Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-09, 11:04   #91
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Pana acum MARFAAAA
Bafta in continuare si sa-ti traiasca serpii aia de sub capota (ca in alta parte nu puteai sa-i ti )
AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 23:07   #92
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

merci!
bafta si tie la Vmax.
mai pun 2 poze cu "serpii" nebandajati
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 01-02-09, 01:20   #93
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Le sta mai bine asa nebandajati
Apropo, ai avut vreodata curiozitatea sa ridici capota dupa cateva ture in forja??? Sa vezi atunci ce se mai supara serpii
AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 02-02-09, 19:31   #94
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
in cazul meu sunt doar 900 de dolari ambele si pistoane si biele.ramane de vazut.oricum succes cu masina si poate pui un filmuletz ceva cand maresti presiunea in turbo)
Del la acei 900$ o sa vezi ca o sa sari mult mai mult decat ti-ai putea inchipui, acel pret care il spui tu (care sincer mi se pare putin) sunt numai piesele. Ominti multe amanunte care costa extrem de mult asa ca parerea mea e sa nu te bazezi pe 900$
__________________
-EaMoN -
EDS Powered

Strada NU este PISTA!!!!
Enjoy your life
AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 02-02-09, 19:34   #95
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Apopo, stiu ca ziceai intr-un timp ca te-ar interesa si o instalatie de xenon dar una care sa redea calitatea. Vezi ca cei de la courtenay furnizeaza o productie de la Hela (facuta special pentru ei) de faruri cu lupa pentru Astra. Din cate am inteles sunt si adaptive ca cele de fabrica. Intereseaza-te mai mult asupta acestui aspect ca ar putea sa merite.
Bine..... nu stiu daca oricum o sa-ti vezi propia lumina
AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 02-02-09, 23:19   #96
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Quote:
Originally Posted by AndreiBanica View Post
Apopo, stiu ca ziceai intr-un timp ca te-ar interesa si o instalatie de xenon dar una care sa redea calitatea. Vezi ca cei de la courtenay furnizeaza o productie de la Hela (facuta special pentru ei) de faruri cu lupa pentru Astra. Din cate am inteles sunt si adaptive ca cele de fabrica. Intereseaza-te mai mult asupta acestui aspect ca ar putea sa merite.
Bine..... nu stiu daca oricum o sa-ti vezi propia lumina
am vazut farurile de la hella cu AFL dar pretul e prea mare ca sa imi convina un asemenea upgrade. am pus xenon normal pe scurta si e excelent, cred ca o sa pun si pe cea lunga.
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 21:54   #97
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

masina a ajuns si la un dyno. la 0.9 bar a scos 305 cp la volanta. deocamdata nu am un upgrade de soft - merg cu EDS stage 1.
urmeaza sa vina internele forjate, axa cu came si apoi o sa pun si softul aferent.
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 05-03-09, 09:58   #98
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Quote:
Originally Posted by MadCow View Post
masina a ajuns si la un dyno. la 0.9 bar a scos 305 cp la volanta. deocamdata nu am un upgrade de soft - merg cu EDS stage 1.
urmeaza sa vina internele forjate, axa cu came si apoi o sa pun si softul aferent.
Cu siguranta cel mai puternic Astra H OPC de pe meleagurile noastre ... arata foarte bine acest grafic de putere ... de la 5000 ture pana la 6500 ture se pare ca beneficiezi de 300 hp .... foarte tare .. si cuplu e destul de sus la acea turatie ... felicitarile mele ... un grafic de putere foarte frumos .. bafta cu masinuta .. sper sa o pot vedea live
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-09, 12:17   #99
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Cu siguranta cel mai puternic Astra H OPC de pe meleagurile noastre ... arata foarte bine acest grafic de putere ... de la 5000 ture pana la 6500 ture se pare ca beneficiezi de 300 hp .... foarte tare .. si cuplu e destul de sus la acea turatie ... felicitarile mele ... un grafic de putere foarte frumos .. bafta cu masinuta .. sper sa o pot vedea live
avand in vedere ca am un soft care era pt o alta turbina , iar acum merg la jumatate din cat poate turbina asta eu sunt multumit. cand vor fi gata toate modificarile, va veni si softul aferent cu care probabil masina va trage cu totul altfel. acum am pus-o pe dyno sa vad doar daca merge mai tare ca inainte sau nu.
PS: sa stii ca e cel mai tare OPC chiar daca nu-ti place tie graficul. adu-mi unul care sa ma bata
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 06-03-09, 01:36   #100
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Quote:
Originally Posted by MadCow View Post
avand in vedere ca am un soft care era pt o alta turbina , iar acum merg la jumatate din cat poate turbina asta eu sunt multumit. cand vor fi gata toate modificarile, va veni si softul aferent cu care probabil masina va trage cu totul altfel. acum am pus-o pe dyno sa vad doar daca merge mai tare ca inainte sau nu.
PS: sa stii ca e cel mai tare OPC chiar daca nu-ti place tie graficul. adu-mi unul care sa ma bata
Se pare ca nu m-ai inteles bine ... EU CHIAR VORBEAM SERIOS IN LEGATURA CU GRAFICUL SI CU MASINA ... chiar il consider cel mai tare ..si graficul chiar este excelent ... masina ta este cel mai puternic Astra H OPC din Romania ( a lui Andrei nu este gata si este departe de aceasta putere deocamdata .... ramane sa vedem ce va iesi)
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-09, 02:31   #101
Fly53

Stage 2
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 33
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

La ce service ai facut modificarile?
Fly53 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-09, 15:01   #102
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Se pare ca nu m-ai inteles bine ... EU CHIAR VORBEAM SERIOS IN LEGATURA CU GRAFICUL SI CU MASINA ... chiar il consider cel mai tare ..si graficul chiar este excelent ... masina ta este cel mai puternic Astra H OPC din Romania ( a lui Andrei nu este gata si este departe de aceasta putere deocamdata .... ramane sa vedem ce va iesi)
cand va fi gata a lui Andrei sper sa iasa asa cum isi doreste - de peste 400 cp. din ce am vb cu el a pus doar super piese pe masina si cred ca va ajunge la acesta putere. eu sunt mult sub nivelul lui dar incerc sa vad poate o pot aduce si eu cam pe la 360-370- cp.
i-am zis ca dupa ce termina masina sa-si pune o sigla de Porsche pe spate ca la cati bani a investit (masina + upgradeuri) putea lejer sa-si ia un Porsche destul de bun
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 06-03-09, 17:08   #103
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

Quote:
Originally Posted by Fly53 View Post
La ce service ai facut modificarile?
la baiatul care detine acum kadett-ul UGA.
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 21:40   #104
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

te vedem la craiova pe 15 ?sa vedem bestia in actiune?
nice opc....doar e un opc .....serpii aia sunt superbi:X
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-09, 14:26   #105
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Astra GTC OPC

e prea departe Craiova de Iasi.
MadCow is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -