Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-07, 20:36   #271
Xcsgenius

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 4
Default Re: Corsa mea

mie corsa 1.4 din 2002 consuma 10 litri in oras...ceea ce mi se pare lult sa fie ceva problema mecanica?
Xcsgenius is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 22:08   #272
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by DJ-ul View Post
sal, misto jantele de pe corsa ta, am si eu o corsa 1.2 twinport 80 cp da mie mi-a iesit consumul mixt 5-6%..cu o juma de rezervor fac 2 curse giurgiu bucuresti dus intors si mai ramane sa ma plimb prin oras 2 ore..nush cum v-a iesit voua 7-8%...cand plalpaie becul la benzina mai merge vreo 40 de km..btw e din 2005 luna a 11-a a iesit 2006 la rar
U vorbeshti de mixt, noi vorbim de Bucureshti la ce trafic e la noi cand te mai enerveaza shi cate un prost doi trei shi o mai shi frigi normal k papa... Oricum la extraurban va halesc detashat asta e diesel...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 11:24   #273
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Corsa mea

adevarul e ca si la mine peste 140 consuma cam mult...cam 130 merge foarte lejer
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 22:54   #274
CT 76 LEV

Stage 2
 
CT 76 LEV's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 43
Default Re: Corsa mea

Eu am o Cortsa din 2001 de 1000 cm ! Am facut de 2 ori consumul si mi-a iesit mixt 4.9 - 5
CT 76 LEV is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 19:10   #275
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by CT 76 LEV View Post
Eu am o Cortsa din 2001 de 1000 cm ! Am facut de 2 ori consumul si mi-a iesit mixt 4.9 - 5
cotsa?!.....

cat despre consum ..ori minti ori nu stii sa calculezi.(sper sa minti)
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 19:20   #276
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Corsa mea

btw Felicitari Andi pt masina si pt munca depusa , sper sa nu te opresti aici, succes in continuare.
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 16:53   #277
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Probabil k a-ti vazut k nu am mai postat nimik de mai bine de doua luni... mashina a mai suferit mici modificari mai sunt unele pe lista, iar in functie de bani vor fi montate in functie de prioritati. Nu voi mai posta poze, nu voi mai continua cu acest thread, dupa tot ce s-a intamplat la 4 tuning days...m-am lasat 4 good de a-mi arata mashina. Voi mai raspunde la intrebari din pura politete, v-am lasat cu bine shi dak ma vedeti pe sosea nu ezitati sa imi dati un claxon
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 21:46   #278
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Corsa mea

pai care esti motivul ptr care nu mai pui poze ? zi-ne si noua sa nu murim prosti
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 01:09   #279
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by 69WRX View Post
pai care esti motivul ptr care nu mai pui poze ? zi-ne si noua sa nu murim prosti
Nu mai pun k nu imi mai place sa stau sa ma cert cu toti prostii de pe acest site la fel cum nu mi-a placut nici la 4tuning sa stau sa inghit nishte cacaturi gratuite ale unora care ar trebui ei sa se simta.... Cei care trebuie sa stie despre cine e vb stiu deja
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 01:11   #280
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Shi acu o sa ma intrebi ce legatura are postatul de poze cu certatul cu proshtii, iar eu nu o sa iti pot raspunde pentru k ar trebui sa zic in principiu cam despre ce e vb...aflandu-se inevitabil persoanele despre care e vb
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 22:07   #281
mrkane

Stage 5
 
mrkane's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,563
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: Corsa mea

tare ca aspect masina,felicitari!
mrkane is offline   Reply With Quote
Old 15-09-07, 23:57   #282
phenomiq

Stage 2
 
phenomiq's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 49
Default Re: Corsa mea

Corsa de la Corsica ... )
phenomiq is offline   Reply With Quote
Old 02-03-09, 22:34   #283
COXrazvan

Stage 4
 
COXrazvan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 272
Default Re: Corsa mea

vyper2thex imi pare rau sa te vad cu moralu la pamant din cauza unora...dar vb aia romaneasca si buna...Cainii latra , ursu merge... tre sa te intereseze de toti acum,u crezi k astia cu "corsa"(sa va fie rusine k aveti masina asta) au habar catzi bani ai bagat tu in ea,sau ce vei face de acum in colo,toti vor sa vada poze sa te streseze cu tot felu de intrebari tampite"auzi daca ii pun aripi o sa zboare?" si citez "cat baga" ce face ce drege...asa am facut si eu pe alte cluburi....si ma trezeam k toti se certau si se aiureau in lok sa ma ajute...lasa-i frate si vezi de treaba ta... mult succes la masina si poate o sa vb in viitoru apropiat...noroc

P.S. am fost rau ptr unii,bun ptr altii...nu ma intereseaza comentariile voastre lipsite de logica...lasa-ti omu in pace si nu mai face-ti off topic...
__________________
>>Corsa горький, что они говорили вам держаться подальше мат!<<
COXrazvan is offline   Reply With Quote
Old 05-03-09, 08:57   #284
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by COXrazvan View Post
vyper2thex imi pare rau sa te vad cu moralu la pamant din cauza unora...dar vb aia romaneasca si buna...Cainii latra , ursu merge... tre sa te intereseze de toti acum,u crezi k astia cu "corsa"(sa va fie rusine k aveti masina asta) au habar catzi bani ai bagat tu in ea,sau ce vei face de acum in colo,toti vor sa vada poze sa te streseze cu tot felu de intrebari tampite"auzi daca ii pun aripi o sa zboare?" si citez "cat baga" ce face ce drege...asa am facut si eu pe alte cluburi....si ma trezeam k toti se certau si se aiureau in lok sa ma ajute...lasa-i frate si vezi de treaba ta... mult succes la masina si poate o sa vb in viitoru apropiat...noroc

P.S. am fost rau ptr unii,bun ptr altii...nu ma intereseaza comentariile voastre lipsite de logica...lasa-ti omu in pace si nu mai face-ti off topic...

Mersi pentru sustinerea impotriva prostiei, nu am mai scris nimic din ce am facut pentru ca am vazut k nu prea am pentru cine stii tu vorba aia tot romaneasca... "fiecare cu p...da masii" asa k vorba ta eu mi-am cautat de treaba. Trebuie sa recunosc mi-am cumparat alta masina, am incercat sa vand Corsa nu s-a vandut, ba chiar ma luau peste picior cei care veneau sa o vada ca ce fac cu ea prin Bucuresti ca e prea joasa ca e prea rigida ca e prea nu stiu cum...si n-am mai vandut-o o tin( o adaug la colectie ) ). Bun ziceam ca mi-am luat o masina noua, un Subaru are de 5 ori mai multa putere decat Corsa, ghici cu ce merg ), am lasat Subaru-ul in fata casei si merg in continuare cu asta mica. Ce sa iti zic, iti urez bafta cu aia mica a ta, ma bate tare rau gandu sa imi duc planul pana la capat nu cu jumatati de masura cum am facut ultima oara. Momentan nu stiu daca mai are sens sa investesc atatia bani in ea...

Apropo ma cheama Andi
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 05-03-09, 10:14   #285
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: Corsa mea

nu stiu de ce s-ar lega cineva de masinuta ta , mie sincer imi place foarte mult si am vazut-o in actiune de multe ori ! (poate ma stii , la intalnirile "nocturne" veneam cu un Hyundai Coupe 2001 verde aprins cu japoneze pe el)
Bafta in continuare , indiferent de masina pe care o vei conduce !
P.S. In ce bani dai masina ?
__________________
"Take care of your body. It's the only place you have to live." http://www.naturalfit.ro/
-Caz- is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -