Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-05, 19:06   #46
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Foarte reusita maisna, interior si jante

Dar eleronu ala la ce foloseste? Ca daca e de frumusete, sincer sa fiu mie mi se pare ca urateste masina, dar ma rog, gusturi si gusturi...

Pt motor, parerea mea ca n-are rost sa te complici cu motoru asta. Incearca sa aduci de afara un motor tare sa faci transplant.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 16-03-05, 21:40   #47
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default

dar de ce te ataci asa usor??? eu nu sunt tzoparlan pt ca nu am eleron de 2 m pe el... daca tie iti placea nu inteleg de ce ai fakut topicul asta? oricum, e masina ta, poti sa pui si stickere cu power puff girls.
Avem chiar un lucru in comun, amandoi avem celici :P
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 16-03-05, 22:24   #48
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default

eu va spun ca fara nu mergea deloc pt o masina coborata si cu roti de 10'' spate.si sa stiti ca in realitata da super bine eleronul.am facut studii de piata stati calmi .daca e poate va schimbati parerea venind la show ul ala de pe 26 27.oricum eu mai astept idei despre ce sa fac si ce nu.cat despre tine celica noua sa sti ca nu ma atac cand spune cineva ca nu i place ceva dar sa nu ma insulte.asa ca te rog.......in rest nu am mai spus sunt chiar prea pasnic.te astept sa ti schimb eu parerea.......... :P .SI APROPOS CE ZICETI CUM AR STA VOPSIT TOTAL IN CULOARE A MASINII SAU DOAR ARIPIARELE ALEA.VA ROG SA RASPUNDETI DAR FARA SA MA JIGNITIT
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc01083_213.jpg
Views:	181
Size:	590.6 KB
ID:	21135  
__________________
FullSpeed Racing Club Pitesti
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 16-03-05, 22:36   #49
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default

GEORGE B te rog sa mi spui si mie de unde ai luat filtruletzul ala al tau ca imi trebuie si mie unul te rog frumos si zi mi cat costa.mersi mult.sau da mi adresa ta de mail sa vb sau nr de tel.ASTEPT MERSI MULT
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 17-03-05, 06:05   #50
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"80LEU\"
eu va spun ca fara nu mergea deloc pt o masina coborata si cu roti de 10'' spate.si sa stiti ca in realitata da super bine eleronul.am facut studii de piata stati calmi .daca e poate va schimbati parerea venind la show ul ala de pe 26 27.oricum eu mai astept idei despre ce sa fac si ce nu.:
Ba mergea, chair si mai bine decat cu el. Sau macar cu unul d'ala mic ca pe cea portocalie, asta daca tineai mortis sa ai eleron.
Daca imi trimti 1000 parai pt avion, vin si-ti admir masina la salon de tuning

Ce sa faci?: IMO: scoate elronul, mai coboara suspensia inca 1\" (2 cm), fa transplang cu motor de Celica GT-4 (acelasi motor se gasea si pe MR-2 Turbo), ia o capota din fibra de carbon cu aerisire pt intercooler (care e top mounted la 3s-gte), pune un micutz body kit, subtil dar agresiv si Voila! Ai una din cele mai tari Celica!
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 17-03-05, 08:57   #51
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"80LEU\"
oricum eu mai astept idei despre ce sa fac si ce nu.
da jos parasolaru ala rosu si pune unu negru mat, mai lat cu vreo 3cm si scrie ceva cu rosu pe el
arunca aparatoarele alea de noroi
vopseste semnalizatoarele fata si lateral cu negru, sa fie nitzel de contrast
da jos scrisu cu celica de pe spate
da jos plasa argintie din fata si pune neagra
eleronu fa-l negru
suportu de numar nu da bine pe alb, fa-l si pe ala negru
imho
akimoto is offline   Reply With Quote
Old 17-03-05, 20:19   #52
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default

:P hai ca esti beton vrei totul negu .poate mai putin plasa ca daca e neagar nu prea sa mai vede ca ai plasa in rest nu stiu .aia cu semnalele negre hhhhmmmmmmmm incerc si ti spun cum da.dar aparatorile nu le pot da jos pana nu fac un kit ceva tare.oricum vreu alta culoare rosu perlat cu portocaliu .ce ziceti sau ceva legat de rosu oricum????
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 18-03-05, 08:21   #53
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

trebe sa ai contrast neaparat, iar rosu cu negru e cea mai potrivita combinatie
ia un sul din cea mai neagra folie de jamuri, decupeaza frumos modelu de la semnale, eleron, plasa, suport numar si lipeste-o pe fiecare piesa sa vezi cum arata
ce iti place vopsesti definitiv
akimoto is offline   Reply With Quote
Old 18-03-05, 22:08   #54
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default

o sa vad dar cred ca vopsesc capetele de la eleron in culoarea masinii ca am vazut ca da bine,schimb parasolarul clar,cu semanalele mai vad cu fac ,de coborat nu mai am cum si sunt rotile deja cam la limita deci nu se merita ca am deja garda la sol de 15-17 cm de la buza pragului.iar de vopsit eleronul si sita NU clar,in rest muzica sa cante
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 19-03-05, 23:13   #55
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

Nu vopsit eleronu o sa arate nasol.....suspensia mai ai cum s-o cobori? k eu unul zic k pe spate-ti atinge-n aripa dk-o mai cobori..
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 20-03-05, 14:06   #56
Kilowatt

Stage 3
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 122
Default

mai intai felicitari pt masinutza, sa o stapanesti sanatos, arata f bine..mai ales cu jantele alea. Te`ai gandit la un bodykit care sa o faca si mai agresiva? stiu ca e riscul sa itzi ramana spolilerul in gropile din romania dar daca circuli atent nu cred ca se va intampla asta in rest ce sa mai zic, sa o stapanesti sanatos !
Kilowatt is offline   Reply With Quote
Old 20-03-05, 22:25   #57
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default

mersi mult pt urarai sefule KILOWATT,cred ca o sa fac si un bodykit dar nu acum ca deja am bagat bani multi si s au cam terminat dar incuran vine si ata + o vopsea smechera poate un rosuuuuuu metalizat si perlat cu portocaliu(dati mi late idei despre culori dar referitoare la rosu).coborata este de ajuns si asa o sa trebuiasca sa fac o mica evazare la aripile spate cand o voi vopsi sa nu am probleme cand mai car persoane.acum atinge doar asa tangential deci prea putin dar ca sa fiu sigur o evazez un pic.eleronul nu il vopsesc pt ca d aia e de AL poate doar capetele ca am vazut ca se poarta in culoarea masinii dar intai sa vad cum da.
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 20-03-05, 22:28   #58
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default

suparare mare cu chipul de putere.NU EXISTA IN ROMANIA PT JAPONEZE.nici nu trebuia sa ma mire oricum ca am mai comandat un body kit la noi aici si mi l aduceau la vreo 4 mii de euro MARFA TATA
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 20-03-05, 23:05   #59
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

cam aiurea cu preturile astea...poate nu te-ai interesat destul...cine stie?
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 15:52   #60
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"80LEU\"
suparare mare cu chipul de putere.NU EXISTA IN ROMANIA PT JAPONEZE.nici nu trebuia sa ma mire oricum ca am mai comandat un body kit la noi aici si mi l aduceau la vreo 4 mii de euro MARFA TATA
iti aduc io la 1500
akimoto is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -