Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 30-07-06, 16:11   #46
DELL

Stage 2
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 67
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

nu dispera sti vorba ,fierul se indreapta cu omu e mai greu , asa ca dao dracu de masina ca iti iei alta
DELL is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 13:51   #47
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

cioa baieti.. acum am putin timp sa scriu si eu. Pacat de masina dar bine ca nu ai patit nimic grav. Masina stiu ca a fost din TM a lui one .
Printre altele... daca nu o rezolvi... sau iti iei alta.. nu o vinzi? sau piese. De curand mi-am luat si eu un model identic, si am niste probleme pe la ea. Talonul nu mi-l trebuie il poti da separat. Asta in cazul in care nu se mai poate salva masina.
YM whiteravengti.
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 14:27   #48
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

Quote:
Originally Posted by WhiteRaven
cioa baieti.. acum am putin timp sa scriu si eu. Pacat de masina dar bine ca nu ai patit nimic grav. Masina stiu ca a fost din TM a lui one .
Printre altele... daca nu o rezolvi... sau iti iei alta.. nu o vinzi? sau piese. De curand mi-am luat si eu un model identic, si am niste probleme pe la ea. Talonul nu mi-l trebuie il poti da separat. Asta in cazul in care nu se mai poate salva masina.
YM whiteravengti.
Miercuri sau joi vine inspectorul de daune de la asiguratorul masinii care m-a lovit si vad ce zice... daca imi da bani pe ea, nu o mai repar si-mi aduc alta si in acest caz va fi la vanzare asa cum arata in pozi ptr piese... Daca zice ca se poate face atunci o voi repara...
Dar ce iti trebuie ptr a ta ca mai stiu cateva in tara ptr piese...???
Pune niste poze cu masina ta...
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 18:44   #49
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

Quote:
Originally Posted by DELL
daca te palea la 180 nici numarul de pe masina nul mai aveai intreg eu cred cai primu tau accident mai tare
inteligenta, iscusimea si clarviziunea de care dai dovada sunt peste puterile noastre, a celor de rand, de a intelege
iti multumim ca ne-ai deschis ochii, iar acum putem observa atat de clar cata dreptate ai avut

Red Celica, bafta cu asigurarile, o sa ai nevoie

Last edited by akimoto; 01-08-06 at 18:47.
akimoto is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 20:58   #50
DELL

Stage 2
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 67
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

akimoto la ce te referi sau ce vrei sa zici cu asta
DELL is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 21:38   #51
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

inca nu i-am facut poze eu, dar sunt aici 2-3 asa cum am luat-o. Masina mai trebuie pusa la punct... mult. https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=10214&page=2
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 21:45   #52
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

Quote:
Originally Posted by akimoto
inteligenta, iscusimea si clarviziunea de care dai dovada sunt peste puterile noastre, a celor de rand, de a intelege
iti multumim ca ne-ai deschis ochii, iar acum putem observa atat de clar cata dreptate ai avut

Red Celica, bafta cu asigurarile, o sa ai nevoie
multam mult man...
Chiar o sa am nevoie
maine sau joi va veni cel de la asigurari si tare sunt curios ce rezolv.
Oricum chiar daca asigurarea nu-mi da nimic, o sa strang bani si-mi aduc alta... Nu mai am incredere s-o fac pe asta si merg fara grija cu ea.
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 21:52   #53
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

Quote:
Originally Posted by WhiteRaven
inca nu i-am facut poze eu, dar sunt aici 2-3 asa cum am luat-o. Masina mai trebuie pusa la punct... mult. https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=10214&page=2
aha... asta este tot din TM, a fost a unei fete, Stana, daca nu ma insel... din cate stiu a fost lovita destul de bine in fata, in rest nu stiu nimic de ea. Dar stai linistit, masine e super tare. Cu niste bani o poti pune la punct fara probleme. Revin cu rugaminte sa-mi spui de ce ai nevoie si poate te pot ajuta. Eu cred ca pana la urma o voi vinde pe a mea fara acte, asa cum e.
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 21:58   #54
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

Quote:
Originally Posted by akimoto
inteligenta, iscusimea si clarviziunea de care dai dovada sunt peste puterile noastre, a celor de rand, de a intelege
iti multumim ca ne-ai deschis ochii, iar acum putem observa atat de clar cata dreptate ai avut

Red Celica, bafta cu asigurarile, o sa ai nevoie
din anumite puncte ar avea si el dreptate akimoto.accidentul s-a intamplat cand avea in jur de 170-180km/h iar impactul la o viteza mult mai mica.daca impactul ar fi fost la 180km/h nu ar mai fi ramas nici macar insigna de la toyota intreaga.el asta a vrut sa zica.la 60 km/h la acele crash teste masinile arata de parca le-a lovit trenul

mult noroc la asigurari si incearca sa vb cu inspectorul sa-ti evalueze masina cat mai bine.
p.s. cunosc un prieten ce are una la fel cu a ta,neinmatriculata,tot rosie,motor 2.0i si cerea pe ea in jur de 2000e

Last edited by 300zxtt; 01-08-06 at 22:01.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 22:15   #55
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

Quote:
Originally Posted by 300zxtt
din anumite puncte ar avea si el dreptate akimoto.accidentul s-a intamplat cand avea in jur de 170-180km/h iar impactul la o viteza mult mai mica.daca impactul ar fi fost la 180km/h nu ar mai fi ramas nici macar insigna de la toyota intreaga.el asta a vrut sa zica.la 60 km/h la acele crash teste masinile arata de parca le-a lovit trenul

mult noroc la asigurari si incearca sa vb cu inspectorul sa-ti evalueze masina cat mai bine.
p.s. cunosc un prieten ce are una la fel cu a ta,neinmatriculata,tot rosie,motor 2.0i si cerea pe ea in jur de 2000e
ce nu intelegeti voi este ca eu nu m-am lovit de un perete la 180 Km/h. Pe mine m-a lovit din spate o masina la viteza asta si m-am invartit fara sa ating nimic vreo 200 de m. Dupa care am lovit cu spatele un mal de pamant, care la randul lui a atenuat socul destul de bine (dupa cum se vede si in una din pozele de mai sus - unde apare locul rotii de rezerva destul de indoit) si de acolo, conform masuratorilor de pe sosea, am zburat in aer circa 10-12 m dupa care am cazut pe partea stanga a masinii unde am spart jantele (deasemenea vizibil in poze).

PS da-mi un nr de telefon al amicului tau care are de vanzare una neinmatriculata, ca sunt tare interesat.
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 02-08-06, 12:08   #56
one

Stage 2
 
one's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 63
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

io zic ca masina nui kiar asa rau lovita.
ai putea so repari destul de ieftin
PLUS ca am io usha stanga+ geam electric
si stop dreapta spate si bratzele de pe spate le am
si bara de sapate . daca vrei so faci sant dispus
sa fac si io un ban
__________________
cat baga domnu`?
one is offline   Reply With Quote
Old 02-08-06, 13:53   #57
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

@ Red Celica: pe langa ce am scris in PM .. un cablu de kilometraj. daca nu ramane varianta reparatiei.
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Old 02-08-06, 16:35   #58
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

Quote:
Originally Posted by WhiteRaven
@ Red Celica: pe langa ce am scris in PM .. un cablu de kilometraj. daca nu ramane varianta reparatiei.
gasesti pe PM un raspuns
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 02-08-06, 19:49   #59
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

daca vrei am eu ceva: https://forum.4tuning.ro/showthread.p...333#post506333
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 04-08-06, 08:11   #60
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Toyota Celica 2000 16 V Twin Cam

Eu iti pot da un motor de Supra complet daca te intereseaza. Trebuie sa schimbi doar ceva furtune ca le-am pus pe a mea.

si hopa ca dupa aia ma faci pe mine fara sa mai fie necesar sa mai comentez eu ceva.

__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -