Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/72813-masina-mea-opel-astra-2001-opc-line.html)

cristivw 30-03-08 16:46

Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
1 Attachment(s)
Salutare! Din pacate, a trebuit sa renunt la batranul Golf 2 GTI (era un link si pe aici, la "Masina mea Volkswagen"), si, din motive obiective, am ajuns la Opel Astra G. Ce pot spune, ar fi un pomelnic imens cu modificari/imbunatatiri aduse, dar voi incerca sa enumar cateva dintre ele:

Date generale>
- fabricatie 2001, 80.000km (in data de 30.03.2008)
- motor Y17DT, 90+ CP
- 2 usi hatchback
- nivel dotare Sport

Exterior>
- kit OPC, original GM - bara fata, bara spate, eleron, grila radiator
- tips Borla
- jante OZ Superturismo GT, 16", cauciucuri GoodYear Ventura 205/50 R16
- vopsea bi-ton
- faruri FK, bi-Xenon, stopuri led Jom

Interior>
- interior sport Recaro
- cotiera Irmscher piele (da, merita sa o trec, a costat 4.5mil :P)
- vopsit consola centrala la culoarea caroseriei, ineluse cromate etc.
- audio Pioneer

Motor>
- remapare 90 CP, soft EDS varianta Eco
- filtru aer K&N, personalizat pt. modelul masinii

Sper ca am cuprins cam tot ce trebuia. Daca sunt intrebari, as dori sa mi le adresati, deoarece, in mare, aduc instalatii Xenon, elemente de tuning, si efectuez remapari pentru motoarele de 1.7 Diesel de Opel (Corsa, Astra, Combo, Vectra etc.).
Voi reveni in curand cu mai multe poze.

marijoana_marian 30-03-08 18:30

Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
 
misto da mai baga niste poze..........sa o stapinesti sanatos...

georges14 30-03-08 20:53

Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Salut, la cate modificari vad mai sus, ma asteptam la o multime de poze :) Din prima poza ce pot sa zic....Superba

cristivw 30-03-08 22:55

Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Imi pare rau, dar atat aveam in laptop... Voi reveni. Oricum trebuie sa pun unele mai recente. Un topic complet, cu poze de pe intreg parcursul modificarilor exista pe forumul dedicat marcii. Acolo am precizat exact toate modificarile suferite de masinuta.
O am din decembrie 2006, dar pe acest forum nu am deschis un topic... Se pare ca inca duceam dorul batranului GTI... :(

pablo.odg 02-04-08 11:44

Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
 
ai facut-o nervoasa. arata foarte bine.
din poza aia mi se pare ca nu bate culoarea masinii cu a barii din fata.
imi poti spune si mie cat ai dat pe bara spate?

cristivw 02-04-08 13:35

Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Intr-adevar, sunt culori diferite. Masina este in 2 culori, parca am precizat mai sus. Partea de jos este mai inchisa.
Bara spate costa 3200RON.

22VIN 05-04-08 23:01

Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
 
aoleu vreau si eu neaparat kit-ul asta :(
superba masina ;)

cristivw 14-04-08 19:16

Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Cred ca o vand... Imi face cu ochiul altceva, desi am retineri... Voi reveni cu poze dupa cum am promis, numai sa apuc sa spal masina si sa fie frumos afara :D

SV25MBN 14-04-08 22:33

Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Vrem si noi poze.. :) As vrea sa iti vad tot kitul de exterior, si m-ar interesa cat te-a costat te rog.

cristivw 15-04-08 09:15

Re: Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Stiu, stiu, voi face poze. Sa pun preturile cu elementele kitului:

- bara fata: putin peste 3000RON, cu toate grilajele de plastic (3 grilaje)
- proiectoarele: 250RON
- grila radiator: 400RON
- bara spate: 2800RON
- eleronul: 500RON

Per total, aproximativ 2000EUR...

cristivw 20-05-08 00:39

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
4 Attachment(s)
Cateva, ne-editate :-P

SV25MBN 20-05-08 00:51

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Ai scaune Recaro ca ale mele, doar ca ale mele sunt gri parca pe partea din mijloc. Frumos exemplar, sa il folosesti cu placere si lipsit de incidente.

~ EWN ~ 20-05-08 00:59

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Superba masina, mai ales culoarea!

flash_rga 20-05-08 12:52

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
pune`i folie:D

Sonny 20-05-08 15:59

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Frumoasa! Dar parca mai bine lasai grila stock. Cred ca te faci de ras daca vine vreunu sa te provoace (vazand stema de OPC pe ea) si tu ai defapt un biet 1,7 DTI remapat...


All times are GMT +2. The time now is 16:38.

- Copyright 2026 4Tuning