Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-12, 23:18   #1
remusarian

Stock
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3
Exclamation audi A4 b5

Salut am si eu de pus cateva intrebari daca cineva ar fii amabil sa ma ajute........am decis sa imi schimb toba de esapament cea finala din cauza uzuri si ma gandeam sa atasez una sport...am gasit pe net la un pret acceptabil Royal Wolf. credeti ca sunt ok?merita? iar cea mai mare problema pe care o am esre cea cu inchiderea... nu detin inchidere prin telecomanda ci prin butuc...... La invartirea cheii in butuc nu se mai actioneaza celelante usi nici de pe partea stanga si nici dreapta..... pomba de vacum am verificato la un electrician si esti in stare buna ce poate fiii? S-a mai confruntat cineva cu astfel de problema?
Va multumesc daca ati decis sa ma ajutati cu un sfat ceva va rog sa imi scrieti pe gr_remus@yahoo.com Va multumesc inca o data
remusarian is offline   Reply With Quote
Old 14-09-12, 14:56   #2
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: audi A4 b5

In primul rand, ai postat unde nu trebuia, aici se prezinta masini si intr-adevar, se mai discuta si despre probleme, insa dupa prezentarea masinii.

Dar ca sa nu fiu doar critic, hai sa imi exprim parerea:
-finala e egala cu zero, trezesti vecinii si atat! daca vrei ceva de calitate, trebuie sa te duci la o firma specializata in evacuari sa iti modifice intregul traseu, nu doar toba finala. Probabil iti vor recomanda eliminarea catalizatorului, in functie si de starea de functionare a motorului.
-nu iti functioneaza inchiderea centralizata cel mai probabil datorita unor contacte din usi. Daca ai fost la electrician, cum de nu s-a gandit sa le verifice? Pana atunci, poti verifica si siguranta (pozitia 6).
Pt mai multe nelamuriri si informatii, intra pe clubaudi.ro si fa-ti un cont. Gasesti solutii la multe probleme. Succes
ms99ass is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -