Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-12, 00:19   #16
Thanatosbgs

Stage 1
 
Thanatosbgs's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 11
Default Re: Argenta - by Thanatosbgs

mai sunt pe aci dar intru destul de rar
... pot sa spun ca am terminat proiectu dar dat fiind faptul ca e in plina iarna si am ceva probleme cu itpul o sa astept sa fie si de mers pe strada cu ea ca sa vad sa fac neste poze :P
Thanatosbgs is offline   Reply With Quote
Old 25-02-12, 13:59   #17
Eugen92skill

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 11
Member of:
[Fiat]
Default Re: Argenta - by Thanatosbgs

Salutare, scuze ca nu am mai intrat dar nu-mi dadea voie sa ma loghez, nu stiu de ce. As vrea sa stiu daca mai aveti triplele ca vrea tata sa le ia. Mai tarziu o sa luam si alte piese. Acuma as avea 2 probleme la motor: cureaua de distributie si filtrul de aer:

1. cureaua de de distributie trebuie schimbata, cea originala avea 1 inch (25.4mm latime) si cea pe care o am acum si care am gasit in magazin are 19mm. Stiti unde as putea sa gasesc curea mai lata sau e buna si asta mai ingusta (teorie: mai lata=mai rezistenta)?
2. filtru de aer nu gasesc pentru ca cel de la magazin este putin mai ingust decat cel pentru masina. Am cautat pe internet si dupa dimensiuni am gasit un filtru K&N E-1200. la masini compatribile nu sunt masini europene, dar dimensiunile sunt exact cela corecte. Dvs. ce filtru de aer aveti? sau ati pus doua carburatoare? Merci!
Eugen92skill is offline   Reply With Quote
Old 25-02-12, 14:02   #18
Eugen92skill

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 11
Member of:
[Fiat]
Default Re: Argenta - by Thanatosbgs

Salutare, am uitat sa va intreb de acel distantier din ebonita de la pompa de benzina daca il mai aveti?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	4169042-oe.jpg
Views:	27
Size:	143.0 KB
ID:	2339004  
Eugen92skill is offline   Reply With Quote
Old 25-02-12, 17:18   #19
Thanatosbgs

Stage 1
 
Thanatosbgs's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 11
Default Re: Argenta - by Thanatosbgs

nu stiu daca o mai am trebuie sa ma duc sa vad??... masina mea .. fiat argenta volume x o sa o vand acuma complet restaurata ... caroserie, electrica, interior, mecanica, tot si dau si a doua masina de piese ... la 2500 de euro usor negociabil. plus iti dau si contactele mele pentru piese si service la ea...

Last edited by Thanatosbgs; 25-02-12 at 17:32.
Thanatosbgs is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 17:04   #20
Eugen92skill

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 11
Member of:
[Fiat]
Default Re: Argenta - by Thanatosbgs

Salutare, merci pentru oferta, foarte buna masina dar din pacate bugetul acopera doar piesele pentru a mea. Oricum spor la vanzare si daca mai sunt piese disponibile cred ca o sa iau deocamdata cele spuse anterior, dinstantierul de la pompa de benzina si triplele. Apropo nu stiti daca aveti un filtru de aer pentru ea sau unde pot sa gasesc? Am gasit, dar pentru Fiat Argenta cu admisie simpla, fara VX, adica mai mic in diametru si mai inalt.
Numai bine!
Eugen92skill is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 17:27   #21
Thanatosbgs

Stage 1
 
Thanatosbgs's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 11
Default Re: Argenta - by Thanatosbgs

Nu am distantierul nici nu lamavut pentru ca nu are modelul meu asa ceva iar filtru il gasesti pe ebay germania foarte ieftin...
Thanatosbgs is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 12:38   #22
Eugen92skill

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 11
Member of:
[Fiat]
Default Re: Argenta - by Thanatosbgs

Salutare, scuze am uitat ca Argenta pe injectie are pompa de benzina electrica din cate imi amintesc. Deci as fi interesat de triple daca le mai aveti.
Numai bine!
Eugen92skill is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -