Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 21-03-07, 19:27   #256
the_1

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 7
Default Re: Corsa mea

si aproximativ cat mar costa o turbina mica si buna + chipul tuning de consum,si modificarea hartii calculatorului ? ? ? cam catzi cai si ce consum as avea in urma acestor modificari ? rezolv ceva sau nu ? niste paravanturi cat ma-r costa ?
the_1 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 19:31   #257
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by the_1 View Post
si aproximativ cat mar costa o turbina mica si buna + chipul tuning de consum,si modificarea hartii calculatorului ? ? ? cam catzi cai si ce consum as avea in urma acestor modificari ? rezolv ceva sau nu ? niste paravanturi cat ma-r costa ?
Pai eu am zis altceva poti sa alegi doua cai... calea consumului sau calea puterii, ori una ori alta iti alegi chip tuning inseamna modificarea hartii calculatorului costa in jur de 300 350 depinde la cine te duci, turbina tot p-aici una buna. Depinde doar de tine ce vrei sa ii faci dupa cum te-ai plans k iti consuma 6 6,5 in orash eu iti zic sa te duci sa iti faci chip sa iti consume 4-5 k vad k pentru asta foloseshti mashina...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 19:34   #258
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Corsa mea

hai ma ca nu are rost sa chipezi ca sa ai consum mai mic...doamne unde s-a ajuns...andi vreua sa te aud cum consumi tu 20 la suta...dar sa fugi tata de parca te-ar prinde nevasta-ta cu amanta
__________________

B-36-RIP
B-83-DAC
B-83-DAC is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 19:36   #259
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by B-83-DAC View Post
hai ma ca nu are rost sa chipezi ca sa ai consum mai mic...doamne unde s-a ajuns...andi vreua sa te aud cum consumi tu 20 la suta...dar sa fugi tata de parca te-ar prinde nevasta-ta cu amanta
Shh Dacule k s-ar putea sa ma gaseshti cu alt topic deschis cat de curand la categoria Nissan , iti zic doar k are tractiune integrala...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 19:40   #260
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Corsa mea

stiu ma uratule stiu...de aia sunt total dezamagit
B-83-DAC is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 19:41   #261
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Shi aia chiar k o sa am rupa la consum asta e dak vrei ceva frumos ori papa mult ori e scumpa k intretinere ori e prea scumpa k sa shi-o permita toti asta e cam toate trei la un lok, aia cu banii hmmm pot spune k e rezonabil
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 19:41   #262
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by B-83-DAC View Post
stiu ma uratule stiu...de aia sunt total dezamagit
Cum asha nu vrei sa vezi k am ajuns shi eu sa imi cumpar ceva mai frumos cu mai multi cai...mult mai multi shi cu tractiune integrala???
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 23-03-07, 13:28   #263
the_1

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 7
Default Re: Corsa mea

salutare ,,,, nu stiti cum sa fac sa nu mi mai bata plasticul ala de langa boxe , si sertaru ala sau cum drek sa i zic ) . cnd dau muzica mai tare imi cam bat si alea si nu e placut cum sa fac , ce sa fac sa nu mai bata , sa ma duc undeva cu ea /. ?
the_1 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-07, 13:52   #264
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by the_1 View Post
salutare ,,,, nu stiti cum sa fac sa nu mi mai bata plasticul ala de langa boxe , si sertaru ala sau cum drek sa i zic ) . cnd dau muzica mai tare imi cam bat si alea si nu e placut cum sa fac , ce sa fac sa nu mai bata , sa ma duc undeva cu ea /. ?
Le lipeshti cu super glue ) nu prea ai ce sa le faci s-a invechit plasticu shi zornaie... trebuie sa te obishnuieshti cu zornait in mashina in romania sau sa ai soareci pe la bord.... Fa-ti unu din fibra de sticla...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 25-03-07, 15:31   #265
the_1

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 7
Default Re: Corsa mea

salutare.... imi spune si mie cineva cnd mi se aprinde beculetzu de la benzina catzi litri mai am ,sau catzi kilometri mai pot parcurge cu Corselutza mea ? dar cnd palpaie beculetzu ? aaa si nu stiu cum pot aprinde becul (cel de deasupra oglinzi)fara sa deschid usa ,,, na m gasit nici un butonas,nu se poate ?
the_1 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-07, 19:05   #266
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by the_1 View Post
salutare.... imi spune si mie cineva cnd mi se aprinde beculetzu de la benzina catzi litri mai am ,sau catzi kilometri mai pot parcurge cu Corselutza mea ? dar cnd palpaie beculetzu ? aaa si nu stiu cum pot aprinde becul (cel de deasupra oglinzi)fara sa deschid usa ,,, na m gasit nici un butonas,nu se poate ?
De la butonul de aprins farurile...apeshi pe el k sa se aprinda shi mai apeshi odata k sa se stinga...cat despre faza cu benzina...trebuie sa o cunoshti u...plus k mie nu mi-a palpait niciodata becul...nush cum draq iti palpaie tie...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 25-03-07, 20:05   #267
the_1

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 7
Default Re: Corsa mea

atat ma enerveaza ca papa mult prea mult zic eu .... inca nu i am facut plinul sa vad intradevar cat consuma ,,, dar urmeaza. insa dupa ochi .....eu zic ca prea mult consuma ..... in jur la 7 .... dc dracu consuma atata ((
the_1 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-07, 15:48   #268
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

As cam vrea sa imi vand jucaria, daca este careva interesat sa ma anuntze o vand cu tot ce este pe ea an 2005, 29mii de km facuta revizia de 30 mii, in rest pozele din thread vorbesc de la sine. Eventual sa imi zica shi ce bani imi da pe ea cel care o vrea astept pm-uri
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 11:32   #269
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: Corsa mea

Un var are corsa cu motor de 1.2 80 de cp si a fost la Opel pe tester si a iesit consumul in oras 7,5 8! inainte a avut una cu motor de 1.0 si in oras consuma 7! akuma depinde si cu mergi cu ea!
__________________
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 19:40   #270
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Corsa mea

sal, misto jantele de pe corsa ta, am si eu o corsa 1.2 twinport 80 cp da mie mi-a iesit consumul mixt 5-6%..cu o juma de rezervor fac 2 curse giurgiu bucuresti dus intors si mai ramane sa ma plimb prin oras 2 ore..nush cum v-a iesit voua 7-8%...cand plalpaie becul la benzina mai merge vreo 40 de km..btw e din 2005 luna a 11-a a iesit 2006 la rar
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -