Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-04-06, 00:23   #61
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

op.. ala cu 2900 trebuia sa fie un citat .. dar se gasesc.
Una de afara poate fi si mai forjata, dar se stie ca e alt tratament pt ea, benzina, ulei, drumuri (iarna). Si mai e si partea cu mesterii la noi....
Oricum, nu contest calitatea masinii.. Cally turbo e o masina speciala. Chiar de colectie se poate spune.
WhiteRaven is offline  
Old 19-04-06, 00:25   #62
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

... a. si V6-le e veritabil, mai ales pt cine il tine sa aplice turbo (sau bi-) pe el. Apoi power, dar si papa cat un tractor.
WhiteRaven is offline  
Old 19-04-06, 10:24   #63
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

Sunt si "mesteri" de la noi care au obtinut din C20LET foarte bune performante.
Calibra turbo e o masina rara si cu un motor super.IMi pare rau ca toata lumea contesta pretul la masini fara sa stie despre ce e vorba- am avut si eu "comentatori" vis a vis de pret-pentru ca am vandut ceva masini pana acum.Cine vrea o astfel de masina plateste fara sa stea pe ganduri-fara suparare.Ce masina va luati care sa aiba 204 cai de fabrica???O dacie solenza e 6000 euro-vorbesc de mana a 2-ua.
sa fim seriosi si sa nu fim carcotasi.Nu va intereseaza masina-nu mai postati.Daca vrea sa ceara si 10000 euro pe ea-e problema lui.cine vrea plateste sau nu.
asta cu masini de afara- de ce nu le cumparati de acolo?cate masini neinscrise ati adus voi in tara?-stiti costurile? haideti fratilor lasati basmele.....



Quote:
Originally Posted by WhiteRaven
op.. ala cu 2900 trebuia sa fie un citat .. dar se gasesc.
Una de afara poate fi si mai forjata, dar se stie ca e alt tratament pt ea, benzina, ulei, drumuri (iarna). Si mai e si partea cu mesterii la noi....
Oricum, nu contest calitatea masinii.. Cally turbo e o masina speciala. Chiar de colectie se poate spune.
__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline  
Old 19-04-06, 10:26   #64
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

Apropo- stiti cu cat se vinde un motor C20LET la noi si cat te costa sa il pui pe masina?
Vorbiti din basme,fara suparare.
maryo is offline  
Old 19-04-06, 13:23   #65
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

Quote:
Originally Posted by maryo
Sunt si "mesteri" de la noi care au obtinut din C20LET foarte bune performante.
Calibra turbo e o masina rara si cu un motor super.IMi pare rau ca toata lumea contesta pretul la masini fara sa stie despre ce e vorba- am avut si eu "comentatori" vis a vis de pret-pentru ca am vandut ceva masini pana acum.Cine vrea o astfel de masina plateste fara sa stea pe ganduri-fara suparare.Ce masina va luati care sa aiba 204 cai de fabrica???O dacie solenza e 6000 euro-vorbesc de mana a 2-ua.
sa fim seriosi si sa nu fim carcotasi.Nu va intereseaza masina-nu mai postati.Daca vrea sa ceara si 10000 euro pe ea-e problema lui.cine vrea plateste sau nu.
asta cu masini de afara- de ce nu le cumparati de acolo?cate masini neinscrise ati adus voi in tara?-stiti costurile? haideti fratilor lasati basmele.....


Multumesc ptr. sustinere.Stiu bine ca de fapt ai sustinut masina,oricum e bine de stiut ca mai sunt si oameni cu capul pe umeri.

PS.Cine e interesat m-a cauta,cine nu ignora iar cine nu are ce face vorbeste aiurea.
__________________
GTA is offline  
Old 19-04-06, 13:34   #66
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

Masina asta o cumparam eu fara sa stau pe ganduri.Am luat alta de la un prieten din Craiova pentru ca stiu masina si stiu cat a muncit la ea.
Am prieteni care fac astfel de motoare- UGA si altii si stiu cat efort au depus pentru ele dar a meritat.
Au mare potential ca masini si pretul de 6000 imi pare acceptabil.Cine nu a mers cu un C20LET nu stie ce vorbeste daca denigreaza motoarele astea!
Bafta la vanzare si ai grija mare cu motorul
maryo is offline  
Old 19-04-06, 16:51   #67
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

Quote:
Originally Posted by maryo
Sunt si "mesteri" de la noi care au obtinut din C20LET foarte bune performante.
Ce masina va luati care sa aiba 204 cai de fabrica???O dacie solenza e 6000 euro-vorbesc de mana a 2-ua.
Daca nu as avea mare simpatie pt calibra poate ca as mai continua discutia, cu toate ca e fara rost. Eu nu am contestat pretul mare pt ca e masina proasta, dimpotriva. Mai ales C20LET. Nu ma explica iar.

"Una de afara poate fi si mai forjata, dar se stie ca e alt tratament pt ea, benzina, ulei, drumuri (iarna). Si mai e si partea cu mesterii la noi.... "
-poate de partea cu mesterii m-am legat, daca ma gandesc, simtindu-ma frustrat de calitatea reparatiilor ce se fac la noi. Carpeala... dar poate ma insel.

"Oricum, nu contest calitatea masinii.. Cally turbo e o masina speciala."
Hai ca ma opres aici cu comentariile de prisos, nu am avut din start intentia sa iti stric targul, doar ca am vazut ca nu se inghesuie nimeni. Bafta cu vanzarea.
WhiteRaven is offline  
Old 19-04-06, 16:54   #68
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

Cand ajungi in Bucuresti te rog sa ma cauti.Iti prezint 2 oameni care se ocupa numai de Opel si iti garantez ca vei fii foarte multumit.
Te inteleg si eu cu mecanicii lui peste dar nu toti sunt asa.
salut
maryo is offline  
Old 19-04-06, 22:44   #69
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

Lasa si tu un nr. de tel pe privat.Chiar aveam nevoie de asa ceva.....am fost la mine la Slobozia la 3 service-uri cu kitul de ambreiaj in brate ca sa-l schimb.Raspunsul a fost acelasi peste tot....."prea complicat"....pana la urma am dus-o la Buc. lucreaza la ea un tip...Edy,care cica ar avea un Ford cu motor de BMW(V12 sau cam asa ceva).
GTA is offline  
Old 20-04-06, 23:00   #70
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

up.....dar chiar nu stiu daca mai vreau sa o vand...............
GTA is offline  
Old 26-04-06, 23:20   #71
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

pret nou ...........15.001 E
Ptr. cei cu vederea slaba,e 15mii nu o mie cinci sute!!
GTA is offline  
Old 27-04-06, 16:49   #72
magic

Stage 2
 
magic's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 44
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

) te-au terorizat astia )
magic is offline  
Old 28-04-06, 00:04   #73
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

...se terorizeaza singuri,de fapt sunt terorizati de propriile conceptii.....
GTA is offline  
Old 03-05-06, 09:56   #74
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

Masina e super dar . . . vis a vis de ce a zis maryo

"Apropo- stiti cu cat se vinde un motor C20LET la noi si cat te costa sa il pui pe masina?
Vorbiti din basme,fara suparare."

Sti tu ca e o vorba . . .prost e cine da nu cine cere . . .hai sa fim seriosi . . .LET-ul e un motor vechi de 15 ani totusi.
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline  
Old 03-05-06, 22:21   #75
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Vand Opel Calibra Turbo 204Cp

Quote:
Originally Posted by Ford_V6
Masina e super dar . . . vis a vis de ce a zis maryo

"Apropo- stiti cu cat se vinde un motor C20LET la noi si cat te costa sa il pui pe masina?
Vorbiti din basme,fara suparare."

Sti tu ca e o vorba . . .prost e cine da nu cine cere . . .hai sa fim seriosi . . .LET-ul e un motor vechi de 15 ani totusi.

Dupa parerea mea Calibra Turbo in momentul de fata este cea mai ieftina masina sport de pe piata,si cand zic sport ma refer si la performante nu numai la cum arata.Ia tu orice model de masina sport vrei si fa un raport pret-performante(stock si limite maxime tuning)-fiabilitate-look si vezi ce rezultat ai.......astept un raspuns la problema asta.
GTA is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -