Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-09, 15:05   #61
Alex_Mig

Stage 5
 
Alex_Mig's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 369
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Arata incredibil de bine.
Bravo sa te bucuri de ea!
Un haion shaved nu iar strica zic eu.
Alex_Mig is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 15:21   #62
GopPo

Stage 5
 
GopPo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,678
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
shantzu pret corect ! vei fi rasplatit cu trascau din belshug.
@real driver : nu o vand , am dat 2500e si asa am cumparat-o , oricum te duce ceva mii de euro avand in vedere conform facturilor , urmatoarele :
vopse -1700e
suspensie 1000-1100e
faruri - 400e
stopuri -300e
jante brock/borbet in jur de 500e
2X telescoape capota aproc 100e
proiectoare si semnalizari clare 110-120e
cauciucuri 350-400Ron
pleoapa 70e
+ muzica + bodykitt plastic gti + evac.bossi etc etc etc....

gogule aberezi cu sumele fabuloase (pe factura) cu care ai achizitionat masina (jantele alea...nu cred ca vrei sa stie lumea cat au costat...pe factura)....nu e frumos sa minti
o intrebare am: faci parte din inferno???
GopPo is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 15:56   #63
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Deci masina arata super bine, dar nu sunt preturile reale ce le zici tu... Apropo..ce suspensii ai pe ea? Ce firma? Ar trebui sa fie Kw`uri reglabile la ce pret ai bagat tu..Si jantele alea le-ai dat jos? Ca nu inteleg...
Sebastian.C is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 16:07   #64
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

scuza-ma ca iti zic dar ai pus niste preturi cam mari.

eu pe faruri si pe triple am dat impreuna 250 de euro. de restul nu ma leg ca nu stiu preturile.

oricum foarte frumoasa masina sa o stapanesti fara incindente.
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 19:22   #65
W35T
VW Driver

Stage 5
 
W35T's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 813
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
Deci masina arata super bine, dar nu sunt preturile reale ce le zici tu... Apropo..ce suspensii ai pe ea? Ce firma? Ar trebui sa fie Kw`uri reglabile la ce pret ai bagat tu..Si jantele alea le-ai dat jos? Ca nu inteleg...
Iti dau perfecta dreptate... masina n`a costat mai mult de 2000 E in nici un caz afara...

ca tu ai luat`o cu mai mult e partea a 2`a... in orice caz "scorurile" ce le spui tu ( BLS ) sunt foooooarte mari...si sa mai punem in calcul si taxa...
__________________
Vw Golf Mk3 | Pearl White | DUB Nation | Every Day I See My Dream |





W35T is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 19:39   #66
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

De ce schimb de jante vorbesti omule ? are brock b1 pe ea
A avut borbet A 9j toate 4 , dupa aia a avut BBS pe 15" si acum are Brock B1 7.5j pe fata - 9j pe fata , daca si brock-urile mai sunt jante naspa .........+ de asta nu te supara ca iti zic , dar e problema mea cand inscriu masina , nu a ta , si atata timp cat masina sta in garaj pana o inscriu , iar nu e treaba ta. Bani s-au bagat in masina si dupa ce a adus-o , era ca in poza 1 acum e ca in poza 2 . Muzica de pe masina e "opera" mea.
hau bafta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	23.jpg
Views:	427
Size:	191.5 KB
ID:	913746   Click image for larger version

Name:	golfu laa tuning days2.jpg
Views:	378
Size:	1.02 MB
ID:	913747  
__________________
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 19:48   #67
W35T
VW Driver

Stage 5
 
W35T's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 813
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
De ce schimb de jante vorbesti omule ? are brock b1 pe ea
A avut borbet A 9j toate 4 , dupa aia a avut BBS pe 15" si acum are Brock B1 7.5j pe fata - 9j pe fata , daca si brock-urile mai sunt jante naspa .........+ de asta nu te supara ca iti zic , dar e problema mea cand inscriu masina , nu a ta , si atata timp cat masina sta in garaj pana o inscriu , iar nu e treaba ta. Bani s-au bagat in masina si dupa ce a adus-o , era ca in poza 1 acum e ca in poza 2 . Muzica de pe masina e "opera" mea.
hau bafta
auzi dom`le nu ma lua cu treaba ta au ba`... ca tu ai deschis topicul cu pretul masini... in orice caz ai dat f mult pe ea tinand si cont ca e din 94.. de era din 97 mai ziceam ca ai dat atata... nu ma bag in detalii dar la preturile ce le-ai lansat il depasesti pe ktb..... si uita-te cum arata mk3`ul ala ...fa tu calculele mai departe..
W35T is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 20:11   #68
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Quote:
Originally Posted by GopPo View Post
gogule aberezi cu sumele fabuloase (pe factura) cu care ai achizitionat masina (jantele alea...nu cred ca vrei sa stie lumea cat au costat...pe factura)....nu e frumos sa minti
o intrebare am: faci parte din inferno???
dc gogule cat sunt niste brock b1 pe 16 in stare impecabila la SH ? 100RON ?
cauta pe net sa vezi preturi la jante brock b1 bune , Sh
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 20:14   #69
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

La jante chiar te cred la pretul ala!!! Daca ai noroc le gasesti cu 500 sa fie foarte ok...
Sebastian.C is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 20:15   #70
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
Deci masina arata super bine, dar nu sunt preturile reale ce le zici tu... Apropo..ce suspensii ai pe ea? Ce firma? Ar trebui sa fie Kw`uri reglabile la ce pret ai bagat tu..Si jantele alea le-ai dat jos? Ca nu inteleg...
Suspensia este de la KW .... parca .....
iar masina acum are jante brock b1
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 20:21   #71
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Quote:
Originally Posted by W35T View Post
Iti dau perfecta dreptate... masina n`a costat mai mult de 2000 E in nici un caz afara...

ca tu ai luat`o cu mai mult e partea a 2`a... in orice caz "scorurile" ce le spui tu ( BLS ) sunt foooooarte mari...si sa mai punem in calcul si taxa...
Da mah ho acuma , si poate ca am exagerat cu unele chestii . Ce pm sariti toti pe mine ? Ca masina lu ala face ca masina lu ala drege , ca a lu ala e mai frumoasa ca a lu alalt e mai urata.
Fiecare are o masina frumoasa , frumoasa ca e a lui !
Iti dau io 2500 de euro sa vad ce golf imi aduci , fara numere. Crede-ma ca nu-s retard , am cautat masina inainte sa o iau pe asta si erau numa pistoale cu apa si care erau "tunate" si fulgerate erau dalea cu Poplaca tuning !
asa ca lasa pe altii sa judece ce si cum. NU SUNT NICI SAMSAR NICI BISNITAR , MASINA AM LUAT-O PT MINE .
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 20:24   #72
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
La jante chiar te cred la pretul ala!!! Daca ai noroc le gasesti cu 500 sa fie foarte ok...
vezi mah sebastian ca nu vorbesc prostii , hai ca am inceput sa ne intelegem oricum imi place mult rau si golfu tau (ala rosu) , super aranjata masinuta. Bafta la vanzare

Last edited by Bengy_BLS; 11-05-09 at 20:45.
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 20:29   #73
W35T
VW Driver

Stage 5
 
W35T's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 813
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

"Iti dau io 2500 de euro sa vad ce golf imi aduci , fara numere. " ...mai pun 500 E si imi aduc un Golf 4 1.8 Turbo ! ...Golf 3 nu mai este..ca l-a luat tot romanul...ce a ramas la auto-parcuri sunt jafuri / la privat mai rar....

eu vroiam sa iau un 1.8 90 cai / portocaliu ca al tau.. faruri.. body kit.. jante pe 17 enzo` ..evac remus...plasme...faruri dectane.. stopuri clare etc 2000 E negociabil... dar era putin cam alergat la km....
W35T is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 20:34   #74
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

Quote:
Originally Posted by W35T View Post
"Iti dau io 2500 de euro sa vad ce golf imi aduci , fara numere. " ...mai pun 500 E si imi aduc un Golf 4 1.8 Turbo ! ...Golf 3 nu mai este..ca l-a luat tot romanul...ce a ramas la auto-parcuri sunt jafuri / la privat mai rar....

eu vroiam sa iau un 1.8 90 cai / portocaliu ca al tau.. faruri.. body kit.. jante pe 17 enzo` ..evac remus...plasme...faruri dectane.. stopuri clare etc 2000 E negociabil... dar era putin cam alergat la km....
pai vezi ..... si te-ai intrebat daca masina era dreapta pe serii si pe acte . Pana mea , nu am contestat asta ,ca e posibil sa gasesti si mai ieftin , dar cum piata e sufocata de masini dalea "aranjate" nu sti ce mai cumperi si cum sa iti faci un pret bun , sau sa poti sa compari o masina cu alta masina care e pe piata. Intradevar este posibil , dar cand am cumparat masina alt golf 3 si bun si drept pe acte nu era , sau daca era , era prea panarama ca sa dau 2500 euro pe ea.
Daca tu vindeai masina si eu te cunosteam (imi erai prieten apropiat etc.) io preferam sa iti dau tie in cazu asta cat cereai pe masina (2500 - 3000 sau cat cereai) decat sa iau ceva de piata care era cu 500 de euro mai ieftin , avand asigurarea morala ca masina e ok.
Imi pare rau daca am suparat aiurea anumite persoane , pe tine si pe inca cativa, mai recunosc odata , cu unele lucruri am exagerat, dar pt altele nu pot fi contestat sub nicio forma. Bafta

P.S. (era cineva pe aici care ma intreba) DA ! Fac parte din Inferno , e de la Catbit , presedintele inferno Ploiesti. E vreo problema ca sunt membru inferno ?
Poate ca iti raspundeam mai altfel , dar prea mi-ai pus intrebarea asa de sus.
Mai usurel cu impresiile si basinile aici pe topic si in general pe forum. Trebuie sa pastram o conduita si un comportament in limitele bunului simt , nu de alta dar asa mi se pare normal

Last edited by Bengy_BLS; 11-05-09 at 20:41.
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 21:52   #75
golf3lv

Stage 5
 
golf3lv's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 514
Default Re: Masina mea Golf Mk3 GT (orangina power)

nu are rost sa patezi topicul asta aiurea.masina e chiar frumoasa si ce ai bagat tu pe langa,se vede,bravo!si pretul masinii poate chiar il merita masina pt ca nu toate merg la fel si nu toate-s refacute de la 0(asta poate e una facuta)...depinde si de zona de unde o iei,preturile difera.daca o iei de la om de acasa e un pret,daca o iei de la turc,e altul si tot asa...oricum e frumoasa si e un pret corect!
__________________
BMW e39 - 3.0 d
BMW e46 - 2.0 d
golf3lv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -