Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-08, 18:24   #61
97PEL

Stage 5
 
97PEL's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 500
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

frumos .... sa te vad la mare ....
97PEL is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 21:56   #62
xpert_customs

Stage 5
 
xpert_customs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 697
Member of:
[VW]
Default Re: kadett turbo

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
am promis ca pun poze cu ea cand e gata, eh uite ca a venit si ziua , e apropae gata , cel putin exteriorul , nu vroiam sa pun poze aici dar daca am promis...



si astea sunt ultimele poze, va salut ne vedem pe strada si discuta pe site-u meu...va pupa cel mai tare kadett din RO.
ti-au murit laudatorii? eu zic ca e unul din cele mai urate kadetturi din tara....tripele alea parca au facut bube , shaved la spate dar la usi nu, pragurile sunt aiurea impreuna cu prelungirile barilor, cele originale erau mult mai ok , jantele sunt misto dar nu la masina asta......buson la rezervor ti-ai luat din aluminiu dar rama ai uitat sa o mai cumperi....farurile alea arata aiurea cu semnalizarea originala si o sa iti bata in copaci, sticla striata era pt a proiecta lumina....daca l-ai pune cel putin langa UGA ai primi nota 4, o zi buna stai jos! asta pt afirmatia ta cum ca ar fi cel mai frumos kadett din tara!
__________________
Mess with the best...die like the rest...
xpert_customs is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 17:43   #63
unukmine

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 91
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

Adevarul deranjeaza oamenii frustrati! Se poate inchide postul !!!!!!!!! =)) =)) =))
unukmine is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 18:16   #64
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: kadett turbo

Quote:
Originally Posted by xpert_customs View Post
ti-au murit laudatorii? eu zic ca e unul din cele mai urate kadetturi din tara....tripele alea parca au facut bube , shaved la spate dar la usi nu, pragurile sunt aiurea impreuna cu prelungirile barilor, cele originale erau mult mai ok , jantele sunt misto dar nu la masina asta......buson la rezervor ti-ai luat din aluminiu dar rama ai uitat sa o mai cumperi....farurile alea arata aiurea cu semnalizarea originala si o sa iti bata in copaci, sticla striata era pt a proiecta lumina....daca l-ai pune cel putin langa UGA ai primi nota 4, o zi buna stai jos! asta pt afirmatia ta cum ca ar fi cel mai frumos kadett din tara!
din curiozitate arata-ne si noua masina ta.....
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 19:57   #65
xpert_customs

Stage 5
 
xpert_customs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 697
Member of:
[VW]
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

masina mea este inca in lucru si nu cred ca as avea ce sa arat altora.....eu fac pt mine....
xpert_customs is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 22:07   #66
xpert_customs

Stage 5
 
xpert_customs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 697
Member of:
[VW]
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

10 caractere..
Attached Images
File Type: jpg DSC00366.JPG (520.1 KB, 417 views)
xpert_customs is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 17:35   #67
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: kadett turbo

Quote:
Originally Posted by xpert_customs View Post
ti-au murit laudatorii? eu zic ca e unul din cele mai urate kadetturi din tara....tripele alea parca au facut bube , shaved la spate dar la usi nu, pragurile sunt aiurea impreuna cu prelungirile barilor, cele originale erau mult mai ok , jantele sunt misto dar nu la masina asta......buson la rezervor ti-ai luat din aluminiu dar rama ai uitat sa o mai cumperi....farurile alea arata aiurea cu semnalizarea originala si o sa iti bata in copaci, sticla striata era pt a proiecta lumina....daca l-ai pune cel putin langa UGA ai primi nota 4, o zi buna stai jos! asta pt afirmatia ta cum ca ar fi cel mai frumos kadett din tara!
te salut cu respect dragul meu critic in materie de tuning, sa raspundem la prima intrebare.

nu nu mi-au murit , am destuii

tu zici ca e printre cele mai urate eu ce sa zic , da este printre cele mai urate , am rupt 10 000 de euro.. pacat ca nu ai scris mai demult sa ma sfatuiesti ... poate nu pierdeam banii...

triplele alea n-au facut bube....asta sa te anunt ca poate erai ingrijorat ...bubele de care spui sunt niste led=uri prin ele ,au un pic de acnee.

shaved la spate dar la usi nu...misto observatie...bravo!!! imi place ca ai observat , stiam ca asa e ...

pragurile sunt aiurea impreuna cu prelungirile barilor, sunt din acelasi kit comandate , special ptr. kadett , daca tie nu-ti plac asta nu inseamna ca sunt aiurea, sfat: ramai tu pe original sa fie al tau mai tare.

jantele sunt misto...ma bucur , nu la masina asta ??? sa le pun la passat? la golf ?? la polo ??? la passat-ul cc cand imi vine ??? sau sa cumpar alta masina ...sfatuieste-ma TE ROG.

da buson de rezervor mi-am luat , sunt tare ah ??? nu rama n-am uita sa-o cumpar spre surprinderea ta...nu e montata inca...masina nu e gata ( inca)

farurile arata aiurea cu semnalizare originala , da sunt de acord cu tine , ma gandesc daca am sa cumpar alte faruri noi si le las cu sticla striata sau fac si semnalele clare...inca nu m-am hotarat...o sa bata in copaci ??? stii tu....iar faci afirmatii...ai tu pe masina asa ceva si stii ca bat in copaci ??? si daca nu sunt copaci pe unde merg ??? ce fac?? t sun???

l-am pus langa uga ...nu mi s-a parut al meu asa de jalnic pe langa uga , da mai am de lucru ....nota 4 ??? sa iti aduc un cartus de kent sa ma treci clasa???

te rog sa nu-mi mai scrii si asa nu stiu cum de am fost atat de amabil sa-ti dau atatea explicatii...

ne vedem pe strada...
__________________
OPEL KADETT GSI TURBO---------------------204 CP


POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL... so I've ordered a new accelerator cable!
dany_let is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 21:40   #68
unukmine

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 91
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

10.000 EURO ????????Dar ti-a dat TATICU' atatia bani? Ai calculat si benzina din ultimele 5 luni,sucurile in oras cu iubita(ul) tau......????? Cu ocazia asta ai reusit sa-ti mai enumeri o data masinile intregii familii(vandute,viitoare)......esti PENIBIL bai baiatule !!!!! Sunt de parere ca ar fi fost mult mai APRECIATA masina daca nu ai fi fost tu asa de laudaros si nu ai fi facut afirmatia ca ar fi "CEL MAI FRUMOS KADETT DIN TARA" .
unukmine is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 22:26   #69
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

Quote:
Originally Posted by unukmine View Post
10.000 EURO ????????Dar ti-a dat TATICU' atatia bani? Ai calculat si benzina din ultimele 5 luni,sucurile in oras cu iubita(ul) tau......????? Cu ocazia asta ai reusit sa-ti mai enumeri o data masinile intregii familii(vandute,viitoare)......esti PENIBIL bai baiatule !!!!! Sunt de parere ca ar fi fost mult mai APRECIATA masina daca nu ai fi fost tu asa de laudaros si nu ai fi facut afirmatia ca ar fi "CEL MAI FRUMOS KADETT DIN TARA" .
crede-ma ca se numeste asa cel mai tare kadett din tara , tocmai sa se oftice cei ca tine , daca te intereseaza cheltuielile atat de tare ne intalnim si-ti arat agenda si ai sa vezi , daca faceai o masina de la 0 poate ca atunci stiai cum se ajunge la sumele astea....dar in sf ...ce rost are sa obosesc tastatura asta la laptop-ul asta care nici nu e al meu...masinile familiei ???? sa scanez taloanele sa vedem pe ce nume sunt???



ps: nu vreau sa fie apreciata masina in nici un fel, e facut de mine , ptr. mine , sa-mi placa mie fara sa vreau sa demonstrez nimik...

Last edited by Gabi; 07-05-08 at 00:59.
dany_let is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 23:07   #70
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
crede-ma ca se numeste asa cel mai tare kadett din tara , tocmai sa se oftice cei ca tine , daca te intereseaza cheltuielile atat de tare ne intalnim si-ti arat agenda si ai sa vezi , daca faceai o masina de la 0 poate ca atunci stiai cum se ajunge la sumele astea....dar in sf ...ce rost are sa obosesc tastatura asta la laptop-ul asta care nici nu e al meu...masinile familiei ???? sa scanez taloanele sa vedem pe ce nume sunt???



ps: nu vreau sa fie apreciata masina in nici un fel, e facut de mine , ptr. mine , sa-mi placa mie fara sa vreau sa demonstrez nimik...
salut, xpert_customs sunt eu, unukmine este propietarul kadettului albastru, kadettu albastru a fost facut de la 0 , omu stie ce vorbeste , tu nu il cunosti, el nu te-a jignit si nu se oftica nimeni de bijuteria ta de 10.000 de euro , si eu si el si multi altii si-au dat seama ca esti un copil de bani gata care vrea atentie , noi ti-am criticat masina dar nu te-am jignit , nu mai vorbi aiurea ca nu o sa mai fim asa prietenosi, aici e un forum , cred eu, de oameni civilizati care vorbesc despre masini , daca nu esti in stare sa accepti o critica nu mai posta frate, dar nu ne jigni intr-o buna zi o sa ne intalnim iar , eu te stiu......si tu nu ai vrea sa ma stii.....o zi buna!

Last edited by Gabi; 07-05-08 at 00:58.
Cipin-KUS is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 23:21   #71
Cosmin*

Stage 5
 
Cosmin*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 405
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

frate omu si-a facut masina cum i-a placut, si eu zic ca a iesit ceva frumos dar nu imi place foarte mult culoarea, cat despre faptul ca e de bani gata nu cred ca ar conta asa de mult ptr ca asta e un forum unde vorbim despre masini nu despre situatia materiala.A si zis ca masina nu e in stadiul final, daca poti te rog sa pui poze si cu masina terminata ar fi excelent. Salut si la cat mai multi km cu ea
Cosmin* is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 23:26   #72
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

Frumoasa tare!!! Imi place culoarea e oleak pimpy
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 00:11   #73
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Frumoasa tare!!! Imi place culoarea e oleak pimpy
Frumoasa..frumoasa...dar de mers...merge????
Nu de alta dar ar fi pacat sa cheltui 10.000 pe un ornament de garaj si sa te plimbi cu ea impinsa pe la diverse evenimente.

Iar la faza cu "jignirile" si "criticile" sunt de acord cu Cipin-KUS.......o critica nu inseamna neaparat ca are cineva ceva cu tine(@Dany).Omu` si-a spus punctul de vedere si asa cum tu vrei sa-ti fie respectat efortul depus pentru acest proiect,la fel el are dreptul ca acel punct de vedere sa-i fie respectat.


PS.O observatie(critica) constructiva din partea unui cunoscator face infinit mai mult decat 10.000 de laude din partea unor spectatori.
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 00:54   #74
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

Intervin pentru ca s-au aprins spiritele, nu pentru ca-s prieten cu unu' sau cu altu', ba din contra, dany_let este flegmatic si nu l-am avut niciodata la suflet (dar atata timp cat se pastreaza un ton "amical" e totu' ok).

Masina e facuta cum se vede-n poze, cu bani pe care doar el stie ca i-a cheltuit. Ca sunt 10k, sau 5k, sau 1k, e treaba lui si poate sa sustina ce vrea.

Atata timp cat el considera ca masina lui e cel mai frumos Kadett din tara, n-are decat s-o faca si cine nu e de acord cu el, ar trebui sa-i respecte parerea. Mie-mi place UGA. E superb, dar ii respect parerea lui dany.

unukmine: de unde stii ca enumerat masinile familiei ? Il cunosti ?

Cipin-KUS: de unde stii ca e un copil de bani gata ? Din cate stiu eu, nu e asa, ci chiar are un post bine platit (sper sa nu ma insel si sa fie mai mult de atat). Si revin la intrebarea de mai sus, il cunosti ? Presupuneri poate sa faca oricine, da' realitatea... putini o cunosc, asa-i ?

Daca aveti reprosuri, faceti-le - pe cat posibil - in cuvinte placute ochiului. Nu imi place sa stau sa sterg cuvinte gen "babalau" sau mai stiu eu ce.

Critica e ok, atata timp cat e constructiva si de bun simt. In schimb, afirmatiile de genu' "tripele alea parca au facut bube", "nota 4, o zi buna stai jos!" chiar nu sunt ok.

Daca puteti sa continuati discutia cum v-am rugat, bine, daca nu, defrisam (ca tot e la moda).
__________________
DelSol D13Z6

Last edited by Gabi; 07-05-08 at 01:03.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 18:22   #75
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Kadett Turbo

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Intervin pentru ca s-au aprins spiritele, nu pentru ca-s prieten cu unu' sau cu altu', ba din contra, dany_let este flegmatic si nu l-am avut niciodata la suflet (dar atata timp cat se pastreaza un ton "amical" e totu' ok).

Masina e facuta cum se vede-n poze, cu bani pe care doar el stie ca i-a cheltuit. Ca sunt 10k, sau 5k, sau 1k, e treaba lui si poate sa sustina ce vrea.

Atata timp cat el considera ca masina lui e cel mai frumos Kadett din tara, n-are decat s-o faca si cine nu e de acord cu el, ar trebui sa-i respecte parerea. Mie-mi place UGA. E superb, dar ii respect parerea lui dany.

unukmine: de unde stii ca enumerat masinile familiei ? Il cunosti ?

Cipin-KUS: de unde stii ca e un copil de bani gata ? Din cate stiu eu, nu e asa, ci chiar are un post bine platit (sper sa nu ma insel si sa fie mai mult de atat). Si revin la intrebarea de mai sus, il cunosti ? Presupuneri poate sa faca oricine, da' realitatea... putini o cunosc, asa-i ?

Daca aveti reprosuri, faceti-le - pe cat posibil - in cuvinte placute ochiului. Nu imi place sa stau sa sterg cuvinte gen "babalau" sau mai stiu eu ce.

Critica e ok, atata timp cat e constructiva si de bun simt. In schimb, afirmatiile de genu' "tripele alea parca au facut bube", "nota 4, o zi buna stai jos!" chiar nu sunt ok.

Daca puteti sa continuati discutia cum v-am rugat, bine, daca nu, defrisam (ca tot e la moda).

ma cunosti personal si am fost flegmatic cu tine???? n-as prea crede daca a fost asa imi cer scuze . in schimb ptr . ceilalti...uite sa se opreasca tampenia asta imi cer scuze tuturor , da masina merge GTA , numai ca acum are mici probleme gen radiator spart , sonda lambda defecta , senzor temperatura motor defect , in rest masina merge ok...mai sunt multe retusuri....serios pentru TOATA LUMEA : NU MA INTERESEAZA PAREREA VOASTRA DESPRE MASINA....si in primul post chiar am raspuns ok criticilor care erau la randul lor ok ....nu ca bat farurile in copaci ....asta nu aveti de unde sa stiti....sunt baiat de bani gata??? de unde stiti voi ce bani am eu ??? sau cat muncesc ptr. ei ??? eu va judec pe voi de unde aveti bani??? imi spui ca nu vreau sa te stiu??? de unde stii tu...ma doare undeva ...poti sa fii si ZMARANDESCU....ce poti sa-mi faci ....n i m i k...ma stii pe mine??? ma bucur inseamna ca sunt f cunoscut ...deci numai are rost sa-mi prezint masina aici ...ca deja am captat atentia de care aveam nevoie nu ??? daca tu ma stii...sincer postez aici din plictiseala....daca eram acasa si nu la un curs plictisitor ma jur nici nu citeam post-urile astea....


masina mea e prezentata in detaliu pe site-ul meu si al unui prieten....aici am prezentat asa de amorul artei , eram sigur ca o sa apar oamnei ca tine...in sfarsit sa incheiem cu tampeniile....ca n-are rost ...parerea mea...fiecare isi considera masina ca cea mai tare , si asa si e...ptr el , masina lui e cea mai frumoasa....in sfarsit masina asta nu e gata nici 60% gata ...si o sa mai stea multe zile prin garaj pana sa fie asa cum vreau eu....dar asta e ...cine nu ma crede cu cheltuielile ....sa-mi dea msg privat si va arat detaliat pana la 10 000 de euro....nu e nici un motiv de lauda...pe bune...crede-ma daca ziceam ca am facut masina cu 3000 de eur atunci eram smecher...cu bani poate orice prost!!! sa stiti de la mine...


ps: sper ca am terminat ....
dany_let is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -