Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-09-09, 19:34   #91
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 1 - '83

Quote:
Originally Posted by BV_88_SIK View Post
niste preturi la suspensie? cand urci jantele? o sa fie haurii?)
haurii sau negre.
BULLDOG is offline  
Old 16-09-09, 21:22   #92
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default Re: Golf 1 - '83

fa-le negre cu perla haurie manca'tas
scorpio GL is offline  
Old 16-09-09, 22:03   #93
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 1 - '83

Ma gandeam la auriu ca merge bine cu nuanta masinii, si cu buzele polisate, numa la noi nu prea merita.
BULLDOG is offline  
Old 20-09-09, 19:01   #94
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - '83

Salut buldog... uite am si eu un golf 1 1,6 diesel ... eu de 1 an de zile la m luat si ma tot manc sa il vopsesc... e in 5 culori nu pot umbla asa cu el ... dar intrebarea mea e.. oare daca o las fara spoilere ma trage politia sa imi ia talonul? si pt jante pot sa imi iau foaie de la vw sa ateste k is bune si jantele de 15? ce stiti de asta . Problema la mine e ca eu am luat masina cu carte si talon dar a fost schimbat motorul si pus altu ... si cred k pentru al trece in carte costa vro 3 mil... cu toate ca nu difera seria cu mult... primele litere is k pe motorul vechi capacitatea puterea si sursa de energie fiind aceleaasi cu cel vechi... drept urmare nu pot trece masina pe mine si imi e frica sa nu ma lase politisti fara talon... cat despre vopsit lucru de 1 an la ea azi un pic maine un pic e cam pe gata tinichigeria si pregatitu doar sa o mai suflu . cam atata :P aaa si vreu sa imi fac plafonul negru dar nu stiu daca pot k in talon e rosu doar. o sa pun cand ajung acasa si niste poze cu "bolidu":P
nesscar is offline  
Old 20-09-09, 19:04   #95
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 1 - '83

Eu pentru motor am platit 120 lei noi. Si al meu a fost schimbat. Pentru jante nu stiu cum se porcedeaza. Daca umbli fara bari ii cam clar ca o sa se lege politia de tine Nu ii sigur ca iti ia talonul, da na. De ce nu iti faci si tu un topic cu masina?
BULLDOG is offline  
Old 21-09-09, 01:29   #96
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - '83

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Eu pentru motor am platit 120 lei noi. Si al meu a fost schimbat. Pentru jante nu stiu cum se porcedeaza. Daca umbli fara bari ii cam clar ca o sa se lege politia de tine Nu ii sigur ca iti ia talonul, da na. De ce nu iti faci si tu un topic cu masina?
Salut numa 120 lei ai platit? knd a fost asta? ... pentru jante asa am auzit k se procedeaza. kt despre bari as lasa o asa dar daca ma opreste si imi ia talonul ma sinucid:-s:P auzi si oare km ar da masina rosie si plafonu negru ? da bine?? :P aaa si daca te deranjeaza o sa imi fac si eu un topic:P doar daca te dereanjeaza
nesscar is offline  
Old 21-09-09, 02:02   #97
danesoctavian

Stage 5
 
danesoctavian's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 397
Default Re: Golf 1 - '83

In bucuresti majoritatea masinilor "preparate" nu cred ca au motoru omologat...eu cel putin mergeam fara motor omologat fara culoare omologata fara itp si fara asigurare...
Dar poate la voi o fi altfel...scuze de offtopic!
danesoctavian is offline  
Old 21-09-09, 11:20   #98
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 1 - '83

Sa fim seriosi, si cu primul accident ai pus-o
BULLDOG is offline  
Old 21-09-09, 12:36   #99
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Golf 1 - '83

Quote:
Originally Posted by danesoctavian View Post
eu cel putin mergeam fara itp si fara asigurare...
Dar poate la voi o fi altfel...scuze de offtopic!
Da, aşa fac toţi proştii.
dubmaniacks is offline  
Old 21-09-09, 13:23   #100
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - '83

Quote:
Originally Posted by dubmaniacks View Post
Da, aşa fac toţi proştii.
Doamne itp si asigurarea is baza... fara astea la un accident esti dus... puscarie mai ales in cazuri cu victime... sunteti inconstienti .
nesscar is offline  
Old 21-09-09, 13:26   #101
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 1 - '83

Hai sa lasam povestile astea pe altadata
BULLDOG is offline  
Old 21-09-09, 13:37   #102
danesoctavian

Stage 5
 
danesoctavian's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 397
Default Re: Golf 1 - '83

Scuza-ma domnu Dubmaniacks....masina era doar pt liniute si ieseam maxim de 2 ori pe saptamana cu ea si era noapte de cele mai multe ori.
"asa fac toti prosti"....urat din partea ta sa vorbesti asa...
Si la cati bani au fost bagati in masina respectiva nu era vorba k nu puteam sa fac si asigurare si itp....pur si simplu itp il faceam pe naspa(nimeni nu iti face itp cu un motor schimbat fata de cel din talon,nimeni nu imi omologa motoru de 3.5 pe bmw urs)si decat sa il fac pe naspa mai bine nu il fac.
Poate la voi in Oradea se lucreaza altfel....Si dak sunteti niste bombe de soferi la volan este normal sa iti fie frik sa nu lovesti masina!
Toate bune Domnilor!
danesoctavian is offline  
Old 21-09-09, 18:25   #103
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - '83

Quote:
Originally Posted by danesoctavian View Post
Scuza-ma domnu Dubmaniacks....masina era doar pt liniute si ieseam maxim de 2 ori pe saptamana cu ea si era noapte de cele mai multe ori.
"asa fac toti prosti"....urat din partea ta sa vorbesti asa...
Si la cati bani au fost bagati in masina respectiva nu era vorba k nu puteam sa fac si asigurare si itp....pur si simplu itp il faceam pe naspa(nimeni nu iti face itp cu un motor schimbat fata de cel din talon,nimeni nu imi omologa motoru de 3.5 pe bmw urs)si decat sa il fac pe naspa mai bine nu il fac.
Poate la voi in Oradea se lucreaza altfel....Si dak sunteti niste bombe de soferi la volan este normal sa iti fie frik sa nu lovesti masina!
Toate bune Domnilor!
degeaba urli si te agiti ... n'ai dreptate.

ON: noutati cu verzisoara?:P
razvyrulz is offline  
Old 21-09-09, 19:04   #104
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Golf 1 - '83

Iartă-mă, nu m-am referit la bugetul maşinii, ci la faptul că eşti inconştient de ceea ce faci.

Baftă maximă īn a umbla fără ITP şi Asigurare.

On : Cānd pui roţile odată pe verdeaţă?
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra

Last edited by dubmaniacks; 21-09-09 at 19:06.
dubmaniacks is offline  
Old 21-09-09, 19:10   #105
danesoctavian

Stage 5
 
danesoctavian's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 397
Default Re: Golf 1 - '83

Iti omologheaza cineva motoru de 3500 pe bmw?
iti faci rar-u itp dak ai motor de 3500 pe masina si motor de 2000 in carte?
Am masina de mers zi de zi si cu actele in regula,si iti spun k nu sunt singuru cu masina mai "preparata" care umbla asa!
Nu are rost sa mai discutam pe tema asta....Ma bucur ca avem oameni onesti in Oradea si imprejurimi!
danesoctavian is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -