Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-08, 21:45   #106
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: My Tigra : dEItY

Bai ti-=am spus..mergi la mine jos langa restaurant central.si cere-i absolut ce vrei tu ...sunt baieti de baieti atat TITI ala mic grasut cat si ala cu ochelari si cercel... de multe ori am avut treaba cu ei si multi apeleaza la ei pt piese..aduc orice la preturi f bune.. e firma mare in romania , tulcea e DOAR UN PUNCT ! cere preturi la ei.. iar pt montat te pot ajuta si aici cu sfat la mesteri cu care am lucrat cand af ost nevoie la mine sau alte masini....

CAT DESPRE FARURI : eu personal ti le sparg daca le iei pe cele GRI NEGRU CLAR ! TOCMAI e o culoare care trebuie sa faca contrast cu ceva! si cu ce? geamuri stopuri faruri ... daca o faci toata deschisa e ca si cum te-ai uita la o tabla simpla luceste taote, TIGANEALA, tigaie ! e parerea mea ti-am mai zis asta de 1000 de ori dar faci ce vrei...

dca tot ai pocnito bara fata vopseste-o toata..si bandoul... valabil si pt spate unde poti repara si stema opel astupa ceva...
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 23:12   #107
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: My Tigra : dEItY

Pozele modificate nu au un unghi tocmai bun din care sa-ti formezi o parere clara .


nu stiu ce sa zic ,,,, sunt misto pe negru dar tre sa le asortezi cu geamuri negre .. cu ceva !
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 09:29   #108
Ciuby

Stage 4
 
Ciuby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 282
Default Re: My Tigra : dEItY

daca ai stricat bara fata si trebuie sa ti-o inlocuiasca, numai aia e noua 10 milioane, de acolo pretul f mare pt reparatie


Am vrut sa-mi fac casco si imi evaluau masina la 2800 euro (in conditiile in care m-a costat 4500 s-o aduc si s-o inscriu), iar prima era pe undeva pe la 400 euro pe an parca. In conditiile astea mai aduc o tigra putin mai rupta din germania si tot acolo ies, nu multumesc...
__________________
Ciuby is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 13:00   #109
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Nu am stricat nimic,nici nu se cunoaste aproape deloc ca am facut accident,s-au spart doar farurile. Poate sa va confirme si @ady_best . Pana la urma am ramas la cele negre. Si celelalte dadeau foarte bine,insa de la inceput cele pe negru imi faceau cu ochiul.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 17-10-08, 18:01   #110
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Pana la urma am renuntat la angel eyes...Numai ghinioane...Am facut comanda de faruri obisnuite.,o sa regret mult asta insa nu am avut ce face. Poate nu sunt facut sa fac o masina frumoasa,poate de asta se tin in lant ghinioanele mele. Voi lua o pauza in privinta tuningului si ma voi baza pe facultate. Trebuie sa ma gandesc mai bine daca merita toate eforturile astea din partea mea. Zile bune in continuare voua...ca eu nu o sa am prea curand. Bafta

Last edited by magnifiqo; 18-10-08 at 12:51.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 23:18   #111
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: My Tigra : dEItY

daca ai facut comanda de normale MARE GRESEALA la MULTI BANI...normale luai de la dezmembrari...ti-am scris pe mess ! trebuia doar sa dai un telefon unde ti-am lasat eu contact si omul ti le punea pachet erau noi si la jumatate de pret sau mai bine decat dai tu de noi...
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 00:21   #112
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Quote:
Originally Posted by magnifiqo View Post
Pana la urma am renuntat la angel eyes...Numai ghinioane...Am facut comanda de faruri obisnuite.,o sa regret mult asta insa nu am avut ce face. Poate nu sunt facut sa fac o masina frumoasa,poate de asta se tin in lant ghinioanele mele. Voi lua o pauza in privinta tuningului si ma voi baza pe facultate. Trebuie sa ma gandesc mai bine daca merita toate eforturile astea din partea mea. Zile bune in continuare voua...ca eu nu o sa am prea curand. Bafta
Ai renuntat pentru ca ai fost fortat de imprejurari si presat de timp.
Nu spune ca nu esti facut sa faci o masina frumoasa. Tu chiar ai o masina frumoasa, Tigra e o masina care e frumoasa chiar si stock, atrage privirile prin asemanarea ei cu o masina sport, stii tu mai bine asta. De cate ori nu te-ai simtit mandru ca o conduci? Ti-ai luat presuri alu, neon, plasme(abia astept sa le montezi si sa postezi poze cu ceasurile ziua si noaptea)
Ai avut ghinioane? Poate. Vor veni din nou si zile mai bune. Fiecare din noi am trecut la un moment dat prin momente mai putin placute. Sanatos sa fii ca restul se mai pot rezolva.
Tin minte cand ai intrat prima data pe acest forum si ai facut prima postare pe threadul meu, erai atat de entuziasmat de masina ta. Ai trecut intr-adevar in ultimul timp prin momente neplacute si costisitoare, dar gata, trebuie sa mergi mai departe.
Trebuie sa fi un invingator Vlad!

Last edited by Black Pearl; 22-10-08 at 00:46.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 12:16   #113
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Frumoasa rau masinutza. sa o stapanesti sanatos la cat mai multe modificari :P
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 15-11-08, 19:59   #114
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

A trecut aproximativ o luna de cand nu am mai scris nimic pe topicul meu si asta datorita ghinioanelor care s-au tinut lant de mine in ultima vreme.Insa vor disparea zilele negre,le pot numara pe degetele unei maini,deci in curand vor veni zilele albe. In ultima saptamana am primit numai vesti bune, am luat toate examenele pe care le-am picat in vara pentru carnetul de marinar.Atat eu,cat si parintii mei(care au fost foarte multumiti de mine) ne-am bucurat foarte mult,stiind ca am facut un pas important spre viitorul meu. Drept rasplata acestui lucru maret, a venit si o veste surpriza pentru mine, si totodata o sa fie o surpriza si pentru voi,cea pe care o asteptam de foarte mult timp. Multi dintre voi care ma stiti banuiesc ca stiti care este marea surpriza,insa eu in continuare o voi astepta. Cand se va rezolva totul, se va sterge cu buretele ce s-a intamplat in trecutul apropiat si,cum este si la semnatura mea, va incepe o noua etapa probabil si din viata mea ,dar mai ales pentru masinuta mea. Fara alte cuvinte,va urez un weekend placut in continuare si sa auzim cat de bine. Revin cat de curand cu marea surpriza, PROMIT.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 15-11-08, 23:28   #115
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Asteptam pozele!
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 10:19   #116
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: My Tigra : dEItY

vinzi tigra si iti iei ceva mai bun?
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 10:30   #117
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: My Tigra : dEItY

Quote:
Originally Posted by cosmin_cosmin_1 View Post
vinzi tigra si iti iei ceva mai bun?
Ai fost tare la faza asta.
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 21:34   #118
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Surpriza pe care v-am promis-o si marea clipa pe care am astepta-o a venit. Scuzati claritatea,insa cel mai important e rezultatul.

- Asa arata acum 2 zile

- Asa arata in PREZENT
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 21:50   #119
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: My Tigra : dEItY

Ai facut-o perla ?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 21:55   #120
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: My Tigra : dEItY

Bravo.Abia astept sa vina si numerele mele.
@dy_best is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -