Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-07, 23:04   #1006
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 5 GTi

multumesc mult pentru urari totusi nu e gata, sper sa arate mai bine cand va fi terminata complet
ne bucuram ca va placut standul nostru , sa muncit ceva pe akolo , ca vau placut fetele si masinile
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 09:37   #1007
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: Golf 5 GTi

f frumos ... ura !! bravoo!! ... si sar'mana domnu speeder
Morro is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 09:11   #1008
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Golf 5 GTi

speedere am avut niste prob grave si nu am vazut mess, net..nimic. oricum am ajuns sambata pe la stand. pacat ca roscata era singura... l-am intrebat pe nadir de tine si a zis ca erai inauntru.. am presupus ca mananci sau esti cu vreun fotomodel si nu am vrut sa te deranjez. data viitoare . si sa aduci si fotomodlul cu tine. si eventual si mancarea ca am stat juma d eora sa mananc niste mici din aia. am venit si cu un leon negru de la Cta, poate il stii ca tot anonim e... si trebuia sa ne vedem si cu alt GTI, tot de la CT....hai ca stii de cine vb
de acum, sa ai mai multe fete langa masina ca de asta era lume asa multa la CZR, ca nu toti stiau ce are sub capota si toti se uitau la blonda aia (parca daniela, nu?) ..nu ca CZR nu ar fi de admirat...

povetsea cu GTI 30 e exact aia care am zis-o. ca a luat omu masina, si deja cand a dat-o jos de pe trailer avea evacuare si soft low preagtite pt masina. la 780km pe bord l-a alergat golful visiniu d ecare zice si achim (care incepe cu F si se termina cu MM ))) si dupa ce a alergat juma de oras dupa el, omu cu gti si-a dat seama ce vroia si nu a reusit sa ii dea decat 2 (parca???) maisni lui tdi. oricum tdi ala stii si tu cum trage, deci e f grav.

oricum nu prea am avut timp de tuniong days, ca eram curios sa stam de vorba...dar mai vor fi ocazii, da? si fa bine si treci pe la cheia pe 13-15. trsut me!! ai ce vedea...stii doar..cetav GTI, S3, 1.8t facute bine....blah blah.... durm bun, serpentine... peisaje frumosae...amicul Daniel vine si el (il sti...unii ii zic si Jack) si daca iti zic ca stiu un GTI care ti-o da grav te oftic? te atac sa te fac sa vii?
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 01:50   #1009
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 5 GTi

dap.. nasol k nu neam intersectat am stat pe akolo cu dogarel dar probabil nu ajunseseti
eeeeh..la mine nu pun fumei pe ea..zgarie vopseaua

cam varza ala cu gti 30 zic eu...are acelasi motor/turbo k si s3'ul..asa k trebuia sa faca mai multe sau poate nu stia omul sa ii dea

la cheia nu cred ca vin...nu e numai dupa ce vrea capul meu, mai sunt si alte lucruri de care trebuie tinut cont...
probabil luna asta o sa ajung la cardinal pt o mica revizie..daca esti prin zona ne vedem acolo la o cafea
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 08:51   #1010
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Golf 5 GTi

clar. anunta pe mess din timp. de obicei ziua sunt cam plecat din oras, deh...serviciul, dar da un mesaj pe mess oricum, cu 1 zi inainte.
tu aduci masina in Pl la revizie, si eu la Buc ce inseamna sa fugi de hoti...
pacat ca la dealerii VW e foamea aia de hotii si mishculatii. noroc ca masinile astea se vand singure, chiar daca ei NU ajuta sau chiar pun betze in roate la vanzari.
unuia din PL care a cumparat un GTI de la cardinal, inca un G5, 1.6 dar oricum, cand a vrut sa ia a 3a masina de la ei, intr-un an, deci pers fizica stii cat i-au dat discount? 1%. deci iau 3 masini de la ei si discount de 1% la ultima? si tot ceva d genul asta era, deci nu foarte scumpa, dar nici ieftina.
ca sa imi dea cuita de viteze jos sa schimb uleiul, mi-au cerut 12 milioane. si la dealerii hummer din Buc, 7 milioane. pt aceeasi operatiune. chiar aia de la Buc au mai facut asta, iar la cardinal se intrebau din colt in colt care cum ce stie despre asta. si au venit cu foi scoase de pe net (probabil ETKA sau ceva asemenator) cu desene cu cutia si cum sa verifici uleiul. dealeri VW imi spuneau mie ca Golful eu are joja la uleiul de la cutie. si nu mai are joja din anii 90. e vorba despre tiptronic, dar oricum. asa dealeri, mai rar!! dar, daca ii pui sa faca ceva usual, ca revizi & stuff, sunt ok.

pe dogarel l-am cautat si eu. eram cu chris de la Cta. pe dogarel nu l-am mai avzut de juma de an. sau chiar mai bine. de la VW meeting din vara, de la polivalenta. v-ati ascuns amandoi ....ce draq ati facut GTI conference?
nu pune femei PE ea..ci IN ea
cand am venit am vazut la intrare un GTI cu capota neagra, dar avea nr de leasing. sa inteleg ca nu mai esti original in ideea cu capota prin Buc?

de GTI edition 30...poate nu era inca motorul in toate afectiunile lui nervoase. avea totuis 780 km la bord. a ta cum tragea atunci?
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 11:30   #1011
Razvan729

Stock
 
Razvan729's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 8
Default Re: Golf 5 GTi

Are cineva montat cip pe golf 5 gti?si cum se comporta motorul?
Razvan729 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 11:36   #1012
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Golf 5 GTi

sunt 2 coduri de motor
AXX si BWA. gasesti date despre ele in topicul asta:
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=29589

AXX merge tunat fara prb, dar se pare ca unii la BWA intampina anumite prob . adica ceva intreruperi in ture.
cip..adica alt soft...
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 21:17   #1013
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default Re: Golf 5 GTi

Ca si completare la ce a spus bogdan, se pare ca s-a gasit si softul potrivit pentru BWA.
dogarel is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 08:44   #1014
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Golf 5 GTi

ca si completare la ce a spus dogarel...data viitoare cand mai vad GTI gri de Cta parcat si fara posesor... las scris cu cheia pe masina I SAW YOUUUUU ! sau....il blochez ca mai aveam un Leon disponibil :P

Hai Paste Fericit tuturor posesorilor de GTI, si nu numai, si de TDI
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 12:02   #1015
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default Re: Golf 5 GTi

Cum dreaq l-ai vazut tu gri sub stratul ala de jeg?
dogarel is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 12:29   #1016
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Golf 5 GTi

Pai jegu ala ce culoare avea? ROZ ?
ERY is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 16:26   #1017
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 5 GTi

si eu care credeam k la cardinal sunt ok in general
acum mas duce la valcea..dar sincer sa fiu nu mas risca pt ca daca dau de zone in care se lucreaza, cu asfalt decopertat...teapa ce imi iau la valcea sunt super ok, si mam dus fara sa cunosc pe nimeni
in leg cu softurile...am aflat k si AXX are problemele lui, nu numai BWA... dar in fine, eu mai astept sa termin garantia si pana atunci ma mai gandesc

Dogarel..si u ai stat putin..ce am apucat sa vb 5 min max las k vine inceputul lui mai acu >

SI voua, dar si cailor putere din GTI , cat si din TDI.... Paste fericit
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 20:18   #1018
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default Re: Golf 5 GTi

Quote:
Originally Posted by CT-81-ERY View Post
Pai jegu ala ce culoare avea? ROZ ?
BEJ INTENS :P
dogarel is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 20:27   #1019
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 5 GTi

Speedere la Valcea este unul din cele mai moderne service-uri .. asa am auzit.
Daca treci pe la Valcea sa zici si tu poate ne`om cunoaste
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 17:10   #1020
minirally

Stage 4
 
minirally's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Golf 5 GTi

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
clar. anunta pe mess din timp. de obicei ziua sunt cam plecat din oras, deh...serviciul, dar da un mesaj pe mess oricum, cu 1 zi inainte.
tu aduci masina in Pl la revizie, si eu la Buc ce inseamna sa fugi de hoti...
pacat ca la dealerii VW e foamea aia de hotii si mishculatii. noroc ca masinile astea se vand singure, chiar daca ei NU ajuta sau chiar pun betze in roate la vanzari.
unuia din PL care a cumparat un GTI de la cardinal, inca un G5, 1.6 dar oricum, cand a vrut sa ia a 3a masina de la ei, intr-un an, deci pers fizica stii cat i-au dat discount? 1%. deci iau 3 masini de la ei si discount de 1% la ultima? si tot ceva d genul asta era, deci nu foarte scumpa, dar nici ieftina.
ca sa imi dea cuita de viteze jos sa schimb uleiul, mi-au cerut 12 milioane. si la dealerii hummer din Buc, 7 milioane. pt aceeasi operatiune. chiar aia de la Buc au mai facut asta, iar la cardinal se intrebau din colt in colt care cum ce stie despre asta. si au venit cu foi scoase de pe net (probabil ETKA sau ceva asemenator) cu desene cu cutia si cum sa verifici uleiul. dealeri VW imi spuneau mie ca Golful eu are joja la uleiul de la cutie. si nu mai are joja din anii 90. e vorba despre tiptronic, dar oricum. asa dealeri, mai rar!! dar, daca ii pui sa faca ceva usual, ca revizi & stuff, sunt ok.

pe dogarel l-am cautat si eu. eram cu chris de la Cta. pe dogarel nu l-am mai avzut de juma de an. sau chiar mai bine. de la VW meeting din vara, de la polivalenta. v-ati ascuns amandoi ....ce draq ati facut GTI conference?
nu pune femei PE ea..ci IN ea
cand am venit am vazut la intrare un GTI cu capota neagra, dar avea nr de leasing. sa inteleg ca nu mai esti original in ideea cu capota prin Buc?

de GTI edition 30...poate nu era inca motorul in toate afectiunile lui nervoase. avea totuis 780 km la bord. a ta cum tragea atunci?
atata ii trebuie cu femeile...
minirally is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -