Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-06, 02:57   #46
Myiake

Stage 3
 
Myiake's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 104
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Iti raspund eu in numele lui , in regim mixt cam 10 maxim 11 ...
Myiake is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 03:03   #47
Myiake

Stage 3
 
Myiake's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 104
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Pentru Lascarica : Salut , te tin si eu minte eram in dreapta cu el...frumos si coupe-ul tau dar din pacate aia a fost ultima oara cand te-am vazut de ce oare ? Si daca tin bine minte ne-am intalnit o data si la Dristor ? Mihnea nu e tigan , de ce ai zis asta ? ca avea parul lung si seamana cu Pepe .. asculta manele ca astea sunt gusturile lui in materie de muzica, nu trebuie judecat un om dupa ce asculta...poate fi si un ***, dar atata timp cat el are valoare si ii merge si mintea nu e nici un impediment !! Asculta si House si Rap sa stii...nu numai un gen.....Muzica aia il "relaxeaza" pe el la volan , eu stiu :P .... Si ca sa fim sincer si eu ascult dar mi sa luat ...
__________________


Opel Calibra 2.0 16v SFI
Myiake is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 00:19   #48
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Interesanta treaba asta cu "io ascult de toate"/"mie imi plac toti"/ "io prefer orice"...>>...se ajunge la "..eu sunt...TOt din toate)-sau ORICE ?" cine sunt de fapt?!...si ce anume ma defineste ca persoana?!...faptul ca nu am niste gusturi bine stabilite,sau mi le schimb de la o zi la alta,ce spune despre caracterul meu?(cand imi plac chestii diametral opuse ca si orientare in cadrul unui fenomen-cultura,politica,design,filozofie,etc....ori inseamna ca sunt Da Vinci..ori am nevoie de medic..sau poate asa-s din nastere si nu-i loc de remediu)...oricum,sunt treburi care provoaca uzura unui anumit organ...mai bine baga o manea sa uitam de greutati si de astia care ne f_t ca cap cu c^catur1le lor ...habar n-au ei cum stim noi sa ne traim viata...)
-De ce oare nu m-ai vazut de atunci?...pai s-o luam metodic: 1- E posibil ca tu sa nu ai masina/nu conduci,deci nu circuli foarte mult in traficul auto; 2- Eu am mai multe masini si nu folosesc cu precadere fiatul pentru a ma deplasa(e foarte jos si nu-l pot parca unde gasesc loc de parcare/nu este comod ca alta/ l-am achizitionat cu un anume scop,altul decat a-mi face treaba prin oras cu el) ; 3- Poate fac ceva la el( nu...finala de 2lei si ceva fibra+filtru etc sau alte prostii ce la noi sunt categorisite ca fiind "tuning",nu styling-> cu indulgentza),si fiind in romania,nu gasesti mai nimic loco(la noi daca te duci unde vezi scris "tuning" si ceri un set de biele forjate,axe racing,kit ambreiaj street-racing or soliciti marirea supapelor...Cheama aia salvarea ...aici nu gasesti nici macar cacaturile de coturi siliconice care afara mai au un pic si le vand la librarie),orice ai nevoie dureaza,iar totdeuna cand te apuci de ceva,obligatoriu raman repere pe care ai uitat sa le cumperi.....
Multumit de raspuns?...nu cred...dar asta e,io nu-s deloc om caruia sa-i placa tot ....deasemenea ,nici nu am pretentia sa fiu simpatizat de cei care ma cunosc sau nu...si nici macar sa mi se dea dreptate fara argumente nu-mi place...asa ca....asta e,unii suntem caractere mai dificile..unii caractere josnice...iar altii ....ca sa nu se complice,au renuntzat la vreun tip de caracter)...cum spuneam mai sus
Numai bine,
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.

Last edited by lascarica; 20-12-06 at 00:23.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 00:29   #49
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

PS: scuze pentru paralela cu Da Vinci nu foarte nimerita...legatura era doar multitudinea de domenii aparent diferite in care si-a demonstrat geniul si maiestria,asa cum putini semeni au reusit de-a lungul perioadei istorice cunoscute noua.

Rog moderatorul sa uneasca cele doua posturi,stergand totodata si acest ultim alineat.Merci frumos.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 23-12-06, 02:53   #50
Myiake

Stage 3
 
Myiake's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 104
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Interesanta treaba asta cu "io ascult de toate"/"mie imi plac toti"/ "io prefer orice"...>>...se ajunge la "..eu sunt...TOt din toate)-sau ORICE ?" cine sunt de fapt?!...si ce anume ma defineste ca persoana?!...faptul ca nu am niste gusturi bine stabilite,sau mi le schimb de la o zi la alta,ce spune despre caracterul meu?(cand imi plac chestii diametral opuse ca si orientare in cadrul unui fenomen-cultura,politica,design,filozofie,etc....ori inseamna ca sunt Da Vinci..ori am nevoie de medic..sau poate asa-s din nastere si nu-i loc de remediu)...oricum,sunt treburi care provoaca uzura unui anumit organ...mai bine baga o manea sa uitam de greutati si de astia care ne f_t ca cap cu c^catur1le lor ...habar n-au ei cum stim noi sa ne traim viata...)
-De ce oare nu m-ai vazut de atunci?...pai s-o luam metodic: 1- E posibil ca tu sa nu ai masina/nu conduci,deci nu circuli foarte mult in traficul auto; 2- Eu am mai multe masini si nu folosesc cu precadere fiatul pentru a ma deplasa(e foarte jos si nu-l pot parca unde gasesc loc de parcare/nu este comod ca alta/ l-am achizitionat cu un anume scop,altul decat a-mi face treaba prin oras cu el) ; 3- Poate fac ceva la el( nu...finala de 2lei si ceva fibra+filtru etc sau alte prostii ce la noi sunt categorisite ca fiind "tuning",nu styling-> cu indulgentza),si fiind in romania,nu gasesti mai nimic loco(la noi daca te duci unde vezi scris "tuning" si ceri un set de biele forjate,axe racing,kit ambreiaj street-racing or soliciti marirea supapelor...Cheama aia salvarea ...aici nu gasesti nici macar cacaturile de coturi siliconice care afara mai au un pic si le vand la librarie),orice ai nevoie dureaza,iar totdeuna cand te apuci de ceva,obligatoriu raman repere pe care ai uitat sa le cumperi.....
Multumit de raspuns?...nu cred...dar asta e,io nu-s deloc om caruia sa-i placa tot ....deasemenea ,nici nu am pretentia sa fiu simpatizat de cei care ma cunosc sau nu...si nici macar sa mi se dea dreptate fara argumente nu-mi place...asa ca....asta e,unii suntem caractere mai dificile..unii caractere josnice...iar altii ....ca sa nu se complice,au renuntzat la vreun tip de caracter)...cum spuneam mai sus
Numai bine,

Lascarica trebuia o comparatie cu Eminescu de nu scrii :P ... Eu ma refeream de ce nu te-am mai vazut cu Fiat-ul ca nu te cunosc personal sa imi fie dor de tine logic...am inteles acum motivele si ai dreptate....iti urez succes cu Styling-ul :P .... Apropo am masina si aveam si atunci si am si acum si conduc destul de mult dar mi sa luat....atunci aveam norocul sa fiu in dreapta....cu prietenul meu la o plimbare pe magheru ...atata tot...Sarbatori Fericite !!
Myiake is offline   Reply With Quote
Old 23-12-06, 11:39   #51
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Multumesc,sarbatori fericite si tie si familiei tale si tuturor celor care gandesc de bine
PS: nu fac styling deloc...nici macar sa-mi pun un eleron nu ma voi obosi,pentru ca am studiat de vreo 1luna incoace si am ajuns la concluzia ca daca nu am posibilitatea sa-l fac cu geometrie fariabila din habitaclu,mai bine nu-l fac deloc,mai ales la caroseria fiatului ce nu produce o foarte mare fortza de ridicare datorata curentilor creeati dupa trecerea aerului de plafon,datorita designului.Sper ca nu te-ai simtit ofensat de presupunerea mea referitoare la condus in bucuresti/masina. Al cui e ursu' ala din semnatura?
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 03-01-07, 08:54   #52
Myiake

Stage 3
 
Myiake's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 104
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Sal allz..imi permit sa pun o poza mai noua cu masinutza lui MHN fratele meu...!!! va pup pe toti si la multi ani ...tot ce va doriti in noul an European
Myiake is offline   Reply With Quote
Old 03-01-07, 08:55   #53
Myiake

Stage 3
 
Myiake's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 104
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Quote:
Originally Posted by Myiake View Post
Sal allz..imi permit sa pun o poza mai noua cu masinutza lui MHN fratele meu...!!! va pup pe toti si la multi ani ...tot ce va doriti in noul an European
Ma scuzati pt greseala..am uitat sa atasez poza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG051.JPG
Views:	233
Size:	133.4 KB
ID:	196058  
Myiake is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 12:56   #54
B-84-MHN

Stage 1
 
B-84-MHN's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 20
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Vreau sa va aduc aminte tuturor ca asta este un forum in care ar trebui sa se discute de masini, nici decum de mine ca persoana si de gusturile mele muzicale, iar pentru cei care ma judeca si pierd timpul sa scrie aiurea le transmit ca preferam sa imi dati un sfat referitor la masina pe care o am ! Cat despre domnul Lascarica, as dori sa iti transmit ca pe noi nu ne leaga decat faptul ca detinem acelasi model de auto si era preferabil sa faci referire doar la acest subiect, " Fiat Coupe' " ! Iar daca tie iti este mila de cauciucuri si de ambreiaj sau iti este frica de politie este problema ta, eu NU te-am judecat pt. faptul ca nu ai acceptat " intrecerea " cum Nu este de datoria ta sa judeci caracterul oamenilor asa ca te rog frumos pe viitor limiteaza-te doar pe subiect!
B-84-MHN is offline   Reply With Quote
Old 12-03-07, 12:41   #55
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Am fost foarte pe subiect MHN, faceam referire la cum si ce se aude din sistemul audio al masinii tale . Sau cel putin la ce au spus altii ca se aude,si ai recunoscut si tu (eu n-am auzit).Iar referitor la "intreceri" in trafic,rareori vei vedea la mine asa ceva...daca eu vreau sa-mi verific evolutia performantelor in compania unei masini oarecum similare ca performante,exista modalitati mult mai inspirate...ca sa nu zic ...inteligente . Tare eu merg in trafic numai daca am o urgenta,nu "ma dau" in trafic si nici nu vad a fi relevant in vreun fel ,o ..."cursa" intre doua semafoare pe magheru,pentru care sa platesc cateva milioane sau ...permisul(nu-mi permit luxul de a-mi angaja sofer...tu?!).Daca vrei si crezi tu ca are rost sa ma provoci,esti liber s-o faci,dupa ce pui turbina pe ea...altfel,nu caut victime usoare....vorba cuiva foarte avizat. Nu am ce sa-mi dovedesc nici mie,nici altcuiva daca m-as da cu tine ...si nici placere nu mi-ar face sa "ma intrec" cu o masina care clar este mai lenta...Probabil ca pe tie ti-ar fi placut,tragand sperantza ca eu fiind mai bosorog oi fi sofer de dric sau ca imi va deceda ambreiajul chiar atunci...astfel avand sansa sa treci la victime o masina ceva mai puternica.....insa nu era cazul...daca ar fi fost,poate acceptam provocarea...
Numai bine,
PS: si aproppos ce spui ca se aude din masina te,vezi ca si-au mai dat multi altii cu parerea inaintea mea si fiind forum este normal asta. NU este normal ca amicii tai din care unii n-au treaba cu domeniul,sa-i numeasca PROSTI pe cei ce isi arata parerea referitor la vreun aspect legat de masina ta (pe tine nu te-a injurat nimeni !)....daca au de castigat ceva fiind suspendati de pe forum,sa spuna....se rezolva
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 17-05-07, 11:46   #56
Golan

Stage 1
 
Golan's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 24
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

sal....lasati frate omu in pace..

Salame...ia zi,am auzit ca la masinile astea trebuie un mecanic foarte priceput sa le dea de cap....Vrau sa imi iau si eu una si ma intereseaza daca am loc cat de cat in portbagaj.Sa bag instrumentele in ea cand plec la nunti.Am cautat si pisicuta si tigra...acuma imi place asta...vad ca nu cunsuma nici asa mult,are si prezenta scenica,si sa moara de ciuda dusmanii sa le cumpere toti manelistii.Eu cant manele si nu mi-e rusine.Din banii de nunti am strans sa imi au masina.Apropo,am gasit una pe bazar la 5800+inca una pt piese.Ce ziceti...merita?Si ce defectiuni ai avut pana acum la ea?Ce se duce repede la ele?
Numai bine!
Golan is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 17:14   #57
ovi ejo

Stage 1
 
ovi ejo's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

am si eu o intrebare.masina cu 20v de 2000 are stock 147 cp.a ta probabil e lucrata.e frumoasa si sa ai parte de ea.nu am mers niciodata cu fiat coupe si am vrut sa te intreb cum sunt franele?
ovi ejo is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 19:39   #58
B-84-MHN

Stage 1
 
B-84-MHN's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 20
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

Daca te intereseaza cumva o dau pe asta a mea cu 4500 euro.
B-84-MHN is offline   Reply With Quote
Old 06-09-07, 00:15   #59
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

ovi franele sunt brembo vad ca este cam de mult deschis topicul dar fiind un pasionat al italiencelor trebuie sa imi dau o parere fiatul coupe nu este o masina pentru necunoscatori cateva date simple motorul il are mostenit de la lancia care a participat la ralliu frane brembo suspensie independenta pe toate rotile mc`pherson si multe altele care nu se gasesc pe orice masina pentru mai multe date cautati si voi pe goo.... cred ca stiti ce vreau sa spun masina este superba sa ai grija de ea si sa nu o vinzi sau daca o vinzi sa nu o vinzi oricui singurul care a lasat o parere nu doar parere de sine dar un lucru si real este domnul lascarica are o anumita varsta si nu degeaba o are vorbeste din experienta nu doar din auzite si lucrul asta trebuie apreciat iar in rest nu mai am nimic de adaugat doar ca urmeaza sa achizitionez un fiat coupe 20V T tatal meu a avut in jur de 10 12 fiaturi si nu a fost dezamagit de nici unul dintre ele numai bine tuturor si mult succes cu masinile
denver is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 16:09   #60
80bby

Stage 1
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default Re: My Fiat Coupe is Fantastic :P

salut am si eu un fiat coupe 2.0 16v turbo ce modificari pot sa ia fac ?
80bby is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -