Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-13, 22:52   #1
simo77

Stage 1
 
simo77's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 14
Default un mic ajutor

am o celica t23 e in curs de finalizare si
mi-am luat jante pe 18 si as vrea sa le omologhez in cartea masini(pentru a scapa de politie si pentru a iesi din tara fara a sta frustrat ca ma opreste unu altu si se ia de jante) problema e ca eu am acum pe 16 pe masina si cica nu merge sa le faca aia ca la ei arata ca producatorul a pus pana la 17" ,
cunosteti pe cineva sa ma ajute sa omologhez legal in carte punandu-ma in relatie cu unu de la rar raman dator poate si o mica cinste numai sa rezolv problema am dat 2500 lei pe jante si cauciucuri acum sa stau sa le vand nu mi-ar veni bine abia ce am luat si distantieri inele de centrare .

Va multumesc anticipat
simo77 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 11:08   #2
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: un mic ajutor

Quote:
Originally Posted by simo77 View Post
am o celica t23 e in curs de finalizare si
mi-am luat jante pe 18 si as vrea sa le omologhez in cartea masini(pentru a scapa de politie si pentru a iesi din tara fara a sta frustrat ca ma opreste unu altu si se ia de jante) problema e ca eu am acum pe 16 pe masina si cica nu merge sa le faca aia ca la ei arata ca producatorul a pus pana la 17" ,
cunosteti pe cineva sa ma ajute sa omologhez legal in carte punandu-ma in relatie cu unu de la rar raman dator poate si o mica cinste numai sa rezolv problema am dat 2500 lei pe jante si cauciucuri acum sa stau sa le vand nu mi-ar veni bine abia ce am luat si distantieri inele de centrare .

Va multumesc anticipat


si eu am trecut niste jante mai mari pe talon dar nu pot sa-ti spun sigur daca in cazul tau se poate!mergi la rar si vb cu un inginer de acolo daca se poate!el e in masura sa iti spuna exact daca legislatia iti permite acest lucru!bafta
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 11:33   #3
gezi_7

Stage 3
 
gezi_7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 111
Default Re: un mic ajutor

Pe 17 ai sanse sa pui in carte
gezi_7 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 14:19   #4
simo77

Stage 1
 
simo77's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 14
Default Re: un mic ajutor

eu stiu ca merge pe 17" dar treaba e ca mi-am luat pe 18" si am si dat 2500 lei pe ele + cauciucuri inca 1000 lei numai nebun sa fiu sa le dau la schimb cu altele
app gezi poate ne intalnim la primavara organizam cateva iesiri cu celicile ar fi frumos sa fim si noi in rand cu alte tari (nu mai zic ca ar fii ceva daca ne-am face un club de celica owner cu toti care au si vor din tara)
poate imi dai pm cu ceva date de contact sa mai vb un mail un telefon sms ceva
simo77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -