Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-06, 02:14   #16
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

gata cu offtopicul ca am stricat topicul omului
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 13:31   #17
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Talking Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

nici mie nu prea imi place sa fiu off topic, dar Alexutzz, la 15 ani ai pus Passatu pe dyno?!

puate dua baietii "pontrul" asta politiei...
Achim is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 13:53   #18
cata4

Stage 4
 
cata4's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 290
Member of:
[Dream Squad]
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

Alexutz ,scuze daca nu iti scriu bine numele da e oricum neimportant, in fine ,daca erai un pic mai mare observai si in acelas timp intelegeai aluziile mele , aia cu tuning-ul era una!
Asta e , unora le place sa intre in discutie doar asa , ca nu au ce face !
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine īn semnătură este de 500x100 pixeli !
cata4 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 16:07   #19
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

Quote:
Originally Posted by Alexutzzz
vedetic a sunteti cam ametiti cu toti adik am tot citit si m am enervat
deci EXISTA DYNO IN ROMANIA 4X4 si cata4 vezi ca se scrie tuning nu tunning

da frate...du-ti tu masina acolo sau tati ca u nu poti .....dyno ul ala nu are ventilatorul respectiv ceea ce chinuie rau rau masina si nu stie sa imite recarea rotilor cu solul ....asa ca daca-i dai tare ....calculatoru masinii zice stop ...sau diferentialu ....buffff ) bafat...poate ne zici si noua cum a fost .....

p.s. nu-i face pe altii ametiti cat timp nu esti sigur despre ceea ce vorbesti ! ...minorule ! )
__________________
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 02:33   #20
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

nu ati dus niciunu masina acolo acolo e computestu unde te duce tot romanu care na nu e prea sigur de cat de buna e masina plateste vreo 2.8 mil si aia de acolo o ia si cauta daca a fost vopsita chesti dinastea cat de .................. si ei o pun pe dyno nu eu si era cineva mai sus ca daca am 15 ani nu conduc ...................................... ps nu pe drumuri publice >>>>>>>>> cine nu crede no problem for me

ps sa stearga un admin ceva in 24 de ore tot offtopicul plsss ca am stricat topicu omului

pps masina o aveam la vanzare si na computestu a aratat omului in ce stare e masina si l a ajutat sa ia o decizie
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 13:29   #21
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

Quote:
Originally Posted by Alexutzzz
nu ati dus niciunu masina acolo acolo e computestu unde te duce tot romanu care na nu e prea sigur de cat de buna e masina plateste vreo 2.8 mil si aia de acolo o ia si cauta daca a fost vopsita chesti dinastea cat de .................. si ei o pun pe dyno nu eu si era cineva mai sus ca daca am 15 ani nu conduc ...................................... ps nu pe drumuri publice >>>>>>>>> cine nu crede no problem for me

ps sa stearga un admin ceva in 24 de ore tot offtopicul plsss ca am stricat topicu omului

pps masina o aveam la vanzare si na computestu a aratat omului in ce stare e masina si l a ajutat sa ia o decizie

....da ...n-am ce sa zic...m-ai convins ..o sa ma duc si io acolo cu masina ))
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 12:56   #22
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

Quote:
Originally Posted by AlecsM
da frate...du-ti tu masina acolo sau tati ca u nu poti .....dyno ul ala nu are ventilatorul respectiv ceea ce chinuie rau rau masina si nu stie sa imite recarea rotilor cu solul ....asa ca daca-i dai tare ....calculatoru masinii zice stop ...sau diferentialu ....buffff ) bafat...poate ne zici si noua cum a fost .....

p.s. nu-i face pe altii ametiti cat timp nu esti sigur despre ceea ce vorbesti ! ...minorule ! )
Ai ceva dreptate aici, stiu masina careia i-a crapat diferntialul si a trebuit schimbata toata cutia(la FWD e acolo)

Dar este un aspect pe care eu ,in ignorantza mea,nu reusesc a-l intelege...si anume: De unde atatea frustrari la voi,sau care-i cauza agresivitatii in limbaj pe care-o afisati in threadul asta la fiecare expresie ?? As fi inteles daca erati familisti cu cate 2-3 copii ,traind dintr-un salariu lunar de vreo 100euro, DAR nu este deloc cazul vostru,asa ca de unde atitudinea asta?!
Parerea mea este ca n-ar fi ras nimeni (si cine ar fi facut-o trebuia Ignorat,atat) de vreunul din voi daca ati fi dat explicatii cu riscul ca informatiile continute sa fie deja cunoscute,pe un ton calm ,incercand sa evite un flame. Deasemenea cred ca demonstratiile de superioritate trebuie lasate pentru strada(incepand cu sectiunea"provocari" ),aici este un Forum,unde incercam a ne ajuta unul pe altul,NU a ne pedepsi.
PS: sunt unii care chiar fac spume(in afara de limbaj agresiv ,ortografia are parte de niste ciudatenii specifice dezechilibrului mental temporar) in timp ce posteaza....nu impresioneaza,doar sunt patetici si demni de mila publica
Succes ,si calm...este doar un forum,nu un ring !
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 20-05-06, 03:25   #23
im570rm

Stage 5
 
im570rm's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

cataline stai linistit ca un s3 cu chip s-ar putea sa te alerge ca e mai usor putin si cam atat zic toti tunerii ca la 1.8t de pe s3/cupra r aprox 260 de cai ....desigur tre sa stie si propietarul sa dea in masina
im570rm is offline   Reply With Quote
Old 06-09-06, 04:54   #24
moise

Stage 5
 
moise's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 586
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
pey multi dau bani grei sa isi "resofteze" masinile, si daca te-ai mai fi interesat, de obicei pronosticurile tunerilor sunt putin cam "optimiste". catalin se referea la faptul daca tu ti-ai testat rezultatele pe un dyno...

apropo, din experienta "proprie" cu S3-uri, nici macar la o presiune de 1.6 bari in turbina nu ajungi la un asemenea boost de cp, dar ... tu stii mai bine

oricum, felicitari pt masina, dar nu iti mai urez sa o stapanesti sanatos, pt ca vad ca e de prisos

daca nu sunt prea indiscret, care e motivul pt care o vinzi!?

p.s.: si a mea are acelasi "defect", numai ca am optat singur pentru un astfel de defect din dorinta de a evita plata anumitor taxe la care statul roman ma supunea in cazul unei asemenea masini

p.p.s.: si catalin are un motiv f bine intemeiat pt acea dunga rosie
Pe bune ca la 1.6 bari n-ai avut mai mult de 264CP ?
Ce S3 a rezistat la 1.6 bari fara alte modificari ?
moise is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 18:16   #25
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

doamneeee de ce va luati si voi...dunga rosie de pe numar, faptul ca dyno-ul nu e bun...faptul ca chip-ul i-a dat omului 264 cp...frate as vrea si eu masina cu dunga rosie eventual lambo dar nu am banii de avans...dyno-ul de 4wd merge calumea acolo duc eu masinile la autovit...si din chip daca nu il intereseaza cat ii merge masina din cate stiu eu poate sa scoata multiiii cai nu doar 40
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 10:34   #26
Mendex

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 415
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

e un thread pe care nu a zis nimeni nimic de 4 luni
Mendex is offline   Reply With Quote
Old 28-01-07, 20:44   #27
only_4dan

Stage 5
 
only_4dan's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 996
Default Re: S3 Quattro 1,8t 264cp 2003

audiul meu a plecat!
only_4dan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -