Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-09, 18:28   #16
VladUHT

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: My Bora 1.9 TDI

frumoasa masina...spre asa ceva vreau si eu sa ma indrept.Jentile criminale dar e prea low,nu cred ca-i din Romania in rest mi-ar mai trebui o grila fata fara sigla dar dupa pasti ca "no tengo dinero"
VladUHT is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 00:19   #17
VladUHT

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: My Bora 1.9 TDI

Masina doar maine va ajunge de acasa...deoarece am reusit sa pun mana pe un sistem de incalzire in scaune de pe o Bora avariata,adica de sistemul electric,fire,butoane si scaune care din pacate sunt cam uzate insa vor fi reconditionate,am renuntat la scaunele vechi si de asemenea la vechile tetiere cu un gol inauntru care erau foarte incomode.
Tot de la Bora aceea am reusit sa mai pun mana si pe insertiile din lemn din bord si usi.Volanul care este din pacate spart din cauza airbagului sarit il voi arunca insa piele va fi cusuta pe al meu si tot de pe masina avariata am sa iau schimbatorul cu insertie din lemn.
Noroc ca am niste tovarasi care lucreaza la Tess si m-au anuntat de masina asta avariata.Per total m-a costat 1000e tocmit direct cu propietarul.Maine cand termin de schimbat piesele pun si pozele cat pot de repede.O sa fie senzatie interiorul
VladUHT is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 09:59   #18
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: My Bora 1.9 TDI

incalzire in scaune OEM era de gasit la 250euro iar ornamentele alea nu sunt mai mult de 200 noi, nu stiu exact ce valoreaza 1000euro....
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 00:05   #19
VladUHT

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: My Bora 1.9 TDI

vedeti voi...scuze ca nu am pus poze dar e cam mult de lucru si ma chinuie tare masina.
In afara de ornamente am mai luat si tetierele si scaunele fata cu tot cu sistemul de incalzire.Azi am reusit de am distrus casetofonul care nu mai vroia sa iasa din locu ala al lui mo chinuit ca pe cristos.
Ca sa iti faci o idee pe ce am dat banii astia:
1.volan
2.scaune piele cu plus fata
3.sistem incalzire
4.ornamente lemn bord
5.schimbator de viteze piele cu lemn
6.tetiere fata spate piele
7.ornamente usi fata spate lemn
P.S.Daca stii cineva cu ce pot lipi ornamentele de lemn pe usi raman dator
VladUHT is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 00:20   #20
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: My Bora 1.9 TDI

aha, dracuta lista , is curios cum arata....bafta
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 00:24   #21
calin.massive
VW Driver

Stage 5
 
calin.massive's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 517
Member of:
[VW]
Default Re: My Bora 1.9 TDI

presupun ca merge cu banda adeziva 3m . nu iti iei si pt consola centrala ornament de lemn? b-) asa sa fie complet .
calin.massive is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 11:18   #22
VladUHT

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: My Bora 1.9 TDI

Pai pentru consola centrala am luat,pentru suportul de pahare,pentru sinele de pe margine,pentru scrumiera,etc.La bord am reusit ca acolo se prinde in niste cleme dar pe usi ma omoara ca se tot dezlipeste ca e maneru curbat.
Am reusit de am schimbat si casetofonu cu unul mai prost dar cel putin are lumina rosu-albastra ca restul bordului.
VladUHT is offline   Reply With Quote
Old 18-04-09, 16:16   #23
VladUHT

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: My Bora 1.9 TDI

Scuzati ca nu am postat nimic...dar sunt foarte ocupat cu sarbatorile insa am reusit sa termin consola centrala si i-am facut o poza.Sper sa va placa la fel de mult ca si mie...singuru defect sunt gaurile de surub de la phone carkit si nu stiu ce sa fac cu ele ca se vad urat in lateral,ceva sugestii?

Ce a iesit per total din volan si scaune...la volan e naspa ca se observa tare diferenta de nuanta dintre piele si restul volanului dar asta e mai bine nu pot

Last edited by VladUHT; 18-04-09 at 16:28.
VladUHT is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 14:27   #24
calin.massive
VW Driver

Stage 5
 
calin.massive's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 517
Member of:
[VW]
Default Re: My Bora 1.9 TDI

asa da si eu tot insertii de lemn am dar ale tale parca is mai inchise la culoare si bineinteles nezgariate . mi se pare mie sau ai si pe marginea de la schimbator?
au iesit cinstit ... bafta in continuare
__________________
calin.massive is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 23:37   #25
VladUHT

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: My Bora 1.9 TDI

Daca ai stii cat le-am lustruit si nu las pe nimeni sa-si puna degetele pe ele...interiorul la masina cealalta era impecabil si asta m-a atras la ea.In zilele urmatoare termin de montat tot pe ea si apoi o trimit la bucur tunning ca au venit barile
P.S.Si pe margine la schimbator e tot crom,asa era si la cealalta
VladUHT is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 20:29   #26
calin.massive
VW Driver

Stage 5
 
calin.massive's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 517
Member of:
[VW]
Default Re: My Bora 1.9 TDI

Quote:
Originally Posted by VladUHT View Post
Daca ai stii cat le-am lustruit si nu las pe nimeni sa-si puna degetele pe ele...interiorul la masina cealalta era impecabil si asta m-a atras la ea.In zilele urmatoare termin de montat tot pe ea si apoi o trimit la bucur tunning ca au venit barile
P.S.Si pe margine la schimbator e tot crom,asa era si la cealalta
da te cred , arata superb oricum . numa barile? fara praguri si eleron? niste jante ar fi un "must" la tine , mai ales la kitu' pe care ti l-ai ales , si o finala macar . Dar bineinteles totul la timpu lor
asteptam poze cu updateuriile . spor
calin.massive is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 00:22   #27
VladUHT

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: My Bora 1.9 TDI

Pai barile si pragurile normal...de jante nu prea am bani momentan...sa vad ce fac dupa ce imi termina baietii de montat kitul.Eleronul nu era inclus si drept sa spun nu mi-a placut iar evacuarea va fi modificata de ei cica pe gratis...
VladUHT is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 17:03   #28
calin.massive
VW Driver

Stage 5
 
calin.massive's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 517
Member of:
[VW]
Default Re: My Bora 1.9 TDI

mnoh ce se mai aude?
calin.massive is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 13:51   #29
VladUHT

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: My Bora 1.9 TDI

baieti am intampinat unele probleme la montarea kitului.Intr-un cuvant nu s-a potrivit nu a putut sa fie pus pe masina,l-am trimis inapoi si mi l-au trimis iar cu unele modificari la prinderi.Am reusit sa fie montat insa statea stramb...bara din fata era decalata iar spoilerul din spate era mai lat decat masina si se vedea urat.L-am trimis inapoi si mi-am primit banii...asta e.
I-am luat o cotiera din piele neagra de la un baiat de pe aici si niste pleoape nu am aquns sa le montez inca ca sunt cam ocupat.
Momentan caut interior din piele full fara plus si alte prostii.Ma poate ajuta cineva?
VladUHT is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -