30-03-08, 16:46
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,503
Member of: [VW] [Opel] [Old School Cars]
|
Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
Salutare! Din pacate, a trebuit sa renunt la batranul Golf 2 GTI (era un link si pe aici, la "Masina mea Volkswagen"), si, din motive obiective, am ajuns la Opel Astra G. Ce pot spune, ar fi un pomelnic imens cu modificari/imbunatatiri aduse, dar voi incerca sa enumar cateva dintre ele:
Date generale>
- fabricatie 2001, 80.000km (in data de 30.03.200 
- motor Y17DT, 90+ CP
- 2 usi hatchback
- nivel dotare Sport
Exterior>
- kit OPC, original GM - bara fata, bara spate, eleron, grila radiator
- tips Borla
- jante OZ Superturismo GT, 16", cauciucuri GoodYear Ventura 205/50 R16
- vopsea bi-ton
- faruri FK, bi-Xenon, stopuri led Jom
Interior>
- interior sport Recaro
- cotiera Irmscher piele (da, merita sa o trec, a costat 4.5mil :P)
- vopsit consola centrala la culoarea caroseriei, ineluse cromate etc.
- audio Pioneer
Motor>
- remapare 90 CP, soft EDS varianta Eco
- filtru aer K&N, personalizat pt. modelul masinii
Sper ca am cuprins cam tot ce trebuia. Daca sunt intrebari, as dori sa mi le adresati, deoarece, in mare, aduc instalatii Xenon, elemente de tuning, si efectuez remapari pentru motoarele de 1.7 Diesel de Opel (Corsa, Astra, Combo, Vectra etc.).
Voi reveni in curand cu mai multe poze.
|
|
|
30-03-08, 18:30
|
#2
|
Stage 1
Join Date: Mar 2008
Posts: 21
Member of: [Opel]
|
Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
misto da mai baga niste poze..........sa o stapinesti sanatos...
|
|
|
30-03-08, 20:53
|
#3
|
  Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Member of: [4Tuning International] [Opel] [SEAT]
|
Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
Salut, la cate modificari vad mai sus, ma asteptam la o multime de poze  Din prima poza ce pot sa zic....Superba
|
|
|
30-03-08, 22:55
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,503
Member of: [VW] [Opel] [Old School Cars]
|
Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
Imi pare rau, dar atat aveam in laptop... Voi reveni. Oricum trebuie sa pun unele mai recente. Un topic complet, cu poze de pe intreg parcursul modificarilor exista pe forumul dedicat marcii. Acolo am precizat exact toate modificarile suferite de masinuta.
O am din decembrie 2006, dar pe acest forum nu am deschis un topic... Se pare ca inca duceam dorul batranului GTI...
|
|
|
02-04-08, 11:44
|
#5
|
Stage 3
Join Date: Aug 2006
Posts: 91
Member of: [Opel]
|
Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
ai facut-o nervoasa. arata foarte bine.
din poza aia mi se pare ca nu bate culoarea masinii cu a barii din fata.
imi poti spune si mie cat ai dat pe bara spate?
|
|
|
02-04-08, 13:35
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,503
Member of: [VW] [Opel] [Old School Cars]
|
Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
Intr-adevar, sunt culori diferite. Masina este in 2 culori, parca am precizat mai sus. Partea de jos este mai inchisa.
Bara spate costa 3200RON.
|
|
|
05-04-08, 23:01
|
#7
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of: [Opel] [4Rally]
|
Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
aoleu vreau si eu neaparat kit-ul asta 
superba masina
|
|
|
14-04-08, 19:16
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,503
Member of: [VW] [Opel] [Old School Cars]
|
Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
Cred ca o vand... Imi face cu ochiul altceva, desi am retineri... Voi reveni cu poze dupa cum am promis, numai sa apuc sa spal masina si sa fie frumos afara
|
|
|
14-04-08, 22:33
|
#9
|
|
Chevrolet Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,174
Member of: [Opel] [CHEVROLET]
|
Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
Vrem si noi poze..  As vrea sa iti vad tot kitul de exterior, si m-ar interesa cat te-a costat te rog.
|
|
|
15-04-08, 09:15
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,503
Member of: [VW] [Opel] [Old School Cars]
|
Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
Stiu, stiu, voi face poze. Sa pun preturile cu elementele kitului:
- bara fata: putin peste 3000RON, cu toate grilajele de plastic (3 grilaje)
- proiectoarele: 250RON
- grila radiator: 400RON
- bara spate: 2800RON
- eleronul: 500RON
Per total, aproximativ 2000EUR...
|
|
|
20-05-08, 00:39
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,503
Member of: [VW] [Opel] [Old School Cars]
|
Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
Cateva, ne-editate
|
|
|
20-05-08, 00:51
|
#12
|
|
Chevrolet Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,174
Member of: [Opel] [CHEVROLET]
|
Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
Ai scaune Recaro ca ale mele, doar ca ale mele sunt gri parca pe partea din mijloc. Frumos exemplar, sa il folosesti cu placere si lipsit de incidente.
|
|
|
20-05-08, 00:59
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 811
Member of: [PEUGEOT]
|
Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
Superba masina, mai ales culoarea!
|
|
|
20-05-08, 12:52
|
#14
|
Stage 2
Join Date: Dec 2005
Posts: 48
|
Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
pune`i folie
|
|
|
20-05-08, 15:59
|
#15
|
|
Peugeot Driver
 Stage 5
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,679
Member of: [PEUGEOT] [4Rally]
|
Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
Frumoasa! Dar parca mai bine lasai grila stock. Cred ca te faci de ras daca vine vreunu sa te provoace (vazand stema de OPC pe ea) si tu ai defapt un biet 1,7 DTI remapat...
|
|
|
|
|