat,chiar era singura masina de prin curte pe care nu am condus-o. Eh... nu pot decat sa astept pana trec mai repede zilele astea sa intru in posesia permisului de conducere. Si acum presupun ca o sa imi sariti in cap ca sunt un pusti..asta este..toti am trecut pe la varsta asta, fac si eu cat imi permite timpul si atat cat ma pricep,nu? am si eu o ocupatie nu trag pe nas sau alte hobby-uri. Sper sa nu credeti ca sunt nebun, dar pe acest forum multi useri judeca dupa varsta, si asta nu este corect. Imi pare rau daca v-am plictisit.
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -