Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-11-06, 08:50   #136
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: rs 6

Quote:
Originally Posted by AR33COP View Post
ce face BMW-UL?ca mi se pare ca am mai auzit cuvantul asta undeva?sampoane auto?ca parca facea reclama la un sampon si era si o masina cu un semn alb albastru pe capota.ha,ha.niciodata..........mai bine nu mai conduc.AUDI e religie pt mine.
si pt mine la fel...

intradevar recunosc... acum vreo 15ani BMW`ul era peste AUDI dar in ultimul deceniu... s-a schimbat mult treaba
eu am avut in anii trecutzi si A4 si serie 3 si C-klasse (modele 2002) si pot sa spun k a4 este peste aman2.

dar hai sa ne oprim aici k stricam topicu`
__________________
ChipTuning PROFESIONAL Via OBD pentru aproape orice autotursim 1998-2008. SuperCalitate. Super-Pret.
Diagnoza Computerizata AUDI/VW/Skoda/Seat.
!!!tester km!!!
CT-87-ADY is offline  
Old 14-11-06, 11:33   #137
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: rs 6

Audi clar!! mai ales noul TT si R8 :X:X scuze de off-topic
ge0rge is offline  
Old 15-11-06, 02:25   #138
AR14COP

Stage 1
 
AR14COP's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 19
Default Re: rs 6

Oricum nu ma asteptam sa va schimb parerile pe un topic Audi, se vede ca sunteti pe un drum gresit... okay... am inteles! Bafta!
Audi da clasa la BMW ?! pfffff... Mai bine ma nashteam surd, asta chiar ca e deja comic, daca nu tragic.. Eu posed un opel amarat, dar sunt "Obiectiv" spre deosebire de voi, thats it!

Bafta! Audi drivers!

Audi?! pffff, cum se simtea oare un posesor de audi A6(penultim model) cand vedea ca un posesor de Skoda are aceasi masina dar mult mai ieftina ?! Pacalit ?! Fraierit ?! Jignit ?! Ce companie e ? Volkswagen ?! Faina treaba, Audi A6, VW Passat si Skoda Superb(parca) caroserie(aceasi linie) au acelasi motor! Doar difera emblema la pretz! pffff, cunoscatorii de masini stiu la ce fac referinta. Mi se pare jalnic, dar felicit pe cel care a ales Skoda ca e mai ieftin. Nu am nimic cu Audi, dar sa fim seriosi, Nu se va compara niciodata cu BMW si Mercedes.. Sa va mai spun ceva, voi nu stiti ca revistele Auto sunt facute special alaturi de marile companii pentru promovarea acestora?! Va spun eu sigur, din acest motiv intalnim 70% cuvinte pozitive referitor la orice marca.. si foarte putine critici.. Asa ca las-o moale cu "profesionistii" si emisiunile tv, care tot promovare fac! Ma repet: sa fim seriosi ! Realisti, obiectivi.. cum doriti.. Daca spui ceva lasa si argument, un cuvant aruncat acolo asa, fara argument, e un cuvant fara valoare..! La revedere.
AR14COP is offline  
Old 15-11-06, 02:40   #139
AR14COP

Stage 1
 
AR14COP's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 19
Default Re: rs 6

Quote:
Originally Posted by AR33COP View Post
ce face BMW-UL?ca mi se pare ca am mai auzit cuvantul asta undeva?sampoane auto?ca parca facea reclama la un sampon si era si o masina cu un semn alb albastru pe capota.ha,ha.niciodata..........mai bine nu mai conduc.AUDI e religie pt mine.
Chiar comparam cele 2 companii ? Audi vs BMW...

Audi: Revenue € 28,432 billion
BMW:Revenue €45.650 billion
-----------------------------> e o mica diferenta hm? shame audi
AR14COP is offline  
Old 15-11-06, 03:18   #140
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: rs 6

Quote:
Originally Posted by AR14COP View Post
Oricum nu ma asteptam sa va schimb parerile pe un topic Audi, se vede ca sunteti pe un drum gresit... okay... am inteles! Bafta!
Audi da clasa la BMW ?! pfffff... Mai bine ma nashteam surd, asta chiar ca e deja comic, daca nu tragic.. Eu posed un opel amarat, dar sunt "Obiectiv" spre deosebire de voi, thats it!

Bafta! Audi drivers!

Audi?! pffff, cum se simtea oare un posesor de audi A6(penultim model) cand vedea ca un posesor de Skoda are aceasi masina dar mult mai ieftina ?! Pacalit ?! Fraierit ?! Jignit ?! Ce companie e ? Volkswagen ?! Faina treaba, Audi A6, VW Passat si Skoda Superb(parca) caroserie(aceasi linie) au acelasi motor! Doar difera emblema la pretz! pffff, cunoscatorii de masini stiu la ce fac referinta. Mi se pare jalnic, dar felicit pe cel care a ales Skoda ca e mai ieftin. Nu am nimic cu Audi, dar sa fim seriosi, Nu se va compara niciodata cu BMW si Mercedes.. Sa va mai spun ceva, voi nu stiti ca revistele Auto sunt facute special alaturi de marile companii pentru promovarea acestora?! Va spun eu sigur, din acest motiv intalnim 70% cuvinte pozitive referitor la orice marca.. si foarte putine critici.. Asa ca las-o moale cu "profesionistii" si emisiunile tv, care tot promovare fac! Ma repet: sa fim seriosi ! Realisti, obiectivi.. cum doriti.. Daca spui ceva lasa si argument, un cuvant aruncat acolo asa, fara argument, e un cuvant fara valoare..! La revedere.

Sa ma refer la ce e scris cu bold.... tu ai urcat cumva in ambele masini ca sa iti dai cu parerea sau vorbesti ca sa nu taci? Diferenta intre 2 masini nu o face faptul ca una are 4 roti si una 3 ... e vorba de fineturi... dar na ... unii nu tin la astea si o sa-si ia skoda ... alti prefera ceva mai rafinat si o sa-si ia A6 ... si sa nu uitam ca, compari un model ce e pe piata de multi ani (si care a fost schimbat de 2 ani sau chiar 3) cu un model ce a aparut la sfarsitul celuilalt model ... da na ... sunt prea multe informatii de procesat.

Tu stii care e masina cu cele mai tari interioare ... lucru recunoscut de toata lumea? Audi ... are cele mai de calitate interioare.

Oricum ... nu cred ca asta e topicul pe care sa faci tu apologia bmw-ului ... stim toti ... "bmw e bmw", dar pastreaza odele inchinate bmw-ului pt alt topic pt ca pana la urma asta e topicul pe care omul isi prezinta masina si nu e frumos si respectos ...

O sa ii lasam pe cei din presa auto si ce fac emisiuni tv de specialitate si o sa te ascultam pe tine. bun asa?

Avand in vedere masina pe care o poseda AR33COP eu zic ca-si permite sa rada de bmw ... pt ca are cu ce ... si isi cam permite sa rada de tot ce e bmw ...
SFW is offline  
Old 15-11-06, 09:18   #141
theabsolutesound

Stage 5
 
theabsolutesound's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 581
Member of:
[AUDI]
Default Re: rs 6

Quote:
Originally Posted by AR14COP View Post
Oricum nu ma asteptam sa va schimb parerile pe un topic Audi, se vede ca sunteti pe un drum gresit... okay... am inteles! Bafta!
Audi da clasa la BMW ?! pfffff... Mai bine ma nashteam surd, asta chiar ca e deja comic, daca nu tragic.. Eu posed un opel amarat, dar sunt "Obiectiv" spre deosebire de voi, thats it!

Bafta! Audi drivers!

Audi?! pffff, cum se simtea oare un posesor de audi A6(penultim model) cand vedea ca un posesor de Skoda are aceasi masina dar mult mai ieftina ?! Pacalit ?! Fraierit ?! Jignit ?! Ce companie e ? Volkswagen ?! Faina treaba, Audi A6, VW Passat si Skoda Superb(parca) caroserie(aceasi linie) au acelasi motor! Doar difera emblema la pretz! pffff, cunoscatorii de masini stiu la ce fac referinta. Mi se pare jalnic, dar felicit pe cel care a ales Skoda ca e mai ieftin. Nu am nimic cu Audi, dar sa fim seriosi, Nu se va compara niciodata cu BMW si Mercedes.. Sa va mai spun ceva, voi nu stiti ca revistele Auto sunt facute special alaturi de marile companii pentru promovarea acestora?! Va spun eu sigur, din acest motiv intalnim 70% cuvinte pozitive referitor la orice marca.. si foarte putine critici.. Asa ca las-o moale cu "profesionistii" si emisiunile tv, care tot promovare fac! Ma repet: sa fim seriosi ! Realisti, obiectivi.. cum doriti.. Daca spui ceva lasa si argument, un cuvant aruncat acolo asa, fara argument, e un cuvant fara valoare..! La revedere.
auzi .....astia ai tai de la BMW ...nici macar nu au fost in stare sa faca o masina de raliu adevarata ....cu care sa domine cursele ....dar nah ....ce sa mai zic de F1 acolo nu are rost sa mai zic nimic ....oricum AUDI RULEZ ...potzi sa vii tu in fatza noastra cu cate argumente vrei ...ca bmw asa sau pe dincolo...ca noi tot AUDI ne-am lua ...si tot vom da clasa bmw-urilor ...asa ca ....bafta ......
__________________

Instalatii
theabsolutesound is offline  
Old 15-11-06, 12:09   #142
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: rs 6

n-are rost.e fan bmw si gata.nu-i schimbi parerea orice ai zice.poate daca o sa-l duc la o tura atunci sint ceva sanse dar nici asta nu e sigur.
AR33COP is offline  
Old 15-11-06, 13:58   #143
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: rs 6

corect )

multumesc fanilor Audi pt sprijin :Lol:
CT-87-ADY is offline  
Old 15-11-06, 14:33   #144
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: rs 6

pana la urma nu exista nici o masina perfecta pt toti totul tine de gusturi...
cam asta e parerea mea . .
shantzu is offline  
Old 15-11-06, 15:12   #145
only_4dan

Stage 5
 
only_4dan's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 996
Default Re: rs 6

eu am fost fan BMW dar dupa 3 audi-uri miam cam schimbat preferinta
only_4dan is offline  
Old 15-11-06, 15:43   #146
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: rs 6

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
pana la urma nu exista nici o masina perfecta pt toti totul tine de gusturi...
cam asta e parerea mea . .
Exact. Mie imi plac bmw-urile ... dar prefer oricand audi ... na ... depinde de gusturi ... dar e rau cand altii nu accepta si optiunile altora ...
SFW is offline  
Old 16-11-06, 12:36   #147
RCS.

Stage 5
 
RCS.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,070
Default Re: rs 6

Imi place si BMW si AUDI dar motoare asa silentioase si echilibrate ca la BMW nu prea am vazut.Dpdv al calitatii materialelor si finisajelor AUDI a ajuns la nivelul celor de la BMW.
__________________
Audi A4 2.0 T
RCS. is offline  
Old 18-11-06, 09:25   #148
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: rs 6

de cind au aparut seriile A de atunci au inceput ascensiunea.
AR33COP is offline  
Old 18-11-06, 11:01   #149
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: rs 6

la ce serii A te referi?
CT-87-ADY is offline  
Old 18-11-06, 17:07   #150
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: rs 6

a4 .. a6 .. a8 cred ca la asta s'a referit
Razvan-CT is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -