Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-09, 07:28   #16
h0rm0n

Stage 5
 
h0rm0n's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 649
Member of:
[Opel]
Default Re: OPEL astra f HD 89 STF

simpatica masina...

asculta sugestiile lu' @GJ 64 GAB ca nu a spus-o degeaba !

spuneai de plasa "TUNING" la gria si la spoiler si capota neagra, dar nu vad nici o poza....

so?
__________________
Friend of 'F'
ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ

http://www.My Astra F/Under Construction.html

■ now: Astra F '94 GSi (C18XE) ■
■ now: Astra F '97 (X16SZR) ■
■ ex. Astra F '96 (X16SZ) ■
■ ex. Astra F '92 (C14NZ) ■
h0rm0n is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 21:51   #17
lanostracoza

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 19
Default

virus aicea ai dreptate, pasajele alea drepte nu au fost bine gandite, aceeasi treaba e la vecrea a, la opel kadett, si daewoo cielo, dar cum ai spus tu, spalata bine, data cu autovapant bun pe interior chiar unde stropeste roata, si chiar unde e dunga, unghiu de 90 de grade, pus vaselina, eu iti garantez ca 3-4 ani nu ai probleme ...

hormon, urmeaza sai mai fac niste poze, dar sunt in pana de aparat, ca mii s-a stricat, grila imagineazati-o fara plasticu ala nasol din spate care l-am luat jos, el e montat acolo prin topire in puncte, la fel l-am dat jos, am decupat plasa tuning, sm modelat, dupa grila, si frumos cu mare grija, am lipit plasa cu plastic topit pe interior, aceeasi operatie facuta si la spoilar fata, doar ca eu am un spoilar care in partea de jos nu mai are zabrelele alea , e simplu, asa e prevazut din fabrica fara ele, am pus plasa, nu se mai vede urat radiatoru, cablurilea alea negre de pe acolo, si are o racire mult mai buna, numa grija la plasa cum o pui, daca te intereseaza sati faci, sa fie indreptata cu ochiu de plasa in sus sa raceasca bine

Last edited by GJ 64 GAB; 26-10-09 at 14:09.
lanostracoza is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 07:32   #18
h0rm0n

Stage 5
 
h0rm0n's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 649
Member of:
[Opel]
Default Re: OPEL astra f HD 89 STF

mda, plasa "tuning"

operatiunea de care vorbesti tu, la mine e cam "ruginita" !

cat despre plasa pt spoiler, eu am cumparat plasa, dar nu e timp de pus pe masina ! sta in hol de vreo 4 luni ! si la mine se vede ventilatorul de la AC urat !

dar ce sa-i faci, toate la timpul lor !

asteptam pozele, si spor la simplificari !
h0rm0n is offline   Reply With Quote
Old 30-10-09, 06:48   #19
liv23

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1
Smile Re: OPEL astra f HD 89 STF

Quote:
Originally Posted by lanostracoza View Post
Salut, vreau sa va prezint si eu opelul meu ( 1,4 mpi- 60 ponei), imi e foarte drag, e cumparata din timisoara la sfarsitul anului 2008, era proaspat adusa din olanda de aproximativ 7 zile, toate bune si frumoase, m-am uitat bine la masina, la praguri, pe dedesupt, in interior, la exterior, am vazut ca e diferenta de culoare la portiera din dreapta, si capota, in rest nu prea aveai ce sa ii bagi de vina, era destul de ok, am facut targu, pe urma am umblat 3 luni cu numere rosii, si mai departe a stat vreo 5 luni in fata blocului, timp in care mi-am strans ceva bani ca sa o inscriu si sa ii mai fac una alta, masina este destul de originala, are schimbate consumabilele, pus filtru sport, plasa tuning la spoilar, plasa tuning la grila, vopsit capota si grila negru mat, 4 boxe pioneer, cu mp3 player alpine. Mai are telescoape spate si arcuri spate noi, deoarece cele originale GM, erau foarte uzare, facea ca barca, pragurile si pasajele le-am dat cu autovapant, pt o protectie mai buna, 4 jante pe 15" cu cauciucuri Fulda, masina merge impecabil, si cat de curand va fii scoasa la vanzare ... cateva poze cu ea..mentionez ca masina nu era aranjata pentru poze

intre timp masina a mai suferit mici modificari, pozele sunt de vreo luna facute, am sa revin cu poze mai noi
Frumoasa masina...interesanta, dar nu crezi ar fi mai intersanta cu scaune cu albastru cu alb?? si fete de usi albe?? am eu asa ceva,le dau la un pret bun.

Last edited by GJ 64 GAB; 30-10-09 at 09:15.
liv23 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-09, 09:21   #20
lanostracoza

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 19
Default

sa le vedem , pune 2-3 poze

baieti ce ziceti merita sa dau opelu meu la schimb pe un volvo S40, an 96 arata f bine 200 de mii de km, motor 1,8 injecie, berlina, echipata standard, fara geamuri electrice jante etc, numere rosii pe ea, taxa 1300 de euro euro 2, schimb si dif din partea lui 500 de euro ?

Last edited by GJ 64 GAB; 01-11-09 at 02:24.
lanostracoza is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 23:19   #21
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: OPEL astra f HD 89 STF

Ce turbina si ce intercooler ai pe ea ? Ca vad ca ai un sticker pe care scrie asa ceva.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 12:11   #22
h0rm0n

Stage 5
 
h0rm0n's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 649
Member of:
[Opel]
Default Re: OPEL astra f HD 89 STF

stickerul e de pe motoarele diesel, care au turbo cu intercooler, ori l-a pus el, ori e haionul de pe un diesel !
h0rm0n is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 13:02   #23
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: OPEL astra f HD 89 STF

Stiu,de asta i-am si zis.
VladM is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -