Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-08, 19:23   #526
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
M-ati innebunit voi cu 16v. Masina nu e pe numele meu...si cel putin pana nu o trec pe numele meu asta va fi motorul care o va propulsa . Eu ma gandesc sa mai investesc in el si voi ma invatati la prostii
eu nu am zis sa iti pui 16v.......k u investesti mult si poate mi-o iau de la tine.mmm
pana acum nu ma dat nici un sfi......dar mi-e frica de unul de la buc...dar ma dau si acolo sa ma linistesc!
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 20:03   #527
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Doar de unul? Inseamna ca trage bine daca esti asa optimist. Oricum o sa apara un kadett cu 16v care teoretic ar trebui sa fie peste f multe sfi-uri. Acum sa vedem ce iese. Stai linistit ca momentan nu mai am ce sa investesc.....am avut eu grija sa renunt la pasiunea cea mai mare...dar pt putin timp....o sa revin eu
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 20:07   #528
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Doar de unul? Inseamna ca trage bine daca esti asa optimist. Oricum o sa apara un kadett cu 16v care teoretic ar trebui sa fie peste f multe sfi-uri. Acum sa vedem ce iese. Stai linistit ca momentan nu mai am ce sa investesc.....am avut eu grija sa renunt la pasiunea cea mai mare...dar pt putin timp....o sa revin eu
pe bune k am dat toate sfi-urile din ploiesti si pe unde am mai prins cate unul......dar e cielo ala alb de la bucuresti care e smecher rau de tot!
dar totul ramane de vazut
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 20:11   #529
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Sa stii ca spre uimirea mare sunt f multe sfi-uri puse pe cielo, espero etc.....stiu si eu de cel alb.....a fost la legale aici dar nu l-am vazut la lucru. Teoretic kadettul care e in lucru ar trebui sa fie peste....bineinteles au acelasi ctitor...baubau
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 20:24   #530
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Sa stii ca spre uimirea mare sunt f multe sfi-uri puse pe cielo, espero etc.....stiu si eu de cel alb.....a fost la legale aici dar nu l-am vazut la lucru. Teoretic kadettul care e in lucru ar trebui sa fie peste....bineinteles au acelasi ctitor...baubau
al meu e 100% stock...si face treaba f buna!
poate..la primavara va trece si al meu pe la clinica baubau....dar mai vedem!
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 08:36   #531
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

De cand zic ca ajung si eu la clinica....doar pentru mici reglaje....nu prea ma inteleg cu debitmetrul
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 13:31   #532
RENAULTts

Stage 4
 
RENAULTts's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 229
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Salut! Imi poti da si mie un nr de tel sau sa-mi zici cum pot ajunge la Baubau?
RENAULTts is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 18:54   #533
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Numarul de tel nu il stiu....eu am stat de vorba prin intermediul unui prieten din bucuresti......daca vrei numarul lui......cu ala pot sa te ajut. E tot opel-ist ca mine.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 18:56   #534
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

hai povesteste-ne si noua forumistilor cum faci tu liniutze cu cainii! :P
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 19:14   #535
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by AG 80 BBI View Post
hai povesteste-ne si noua forumistilor cum faci tu liniutze cu cainii! :P
Nu fac liniute cu cainii.....oricum ma facusera...erau inainte. . Sfatul meu....evitati peco Petrom de la pod noaptea. Sambata in jurul orei 23.30 am intrat in peco sa achizitionez tigari, opresc masina...intru , comand tigari, le platesc...le iau si ies. La iesire.....mai multi catzlusi....vreo 4-5. Dau sa plec....si ei pe langa masina latrand si agitandu-se. Eu mergeam f usor ca nu cumva sa calc vreunu`.....da din fata se auzeau zgomote ciudate. Am zis sa nu fiu crud sa opresc.....poate lovisem vreunu`...ca prin minune cainii se potoloesc....miscarea ii agita ). Ma enervez....plec mai agresiv putin si ajung acasa. Parchez masina , o incui...toate bune si frumoase. A doua zi....am vrut sa completez lichid de parbriz in vas......si la o privire de ansamblu.....vad ceva schimbat la masina......si nu stiam ce. Chiar imi placea )...si constat cu stupoare ca numarul de inmatriculare "zburase". Cu un ochi plangeam...cu unu radeam...imi aminteam intamplarea din peco.....dar apoi am realizat ca e belea cu placutele astea....mai ales ca masina nu e pe numele meu. Si cum totul e bine cand se termina cu bine....numarul a fost recuperat din peco......un cetatean model l-a luat dintre caini...si l-a tinut inauntru. Desigur este cam ferfelitza.....si se cunosc coltii in el...dar important e ca numarul se afla inapoi la locul lui.

Last edited by bobby_gsi2; 18-11-08 at 19:16.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 19:22   #536
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Eşti conştient că de vină nu sunt câinii, ci ţigările, nu ?
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 19:30   #537
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Nu neaparat....am stat si analizat...cred ca in esenta lor...acele animale au alt rol, ei probabil s-au luat dupa mine pentru ca o luasem pe interzis si vroiau sa ma indrume pe calea buna. E o ipoteza nu? :P
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 19-11-08, 09:52   #538
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
pe bune k am dat toate sfi-urile din ploiesti si pe unde am mai prins cate unul......dar e cielo ala alb de la bucuresti care e smecher rau de tot!
dar totul ramane de vazut
O simpla intrebare .. cu Kadett-ul albastru din VAGABOND te-ai dat vreodata? (scuze de offtopic)
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 12:07   #539
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Sambata pe aeroportul din Craiova pe o ploaie torentiala am incercat pentru prima oara cu un sfi.....prima cursa....eu castigator....destul de maricica distanta.....apoi a urmat calvarul....suit in masina adversarului si plimmbat cu ea....rezultatul.....plm....stiam ca sfi-urile sunt motoare reusite....dar am ramas placut impresionat. Degeaba m-am stresat eu cu motorul meu, degeaba am bagat o carca de bani in el.....pana la urma 16v ramane 16v. Acum vine intrebarea.....oare merita sa achizitionez si eu unul.....logic voi urca mai sus o grupa...si sigur voi lua bataie (asta daca il pastrez stock) sau mai bine las motorul meu si mai bag in el....unde la grupa b am ceva sanse sa ies in fata? Oricum sfi-ul trage mult mai bine ca a mea si inclin sa cred ca orice sfi in mintile lui ma bate...chiar daca nu cu mult...dar ma bate.....trage altfel...are o axa in plus si 8 "vulve" care e greu sa le compensez la mine. Chiar nu stiu ce sa fac....si astept sugestii. Sunt pe punctul de a achizitiona admisie si serpi pt motorul meu...si o volanta usurata......si chiar nu stiu ce sa mai fac...daca sa continui investitia sau nu. Oricum intr-un final m-am mai dat odata cu sfi-ul si atunci am luat bataie. Sa zicem ca nu se iau in considerare cursele...ca erau pe ud....dar totusi eu am simtit diferentele intre masini.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 13:29   #540
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
O simpla intrebare .. cu Kadett-ul albastru din VAGABOND te-ai dat vreodata? (scuze de offtopic)
nu il stiu...e vb de cel cu aerograful pe capota si faruri rotunde?
dak da ...stiu masina din vedere.....si sunt dispus orcarei provocari
....sa nu ma intelegi gresit...k a eu cel mai tare sfi...e stock...dar vreau sa ii cunosc limitele
deci la primavara poate facem o etapa numai intre sfi-uri!
ph88bas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -