Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-09, 19:37   #211
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Tigra : GreenDream

Felicitari Vlade, dau bine stopurile alea !

Off`topic :
Eu am probleme cu puntea, trebuie sa o schimb ... am fost azi la Aska si ma costa 42mil una noua ) Am gasit ceva la dezmembrari la 200 euro, de la un seat ibiza, dar tre sa ma duc cu mecanicu meu sa vedem daca se potriveste !
__________________
VW Polo 6N 1.6 - 75cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 90cp--->131cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 101cp--->140cp
VW Golf V 1.9 TDI - 105cp--->???cp


My Photos --- https://forum.4tuning.ro/album.php?u=37215

Instalatii Xenon, LED-uri SMD, folie faruri/stopuri, Polish faruri/stopuri, Alarme auto, Senzori de parcare, Faruri daylight Dectane, Stopuri pe LED Dectane, Angeleyes, LED-marker BMW, Chiptuning, Anulare filtru de particule ! http://bhp-tuning.ro
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 20:09   #212
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : GreenDream

@ BlackPearl : ma refeream ca Jedi ar fi stricat sa zic asa "surpriza",ca a postat inainte de a se vedea pozele.

@ wu_vladutz : mersi. Poate ne mai intalnim si noi la o vorba ceva,ca nu ai mai dat nici un semn...Succes cu puntea aia,te-ar scuti de foarte multi bani

Poze de la intalnire Tigra din Constanta,la care am fost invitat special :






Last edited by magnifiqo; 27-01-09 at 00:34.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 20:15   #213
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: My Tigra : GreenDream

eu de unde sa stiu ce vroiati voi sa faceti? am crezut ca erati asa la adunare de caterinca.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 20:16   #214
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : GreenDream

Intalnirea CLUB TIGRA - Constanta - Portul Tomis

Clipuri: https://www.youtube.com/user/ClubTigra
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 23:31   #215
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Tigra : GreenDream

Vlad, am incercat sa te sun acum o saptamana parca, dar aveai tel inchis ( vazusem la tv un accident in cta, un TIR a dat peste o Tigra, exact aceeasi culoare ca a ta si ma gandeam ca ... Domane fereste )

Pai, poate iesim in weekend daca o sa fii prin oras ... te sun !
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 00:30   #216
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : GreenDream

@ wu_vladutz : stai linistit,vezi ca iti dau prin pm nr me nou ...mi l-am schimbat.poate ne vedem pe duminica
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 07:27   #217
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: My Tigra : GreenDream

Tu nu prea ai fost pe drumul casa-scoala, din cate vad.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 08:55   #218
Ciuby

Stage 4
 
Ciuby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 282
Default Re: My Tigra : GreenDream

Quote:
Originally Posted by SEJ View Post
Inseamna ca voi aveti ochii unde-s si placutele de numere... chiar si cu o masina joasa tot nu deranjeaza daca nu cumva aveti voi probleme cu ochii sau aveti un fix intiparit bine in minte... care spuneti voi ca deranjeaza... lampa de ceata,intr-adevar, chiar deranjeaza...
Ca fapt divers is ilegale multe chestii eu nu vorbeam de legi ca nu ma pasioaneaza, vorbeam ca e aiurea nu ajuta la nimic sa le ti cand nu necesita asta... asa ca lasa-ma tu pe mine cu legal/ilegal ca vorbeam despre proiectoare la care nu aveti cunostinta... o masina standard dotata cu proiectoare nu-s concepute sa-ti vina tie in ochi ci pentru a folosi la conditii nefavorabile de timp, sau de exemplu pe mine ma ajuta pe ceata,noaptea pe un drum specific romanesc deci cu gropi, cand merg pe drumuri care nu-s publice paduri/balta etc sa vad drumul corect cat pot de clar pentru a incaleca sau evita diferite accidentari... dar voi ce stiti care ati mers toata viata casa-magazin,casa-scoala/facutate,casa-servici... iar cand iesiti o data la un drum spuneti vai doamne ce a facut ala are proiectoarele aprinse... va da-ti seama cat ganditi cand sunteti deranjati in trafic de proiectoarele masinilor? eu ce sa mai zic care fac uneori mii de km pe saptamana si dau de tot felul de idioti specific europei de est... cum va pot eu nu-mi pe voi frustrati de 2 beculete care nu te afecteaza nici daca te apleci si te uiti fix in el... te jeneaza doar dar nu te afecteaza... si uite cum imi bat eu capulasta cu voi... mai murdaresc si thread-ul la baiat... va rog frumos sa incetati cu penalitatile astea.
Imi cer scuze pentru off-topic,dar nu ma pot abtine la aberanti.
~50% din drumurile pe care le fac sunt noaptea. Si mai mult de 50% dintre drumurile pe care le fac sunt in afara orasului. Mie imi place sa conduc, nu sa stau bara la bara in trafic

De fapt, din ce imi dau seama, ma contrazic cu un Ricer cu Logan. Nu imi mai bat capul, spor la vazut gropi cu proiectoarele... Iar pana una-alta proiectoarele sunt ilegale daca nu e ceata, sper sa inceapa sa dea si Politia Romana amenzi pentru chestia asta. Sa vezi cum va potoliti...
__________________
Ciuby is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 11:19   #219
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: My Tigra : GreenDream

Vad ca m-ai citat si pe mine. Eu in locul tau, decat sa ma dau viteaz pe forum, spunandu-ne cum castigi mii de euro din batai, as pune mana si pe-o carte de gramatica. Eu la aia ma refeream cand ziceam ca-ti e strain drumul scoala-acasa. In orice caz, pentru mine toti cei care merg cu proiectoarele aprinse noaptea, mai ales in amurg, cand orice lumina in plus e deranjanta, si mai ales in coloana, cu viteze mici, sunt..niste tarani. Si eu aprind proiectoarele cand drumul e prost, dar am grija sa le sting cand vin altii din sens invers. Pe mine unu ma deranjeaza, mai ales cele de logan si cielo. Fara suparare.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 11:59   #220
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: My Tigra : GreenDream

Sej daca vrei ne dam noi da fara bani.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 17:27   #221
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : GreenDream

Foarte interesanta conversatia,barem daca era despre masina mea....Lasand asta la o parte,anuntati cand va dati. Vreau sa fiu si eu de fata

Last edited by magnifiqo; 30-01-09 at 23:03.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 20:05   #222
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: My Tigra : GreenDream

Quote:
Originally Posted by SEJ View Post
Da frate ne dam,observ ca esti din constanta, imi face placere, saptamana care vine, vin la constanta nu stiu exact in ce zi,dar te anunt cand am sa stiu exact.
Zi-mi motorizarea sa stiu la ce sa ma astept.
Eu am 1,6 16v 105cp + soft,admisie,evacuare
eu am un 1.3 70cp. a ta are demaraj mai mare ... un raliu pe ceva curbe vad si cat de ocupat sunt saptamana viitoare.
SORRY DE OFFTOPIC
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 20:18   #223
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : GreenDream

Offtopic in prostie aici... observ ca nimeni nu are nici o treaba...
SEJ tata, calmeaza-te ca nu ti-a pus nimeni cutitul la gat ce sari asa? Daca nu esti de acord cu cei care merg cu proiectoarele de ce ii sustii? Eu sunt de acord cu ciuby. Nu a zis nimeni ca te orbesc, nu mai vezi in fata daca are ala aprins proiectoarele... Te-ai gandit vreodata ca dintr-o masina mai joasa se vad altfel proiectoarele...?
__________________
Dezmembrez Opel Tigra '95 Full -> https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post2938788
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 03-02-09, 10:53   #224
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : GreenDream

Revin cu cateva poze de la intalnire tigra :



magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 03-02-09, 14:36   #225
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: My Tigra : GreenDream

Pfuai cati v-ati strans. Din constanta, brasov si timisoara sunt cei mai multi cu tigra din club
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -