Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-02-08, 23:35   #16
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Little Snow White...

Quote:
Originally Posted by raul_tly View Post
Eu mi-am vopsito, a costat 2200E -72 MIL, MAI IEFTIN NU STIU!!! Mai baieti nu facem o reuniune undeva sa ne vedem masinutele
????
2200euro?dai facut`o cu aur??e scump frate..dincolo era mai ieftin..lol.chiar am gasit mai ieftin,si baietii lucreaza bine..am vazut lucrari facute de ei..o sa vad cum fac..
Niste geamuri electrice cum fac si eu?stiu k imi trebuie macaralele ....
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 06-02-08, 02:42   #17
Nemes Ion

Stage 5
 
Nemes Ion's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 388
Member of:
[Toyota]
Default Re: Little Snow White...

kidule lasa le draku geamuri electrice ca nu se mai poarta si mai ingreunezi si masina dupa ce ai numai 105 cp
Nemes Ion is offline  
Old 06-02-08, 09:35   #18
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Little Snow White...

Quote:
Originally Posted by Nemes Ion View Post
kidule lasa le draku geamuri electrice ca nu se mai poarta si mai ingreunezi si masina dupa ce ai numai 105 cp
Da e urat ma sa dai k nebunu la manivela aia,plm,daca am $$$ necesari poate ii arunc un turbo mic daca tine motoru si se pupa acolo unde trebuie
kidu2006 is offline  
Old 08-02-08, 14:12   #19
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Little Snow White...

salut.frumoasa masina,am vrut si eu sa-mi cumpar ceva asemanator dar intre timp m-am orientat spre altceva.in legatura cu motorul,nu stiu cam ce i-ai putea face,eventual vinde sti-ul si ia un gti am mers cu un sti mai demult si am ramas placut surprins de ce poate masina.am vazut prin unele poze ca ai rugina? sper sa fie doar o iluzie optica angel eyes la modelul asta mie unu nu prea imi place cum da,mai bine le repari pe astea ca am vazut in filmulet ca nu iti merge farul dreapta pe faza scurta.numai bine
ps: din cate stiu eu celica 5th gen a fost fabricata pana in 94,in 95 deja e a sasea generatie,cea cu cele 4 faruri.uita-te pe cartea ei ca sa fii mai sigur.numai bine
adu89 is offline  
Old 08-02-08, 17:42   #20
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Little Snow White...

Quote:
Originally Posted by sido View Post
salut.frumoasa masina,am vrut si eu sa-mi cumpar ceva asemanator dar intre timp m-am orientat spre altceva.in legatura cu motorul,nu stiu cam ce i-ai putea face,eventual vinde sti-ul si ia un gti am mers cu un sti mai demult si am ramas placut surprins de ce poate masina.am vazut prin unele poze ca ai rugina? sper sa fie doar o iluzie optica angel eyes la modelul asta mie unu nu prea imi place cum da,mai bine le repari pe astea ca am vazut in filmulet ca nu iti merge farul dreapta pe faza scurta.numai bine
ps: din cate stiu eu celica 5th gen a fost fabricata pana in 94,in 95 deja e a sasea generatie,cea cu cele 4 faruri.uita-te pe cartea ei ca sa fii mai sigur.numai bine
Dap,masina e din 91 m`am inselat io,farurile,sincer mi`e lene sa cumpar bec si sa`l montez pe masina,nu de alta da tre sa demontez tot faru..ce vrei,inventii japoneze..oricum o sa ma apuc de ea iti dai seama..
Cat despre rugina,da ar mici defecte vizuale,tocmai de asta vreau so bag la vopsit si puse niste jante..cat despre angel-eyes chiar ma uimeste k imi place super tare cum vine..mi`au facut baietii o poza virtuala..imi place
Iar despre motoru asta ST-i,chiar trage foarte bine motorashu asta..
Numai bine si tie si mersi pt ganduri
kidu2006 is offline  
Old 21-02-08, 16:58   #21
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Little Snow White...

Cred ca am nevoie de un radiator k asta e cam pe duca..are fagurii aia cam naspa..deja incepe sa`mi creasca temperatura la apa..
Poate sa ma ajute cineva cu un radiator?contra cost bineinteles!
Astept oferte daca are cineva de vanzare..unu bun normal!!
kidu2006 is offline  
Old 04-04-08, 11:35   #22
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Little Snow White...

Offf..tocmai am vb cu Rabanne,la japoneze cica e super greu sa pui cip la motor,imi facusem si io ceva sperante dar vad k am ramas cu ele..nu`mi ramane decat sa`i pun serpisori si`o evacuare ca lumea cap coada,care dupa spusele lui m`ar ajuta ca lumea...
Asa ca daca stie cineva pe careva pe undeva serpisori si sa fie montati ca lumea astept ceva detalii
kidu2006 is offline  
Old 04-04-08, 13:46   #23
Azerty

Stage 5
 
Azerty's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 459
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Little Snow White...

Nu poti sa ii faci cip-ul, dar ii poti pune unicip.
Incearca sa vorbesti cu cei de la MasterTuner...
Eu acolo o sa ma duc cand ma fac mare (adica dupa ce fac rost de bani)
Azerty is offline  
Old 05-04-08, 11:54   #24
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Little Snow White...

Quote:
Originally Posted by Azerty View Post
Nu poti sa ii faci cip-ul, dar ii poti pune unicip.
Incearca sa vorbesti cu cei de la MasterTuner...
Eu acolo o sa ma duc cand ma fac mare (adica dupa ce fac rost de bani)
Care e diferenta?
kidu2006 is offline  
Old 05-04-08, 17:36   #25
Azerty

Stage 5
 
Azerty's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 459
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Little Snow White...

Vezi la cei de la MasterTuner pe site, au reclama chiar pe 4tuning.
E un stand alone management mai simplut.
E mai mult decat un piggyback, dar mai putin decat un stand alone management sistem.
E programabil, si cei dse la Master Tuner il vor programa in functie de parametrii masinii tale, spre deosebire de cip tning unde de obicei sunt niste harti / masina, universale care se scriu in cip.
Aici de fiecare data cand mai faci un upgrade, te urci cu masina pe dyno, si iti reconfigureaza softul pentru a a pune in valoare noile modificari aduse masinii.
Azerty is offline  
Old 06-04-08, 00:36   #26
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Little Snow White...

I see...m-am uitat de ieri la ei pe site,am vazut ceva lucrari...nu stiu probabil o sa-i incerc sa vedem ... cand o sa mai "cresc" si eu putin
Mersi frumos oricum
kidu2006 is offline  
Old 22-04-08, 09:00   #27
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Arrow Re: Little Snow White...

Need help...Cip la motor nu`i pot pune din cauza tehonologiei japoneze,serpisori nu`i pot pune din cauza tehonologiei japoneze...ce dreaq as putea sa`i fac?nu vreau sa ma limitez decat la toba+filtru aer...
Un turbo mai mititel asa oare ar merge?fara sa umblu prea mult in motor...ce parere aveti?dati-mi niste idei,sfaturi ceva k ma cam ia plictiseala cu 105cp
Ma gandeam s-o dau pe asta mica si sa iau alta din Germania..motorul de 2.0 156cp...pana atunci as vrea sa`i fac ceva lu` asta mica,m-am cam atasat de ea si ce-i drept merge bine si trage prea bine pentru putinii cai care-i are motorasu asta.....
kidu2006 is offline  
Old 22-04-08, 09:09   #28
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Little Snow White...

vorbeste si tu cu tipu ala cu celica rosie cu care m-am dat eu atunci cand te-ai dat cu MMA-ul ... ca sigur are solutii ...
alexGTI is offline  
Old 22-04-08, 09:45   #29
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Little Snow White...

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
vorbeste si tu cu tipu ala cu celica rosie cu care m-am dat eu atunci cand te-ai dat cu MMA-ul ... ca sigur are solutii ...
Aaa...tu ai fost vineri seara nu?Ar fi o solutie si asta,avand in vedere la cate stia tipul..tocmai am vb cu cineva acum,despre turbocharger electric...ar fi o solutie buna...putere aproximata intre 10-30%..banuiesc k la pitika mea o sa`i dea undeva la vreo 10cp,pret nu foarte mare,montaj ushor...cred ca 10cai se simt cat de cat pe langa aia 105....
mersi frumos pentru idee
kidu2006 is offline  
Old 22-04-08, 10:42   #30
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Little Snow White...

cu placere.
ti-o face de raliu ca pe aia alba cu care a venit sa se dea cu mine )
alexGTI is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -