Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 09-09-09, 00:59   #151
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

back on topic: transmisia este gata - maine o urcam pe masina - din fericire pt mine nu am descoperit nici o uzura, sau problema - ambreiajele sunt ca si noi - garniturile la fel - totul este in perfecta stare desi biciul a fost/este/si va fi la ordinea zilei - urmeaza putina magaiere de la consult III - vreau sa incerc alte setari pt LC - si dupa o scot la plimbare inca putin!!! asta pana urmatoarea mangaiere mai serioasa - mangaierea aia de 850 + cp!!!

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
,,,dak iti aduce mosu 3 kituri de oil cool unu e al meu dar probabil la pus din gresala la tine ))
hmm nu stiu ce sa zic - cred ca despre asta era vorba sa greseasca!!! mai bine aduce 2 seturi din fiecare ca sa nu se supere nimeni!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	AAMGTROILCOOL.JPG
Views:	161
Size:	58.1 KB
ID:	1076566  

Last edited by aleks; 09-09-09 at 14:08.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 10:00   #152
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Nissan GT-R

Ce tare, incet incet o sa se faca masini de 10 sec. si in ro.
Si concurenta dintre firme este super tare si o sa fie si mai tare cand o sa se mute de pe forum pe pista.
Urmarea logica ar fi sa se sinchiseasca cineva cu bani si sa faca si o pista..
Multa bafta.
bimmer3 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 19:02   #153
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Nissan GT-R

Aici se vor gasi filmari interesante cu masina -pt moment de proba sunt doar unele mai vechi de pe youtube - https://www.youtube.com/user/georgerg
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 20:14   #154
kickass

Stage 5
 
kickass's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,168
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: Nissan GT-R

cum e cu masina?
ajungi in weekend in ungaria?
kickass is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 20:49   #155
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by kickass View Post
cum e cu masina?
ajungi in weekend in ungaria?
Masina e ok - merge bine transmisia - am iesit la probe .
Cu ungaria inca nu stiu - decid pana luni daca ajung - depinde de mai multe aspecte!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 12:38   #156
cata x

Stage 3
 
cata x's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 163
Default Re: Nissan GT-R

salut.felictari pt masina... superba.. si app tiamvazut inceputirile cu ea la 1/4 ... :P starturi mai grele dar pana la urma ai ajuns so stapanesti foarte bine)
cata x is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 21:42   #157
Brynk

Stage 5
 
Brynk's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 448
Default Re: Nissan GT-R

cand te dai cu MOM-ul?
Brynk is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 22:13   #158
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by Brynk View Post
cand te dai cu MOM-ul?
Cand am timp si cand se prezinta - am asteptat odata degeaba dar a avut probleme si nu a venit.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 09:19   #159
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by Brynk View Post
cand te dai cu MOM-ul?
Mult respect pt ce a facut mom, am vazut masina la lucru, este intr-adevar deosebita, dar tot e din alta clasa fata de masina din topicul asta.
Nu strica niciodata intr-adevar, o `intrunire` intre cele doua, dar nu pt rezultat, ala se stie..
bafta multa ambilor protagonisti, masinile sunt chiar fenomenale.
bimmer3 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 10:00   #160
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by bimmer3 View Post
Mult respect pt ce a facut mom, am vazut masina la lucru, este intr-adevar deosebita, dar tot e din alta clasa fata de masina din topicul asta.
Nu strica niciodata intr-adevar, o `intrunire` intre cele doua, dar nu pt rezultat, ala se stie..
bafta multa ambilor protagonisti, masinile sunt chiar fenomenale.
inca nu am vazut personal mom-ul dar reteta motor mare + turbo + masina usoara da rezultate cu siguranta - daca se respecta si fierul si se lucreaza profi atunci rezultatele sunt chiar impresionante - ceea ce reuseste GTR sa faca este sa puna foarte mult din puterea motorul pe asfalt datorita sistemul de transmisie specific GTR - toate testele au aratat in final ca pierderea este undeva la ~ 12-15% - asta este motivul principal pt care masina nu sufera chiar daca nu are caii sau greutatea scazuta a adversarilor care sunt si cu 500 de kg mai jos ca GTR - si mai este o treaba de spus - aerodinamica!!! masina este foarte happy si stabila si la 320 kmh unde ajunge fara stres!!! eu inca astept sa vad un adversar care sa imi puna probleme asa cum este masina pt moment ca sa am motiv sa trec mai repede la nivelul urmator - si la acest nivel rezervele sunt destul de mari - ceva de genul ~50 de cp pe care inca nu ii arata masina din motive minore - eu imi doresc un GTR cu 850+cp si maxim 1650 kg - pe care sper sa il am cat de curand! asa ca spor la treaba adversarilor si sa auzim de bine!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 11:15   #161
Razvan_MFV

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 96
Default Re: Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
inca nu am vazut personal mom-ul dar reteta motor mare + turbo + masina usoara da rezultate cu siguranta - daca se respecta si fierul si se lucreaza profi atunci rezultatele sunt chiar impresionante - ceea ce reuseste GTR sa faca este sa puna foarte mult din puterea motorul pe asfalt datorita sistemul de transmisie specific GTR - toate testele au aratat in final ca pierderea este undeva la ~ 12-15% - asta este motivul principal pt care masina nu sufera chiar daca nu are caii sau greutatea scazuta a adversarilor care sunt si cu 500 de kg mai jos ca GTR - si mai este o treaba de spus - aerodinamica!!! masina este foarte happy si stabila si la 320 kmh unde ajunge fara stres!!! eu inca astept sa vad un adversar care sa imi puna probleme asa cum este masina pt moment ca sa am motiv sa trec mai repede la nivelul urmator - si la acest nivel rezervele sunt destul de mari - ceva de genul ~50 de cp pe care inca nu ii arata masina din motive minore - eu imi doresc un GTR cu 850+cp si maxim 1650 kg - pe care sper sa il am cat de curand! asa ca spor la treaba adversarilor si sa auzim de bine!

La obiect postul ca intotdeauna.
Exact la cele spuse de tine ma gandeam si eu: in primul rand transmiterea puterii la sol, apoi aerodinamica, stabilitate si nu chiar in ultimul rand putere :d
Si eu cred ca e de pe alta planeta gtr-ul fata de ursache.
Eu sunt si putin subiectiv pt ca am un urs de 300 de cai, usurat si cand accelerez il apuca strechea si o ia in toate directiile..ma gandesc ca dupa 500...
Eu vad un urs langa un astfel de gtr doar pe pista amenajata, cu cauciucuri si suspensie de drag..altfel..nici o sansa dupa parerea mea.
App..iubesc ambele masini, le-am vazut live pe amandoua.
Felicitari
Razvan_MFV is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 01:15   #162
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Nissan GT-R

Astazi GTR-ul alb a primit un mic cadou - nu se vede dar se simte grav!!!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 04:50   #163
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Nissan GT-R

un bradulet cu aroma de pasarica nipona
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 01:51   #164
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
un bradulet cu aroma de pasarica nipona
braduletul cred de la asta se trage!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0072.jpg
Views:	358
Size:	420.2 KB
ID:	1103250  
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 11:00   #165
gabin

Stage 4
 
gabin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 186
Default Re: Nissan GT-R

Am vazut ieri in jur de ora 19:00 un GT-R alb pe DN1. Banuiesc ca tu erai ca ii "crosetai" pe toti am vazut, plus ca din ce stiu e cam singurul alb din Bucuresti
__________________
'08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT .:. Apex .:. Ferodo .:. Enkei
gabin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -