Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-09-11, 13:21   #1921
mk3gti

Stage 5
 
mk3gti's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 736
Member of:
[Honda]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Nebunie pozele ! Speedy frate , tu vad ca te ataci pe toate threadurile cu distanta dintre cauciuc si aripa , omul tine la masina lui si nu vrea sa-si beleasca aripile ma gandesc ... stretch este , poke este , eu zic ca arata foarte bine .

Eu as mai lasao 1 deget si distantiere de 10mm pe spate .
__________________

Haters gonna hate .

*VAND JANTE SI ANVELOPE* 0726278641 - ANDREI
mk3gti is offline  
Old 06-09-11, 14:15   #1922
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Quote:
Originally Posted by Speedy88 View Post
Serios?Istet mai esti...Ia mai citeste odata...Inteleg ca sunteti prieteni(poate chiar mai mult)dar se pare ca nivelul cunostintelor voastre este egal.Coilovers=inseamna suspensie reglabila(Chiar tu ai spus-o).Atunci ce cauta cuvantul suspensie inaintea cuvantului Coilovers(Termenul COOOOOOLLL pentru suspesie reglabila ca doar suntem cunoscatori,suntem slow(chiar sunteti)si LOW, desi este destul spatiu intre roata si aripa...).S-a inteles?
Cand ai sa ai "jeep" ca Vip'ul sau Hai'ul si ai sa mergi in fiecare zi cu acea masina, mai discutam despre "distanta de la roata si aripa". Cum zicea cineva mai sus , fa ceva constructiv si mai lasa STANCE NATION , StanceWorks etc. Se poate merge cu suspensie joasa , dar ceea ce vezi tu pe acele site-uri sunt vise. Wake up , esti in Romania , unde platesti taxe pentru drumuri in care iti futi masina. Si daca tot ai ceva de criticat, nu iti poti exprima parerea intr-un mod civilizat? Chiar crezi ca ne intereseaza ca ai remarcat "suspensie coilover" ? Wow ...am sa vb cu aleks sa'si dea demisia , sa te faca pe tine moderator-primar.
Invata sa te porti civilizat si din spatele unui calculator , in realitate , cel putin pe mine, nu ma intereseaza comportamentul, nici limbajul tau.

Atat stiti sa faceti , sa va luati de niste nimicuri , ca nu a folosit cratima si ca n-a pus punctul la sfarsitul propozitie, dar un sfar constructiv ai dat pe topicul acesta, sau pe alt topic ?
Inchei

ps. mi-am exprimat punctul de vedere, daca se supara cineva ...Guess what ? E o tara libera !
VaLeX is offline  
Old 06-09-11, 16:05   #1923
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Quote:
Originally Posted by mk3gti View Post
Nebunie pozele ! Speedy frate , tu vad ca te ataci pe toate threadurile cu distanta dintre cauciuc si aripa , omul tine la masina lui si nu vrea sa-si beleasca aripile ma gandesc ... stretch este , poke este , eu zic ca arata foarte bine .

Eu as mai lasao 1 deget si distantiere de 10mm pe spate .
si eu as mai lasa-o putin mai jos dar o sa-mi atinga...si nu vreau ca m-am saturat de sunetul ala si mirosul de cauciuc ars... plus ca nici nu avem drumuri pe care sa putem circula atat de low precum am vrea

distantiere am deja, de 20mm si pe fata si pe spate. fara ele nu pot pune jantele fiindca au et-ul mare
__________________
F*ck new model cars...I'm riding old school!!!


my mk3 under construction



ID Mess: mk3vip
valyh is offline  
Old 06-09-11, 22:23   #1924
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

@valex - nu cred ca stii ce masina are speedy, cat de joasa e si alte detalii.
nu criticati omul daca nu il cunoasteti. masina e joasa fara buza de vr sau chestii de genu.

ce altceva o sa ii mai faci la VIP? ceva la interior?
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline  
Old 07-09-11, 08:22   #1925
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
@valex - nu cred ca stii ce masina are speedy, cat de joasa e si alte detalii.
nu criticati omul daca nu il cunoasteti. masina e joasa fara buza de vr sau chestii de genu.

ce altceva o sa ii mai faci la VIP? ceva la interior?
Din ce vad ca si prezentare , e Golful 3 albastru ..are alta mai joasa?
In fine ...nu vreau sa poluez topicul omului.
I'm out !
VaLeX is offline  
Old 07-09-11, 15:42   #1926
jock
VW Driver

Stage 5
 
jock's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,182
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Quote:
Originally Posted by valyh View Post
si eu as mai lasa-o putin mai jos dar o sa-mi atinga...si nu vreau ca m-am saturat de sunetul ala si mirosul de cauciuc ars... plus ca nici nu avem drumuri pe care sa putem circula atat de low precum am vrea

distantiere am deja, de 20mm si pe fata si pe spate. fara ele nu pot pune jantele fiindca au et-ul mare

...mai poti intari amortizoarele ...si un mic negative camber ,dar daca tie iti este ok asa , las-0 asa ..trebuie sa mai si mergem cu ele
jock is offline  
Old 07-09-11, 20:50   #1927
Speedy88

Stage 5
 
Speedy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 459
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Quote:
Originally Posted by mk3gti View Post
Nebunie pozele ! Speedy frate , tu vad ca te ataci pe toate threadurile cu distanta dintre cauciuc si aripa , omul tine la masina lui si nu vrea sa-si beleasca aripile ma gandesc ... stretch este , poke este , eu zic ca arata foarte bine .

Eu as mai lasao 1 deget si distantiere de 10mm pe spate .
Hop hop...Pe care "toate thread-urile"?Din moment ce se folosesc expresii de pe StanceNation,StanceWork precum LoW&Slow ma gandeam ca ar trebui sa arate ca atare.Dar se pare ca pentru unii 10 cm de la sol e extrem de LOW.Se pot face modificari minore ca sa nu atinga rotile in aripi.Daca eu tot zic de distanta dintre roti si aripa,tu de ce spui "Eu as mai lasao 1 deget" daca iti SUPER PLACE cum e acum?
Speedy88 is offline  
Old 07-09-11, 21:02   #1928
Speedy88

Stage 5
 
Speedy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 459
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Cand ai sa ai "jeep" ca Vip'ul sau Hai'ul si ai sa mergi in fiecare zi cu acea masina, mai discutam despre "distanta de la roata si aripa". Cum zicea cineva mai sus , fa ceva constructiv si mai lasa STANCE NATION , StanceWorks etc. Se poate merge cu suspensie joasa , dar ceea ce vezi tu pe acele site-uri sunt vise. Wake up , esti in Romania , unde platesti taxe pentru drumuri in care iti futi masina. Si daca tot ai ceva de criticat, nu iti poti exprima parerea intr-un mod civilizat? Chiar crezi ca ne intereseaza ca ai remarcat "suspensie coilover" ? Wow ...am sa vb cu aleks sa'si dea demisia , sa te faca pe tine moderator-primar.
Invata sa te porti civilizat si din spatele unui calculator , in realitate , cel putin pe mine, nu ma intereseaza comportamentul, nici limbajul tau.

Atat stiti sa faceti , sa va luati de niste nimicuri , ca nu a folosit cratima si ca n-a pus punctul la sfarsitul propozitie, dar un sfar constructiv ai dat pe topicul acesta, sau pe alt topic ?
Inchei

ps. mi-am exprimat punctul de vedere, daca se supara cineva ...Guess what ? E o tara libera !
Pentru simpla ta curiozitate pot sa-ti spun ca masina mea e mai joasa decat cele 2 "Jeep-uri"(cum le numesti tu),si circul intre 5000-6000 km/luna drumuri din toate categoriile.Iar treaba cu suspensia e mai veche "domnul moderator de pe Golf-Club" stie despre ce e vb,ir tu,ai intervenit degeaba.Am scris si mai sus despre "expresiile de pe StanceNation&StanceWorks",pentru unii sunt doar vise,dar altii le traiesc.Era un sfat legat de distanta intre roata si aripa,precum si cu liniaritatea dintre spoiler spate,praguri si spoiler fata.Legat de Moderator-primar si alte prostii debitate,chiar nu inteleg ce vrei sa spui.
Fiecare cu piticii lui si cu lumea lui!
P.S. si eu traiesc in Romania si nu imi F*t(nu imi permit sa vb vulgar precum altii) masina,totul tine de stilul de condus si de atentie.
Speedy88 is offline  
Old 07-09-11, 21:50   #1929
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

chiar nu inteleg de unde atatea discutii inutile...o am lasata jos exact pana la cauciuc pe fata ca sa pot vira (sau nu mai este nevoie)...daca as pune jante mai mici normal ca va veni mai jos...dar atat imi permit jantele sa o las...pe spate mai merge un pic lasata recunosc dar o las asa deocamdata...tot va legati de distanta dintre roti si aripi....chiar daca ma repet mai jos de atat nu am cum sa il las chiar daca vreau...ar mai fi o varianta sa umblu la aripi dar deocamdata ramane asa...cui nu-i place sa nu comenteze aiurea...sincer fiecare isi face masina cum vrea si cum are nevoie...sper ca s-a inteles unde am batut...am vrut sa cer sa se inchida topicul...
valyh is offline  
Old 07-09-11, 21:59   #1930
ovydyu4all

Stage 3
 
ovydyu4all's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 91
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Va dau un sfat tuturor: cand mai vedeti bagatori de astia in seama ignorati-i pur si simplu si se vor linisti, nu cred ca vor continua daca nu li se va da apa la moara, intotdeauna se va gasi si genul asta de oameni. Nu e mai bine asa decat sa umpleti pagini intregi de certuri?
ovydyu4all is offline  
Old 07-09-11, 22:09   #1931
cotto
VW Driver

Stage 5
 
cotto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 547
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Lasa-i ma ca asa e stilul romanesc, un fel de stil oprisan, la orice lucru facaut in Romania se va gasi unul sau mai multi sa comenteze (chiar de e bun sau rau), dar unul nu ar veni cu o idee constructiva sau cu un sfat.

Daca s-a ajuns sa se discute ca valyh e moderator pe "golf club" e clar. Nu ai voie sa faci nimic
cotto is offline  
Old 08-09-11, 00:11   #1932
redrider

Stage 5
 
redrider's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 406
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	love_haters-2354.jpg
Views:	52
Size:	15.4 KB
ID:	2144476  
redrider is offline  
Old 16-09-11, 16:04   #1933
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

golf vs volf
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF8308.jpg
Views:	289
Size:	69.5 KB
ID:	2154215   Click image for larger version

Name:	DSCF8309.jpg
Views:	283
Size:	64.3 KB
ID:	2154216   Click image for larger version

Name:	DSCF8312.jpg
Views:	315
Size:	79.0 KB
ID:	2154217  

Click image for larger version

Name:	DSCF8313.jpg
Views:	238
Size:	77.0 KB
ID:	2154218   Click image for larger version

Name:	DSCF8319.jpg
Views:	277
Size:	58.0 KB
ID:	2154219   Click image for larger version

Name:	DSCF8320.jpg
Views:	161
Size:	62.7 KB
ID:	2154220  

valyh is offline  
Old 16-09-11, 20:37   #1934
razvan_shadow619
VW Driver

Stage 5
 
razvan_shadow619's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 358
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

e ce trebe golfu' tau...
razvan_shadow619 is offline  
Old 16-09-11, 21:20   #1935
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default Re: Golf 3 - 1.4, VIP

Super frumoasa sedintza foto.Frumoase golfuri!!!!Bafta in cont cu masinutza.Multi km fara incidente.Baftaa!!!!
b0gdy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -