Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 27-02-09, 19:39   #1
Maxxymus

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 22
Default Getta bioenergeta

Salutare din America!
Asta e Getta mea.
2002 vw Jetta 1.8t(180 cp)tipronic(ceva mai bun decit o handicapata de automata),Forge diverter valve,jenti aluminiu de 16"cu Falken Azenis,stopuri Madmaxx.Mi-e foarte draga,pina am ajuns la ea,nu am facut nimic mecanic,dar pe getuta chiar imi place sa lucrez(urmatorul proiect,sa schimb timing belt).
O scot cam o data la 2 luni la autocros si ii place de numa'.Acum ii fac niste faruri "custom,Madmaxx style",nu sunt gata inca,urmeaza o capota badboy,fuste,bumper fata spate,tot custom.incerc sa le fac eu pe toate,ce va iesi nu stiu.Nu cred ca vreau sa o cobor(ar arata mai bine ,dar ar modifica geometria masinii.
si bineinteles ,ceva poze
Enjoy it





Last edited by Maxxymus; 27-02-09 at 19:44.
Maxxymus is offline   Reply With Quote
Old 28-02-09, 08:48   #2
eddycdk
Skoda Driver


Stage 5
 
eddycdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,508
Member of:
[Colectionar Machete]
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Getta bioenergeta

interesant exemplar!
pe la noi se cheama Bora...si ma intreb ce porecla i-ai fi dat
daca tot te mai dai cu ea si are 180cp, nu ar strica alta suspensie, mai sport...dar dupa cum ai spus, e optiunea ta!
bafta p-acolo cu ea!
__________________
2013 creamy white i30 / OEM+ style

eddycdk is offline   Reply With Quote
Old 28-02-09, 12:02   #3
Maxxymus

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 22
Default Re: Getta bioenergeta

Quote:
Originally Posted by eddycdk View Post
interesant exemplar!
pe la noi se cheama Bora...si ma intreb ce porecla i-ai fi dat
daca tot te mai dai cu ea si are 180cp, nu ar strica alta suspensie, mai sport...dar dupa cum ai spus, e optiunea ta!
bafta p-acolo cu ea!
da, ideea e ca daca o cobor ,vreau sa o fac cum trebuie... sa schimb suspensie total,capete bara(cred ca asa le zice),bucsaraie etc etc(si costa un pic).Plus ca daca o cobor ma pune intr-o clasa superioara,iar motorul e stoc in afara de DV si de un filtru de aer K&N.
Multumesc!
Maxxymus is offline   Reply With Quote
Old 28-02-09, 19:34   #4
Maxxymus

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 22
Default Re: Getta bioenergeta

asta e un site de aici unde puteti gasi multe informatii VW utile http://forums.vwvortex.com/zeromain?id=3
Maxxymus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -