Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-07, 17:08   #61
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Default Re: Poze Nissan Navara!

da de acolo l-am luat... si nu mai stiu cat a costat... sorry.
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 11:14   #62
navara_fan

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Default Nissan Navara D40 Sport

Poza cu jucaria:

http://foto.neogen.ro/user/robka/jyw3urel
navara_fan is offline   Reply With Quote
Old 20-07-07, 02:19   #63
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Nissan Navara!

Deci propulsorul 2.5 dCi al Navarei este de origine Renault , am fost azi si i-am intrebat pe cei de la Nissan .

P.S: Bulbucane vad ca ti-ai luat alta jucarie : BMW 530 xd ! Bafta si fara neplaceri ! Cu respect !
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 20-07-07, 11:37   #64
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Default Re: Nissan Navara!

multumesc frumos... la fel si tie!... si deci, am avut si eu dreptate cand am zis k e de origine Renault motorul
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 30-07-07, 01:36   #65
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Nissan Navara!

- daca ai intrebat baietzii din buc sa stii ca tot iei ziceau ca noul motor 2.0 d facut in colaborare renault-nissan are distributie pe curele (ceea ce nu e adevarat) ... ma repet renault nu are si nu a avut in ultimi ~10 ani motoare cu distributie pe lant iar cel de pe navara/pathfinder nu are legatura cu renault (in afara de denumirea dci) drept dovada nu este pus si nu va fi pe nici un model renault ...

- singurele motoare de renault aflate pe nissan sunt la micra si almera cel de 1.5 dci de 65 , 86 si 106 cp la care nissan foloseste alt sistem de injectie si alta turbina ; motorul de 1.9 dci pus pe primera intre anii 2003-2005 de 120 cp si noul 2.0 dci de 150 si 175 cp de pe noul x-trail si qashqai care este un motor facut in colaborare nissan-renault care este unul dintre cele mai performante dieseluri in momentul de fata si in scurt timp isi va dovedi si fiabilitatea

scuze de off topic dar vad ca nu sunteti inca lamuriti
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 30-07-07, 12:29   #66
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: Nissan Navara!

Colaborarea mi se pare ceva firesc, luand in considerare faptul ca Nissan nu face [deocamdata] motoare diesel pentru automobile. Francezii au deja know-how-ul.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 30-07-07, 14:23   #67
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Default Re: Nissan Navara!

nu-i nimic... e bine cand ne lamureste cineva mai bine informat si mai in tema decat noi, eu nu ma supar, chiar ma bucur si mai invat cate ceva
__________________
.
>>> BMW X5 3.5d 300 CP AC Schnitzer <<<
<<< BMW 530xd M & TCM 286 CP >>>
<<< Nissan Navara 2.5 dCi 208 CP Remus >>>
... I like tuning .... I like my style ...
& No Speed Limit !
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 19:31   #68
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Nissan Navara!

Bulbucan , da un click =>https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/47709-my-snake-nissan-navara.html ! Sa imi zici daca iti place . Apropo am o intrebare: Hardtopul care il ai tu se poate demonta ?? Sau daca nu poate sa imi zica cineva daca exista vreun tip de hardtop demontabil ?? Cu respect !
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 06:23   #69
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Nissan Navara!

Aveam eu pe o masina de firma hard-top demontabil...dar era modelul vechi de Navara din 2002.Tin minte ca avea motor de 2.4 pe benzina si mi se parea cam lenes in special de la 100 in sus...dar cel mai mult am urat suspensiile la ea...daca era incarcata tare la viteze mari zici ca-i barca ...modelul asta nou pare ceva mai rigid poate le-au mai imbunatatit ceva.
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 18:39   #70
Gr3ku

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1
Default Re: Nissan Navara!

frumoasa masina are si taik`meo da nu prea imi place k e cam troaca...cel putin a lui ca dotari...ce viteza i`ai dat maxim ? la un motor de 2488 cm scrie 172 km/h dar am auzit ca si`ar lua 210
Gr3ku is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 13:17   #71
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Default Re: Nissan Navara!

eu i-am dat 190 si ceva... n-am avut unde sa-i dau mai mult sa vad dak ia mai mult!
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 18:36   #72
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan Navara!

Ai iesit cu ea in offroad? cum se comporta? Parca navara a ramas totusi la punte rigida spate (fratele lui-pathfinderul, l-au facut suv...)si reductor,deci ar trebui sa fie apt.
Referitor la viteza,daca esti chiar curios de aspectul asta,pune un gps si mentine-o macar 2min la valoarea considerata maxima.Cu toate ca nu asta ar trebui sa fie punctul ei forte...eu cred ca-i un aspect de-a dreptul irelevant.
Referitor la distributie,asa cum spunea si daniwmk ,nissan a ramas rezonabil,nu precum toyota,ce din pacate pe lancruiser a inceput sa utilizeze la diesel curea de distributie.....Offroaderele cu cat avanseaza in generatie,devin victime din ce in ce mai des modei "jeep-look", niste simple vehicule de cursa lunga ce dau in plus fata de un turism,falsa senzatie de suprematie si siguranta (de care depind 100% in trafic nevestele ultrarapizilor-imbogatiti din furturi de drepturi de proprietate/retrocedare...majoritatea demnitari)

PS: Florin Tei ....ai totusi o varsta...semnatura aia a ta mi se pare in cel mai bun caz...penibilo-patetica...Si vezi ca,asa cum stii o avea un copil de 19-20ani p-aici ,numai ca in loc de navara avea dacia si era formulata la plural( ca si in ..versul cu pricina,dealtfel)...numai ca ...30ani=/=20ani...si ar trebui sa fie evident....
Aproppos, copilul ala nici multimea de batausi,rambo,si alti smardoi nu-i avea insirati in semnatura respectiva...
Numai bine tuturor!
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 11:37   #73
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Post Re: Nissan Navara!

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Ai iesit cu ea in offroad? cum se comporta? Parca navara a ramas totusi la punte rigida spate (fratele lui-pathfinderul, l-au facut suv...)si reductor,deci ar trebui sa fie apt.
Referitor la viteza,daca esti chiar curios de aspectul asta,pune un gps si mentine-o macar 2min la valoarea considerata maxima.Cu toate ca nu asta ar trebui sa fie punctul ei forte...eu cred ca-i un aspect de-a dreptul irelevant.
Referitor la distributie,asa cum spunea si daniwmk ,nissan a ramas rezonabil,nu precum toyota,ce din pacate pe lancruiser a inceput sa utilizeze la diesel curea de distributie.....Offroaderele cu cat avanseaza in generatie,devin victime din ce in ce mai des modei "jeep-look", niste simple vehicule de cursa lunga ce dau in plus fata de un turism,falsa senzatie de suprematie si siguranta (de care depind 100% in trafic nevestele ultrarapizilor-imbogatiti din furturi de drepturi de proprietate/retrocedare...majoritatea demnitari)

PS: Florin Tei ....ai totusi o varsta...semnatura aia a ta mi se pare in cel mai bun caz...penibilo-patetica...Si vezi ca,asa cum stii o avea un copil de 19-20ani p-aici ,numai ca in loc de navara avea dacia si era formulata la plural( ca si in ..versul cu pricina,dealtfel)...numai ca ...30ani=/=20ani...si ar trebui sa fie evident....
Aproppos, copilul ala nici multimea de batausi,rambo,si alti smardoi nu-i avea insirati in semnatura respectiva...
Numai bine tuturor!
Pai nici eu nu ma uit la ce vitaza prinde k nu deaia am luat-o, mai am un BMW si un RS pentru viteza, asta l-am luat sa am cu ce ma duce la o cabana la munte si se comporta foarte bine, mai ales k pot pune o gramada de bagaje in spate! Sunt f multumit de masina asta si e si full options!
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 23:59   #74
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Nissan Navara!

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post

PS: Florin Tei ....ai totusi o varsta...semnatura aia a ta mi se pare in cel mai bun caz...penibilo-patetica...Si vezi ca,asa cum stii o avea un copil de 19-20ani p-aici ,numai ca in loc de navara avea dacia si era formulata la plural( ca si in ..versul cu pricina,dealtfel)...numai ca ...30ani=/=20ani...si ar trebui sa fie evident....

Nu inteleg cu ce te deranjeaja semnatura mea , sunt totusi tanar ! Dar daca totusi deranjeaza o sa o schimb ! Cu respect !
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 13-10-07, 21:52   #75
stefancosq
BMW Driver

Stage 3
 
stefancosq's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 94
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Nissan Navara!

frumoasa masina frumoasa shi culoarea felicitari pt achizitie!!!!
stefancosq is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -